ORGANIZACJE WĘDKARSKIE > PZW, czyli Polski Związek Wędkarski...

Kolejna rzeka kończy swój bieg!

(1/11) > >>

Jędrula:
W Europie ludzie nauczeni doświadczeniem przywracają rzekom ich naturalny bieg. W Polsce betonuje się rzeki, twierdząc, że wtedy taka betonowa rynna stanie się piękniejsza i atrakcyjniejsza dla okolicznej społeczności. Mało tego, twierdzi się, że rzeka nie będzie wylewać, gdy będzie prosta, autostradowa i woda będzie przepływać korytem z prędkością błyskawicy.

Już nie chcę wspominać o posłach podłączających się pod ten pomysł i robiących sobie lajki, ale kurwa tego przedstawiciela PGWWP, to bym chętnie wrzucił do tej rzeki!

No i gdzie tam jest przedstawiciel PZW?

https://szczecin.tvp.pl/49265426/zabezpieczenie-przeciwpowodziowe-stargardu-i-duza-inwestycja-na-inie

mjmaciek:
cyt."No i gdzie tam jest przedstawiciel PZW?"

A co on miał by tam robić....

Szkoda iny - piękna rzeka , widziałem kilka filmów z jej udziałem - szkoda...

Jędrula:
Maciej, co przedstawiciel PZW miałby tam robić? Miałby walczyć o prawdę i rzekę.

mjmaciek:
Z tego co się orientuje to na etapie studium wykonalności oraz prowadzenia uzgodnień - dzierżawca wody nawet nie jet informowany o inwestycji... I tak jest w całym kraju.
Właścicielem wody są wody polskie  i one decydują o inwestycjach.
PZW dla nich wogóle się nie liczy....

Ewenementem było wypłacenie u nas w okręgu odszkodowania za zniszczony rybostan dla dzierżawcy bo wykonawca nie poinformował pzw o robotach...

Z tego co się również orientuje są zapisy w siwsach o uzupełnianiu rybostanu po wykonanych robotach przez wykonawce.

Mosteque:
Cięko pracują nad poprawą retencji :bravo: :facepalm:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej