Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 92918 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 856
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #615 dnia: 12.10.2021, 22:52 »
No to jaki z tego wniosek się nasuwa?

ze my niegdy nie bedziemy miec ladnego stylu gry. My sie potrafimy tylko dopasowac do rywala

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 682
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #616 dnia: 13.10.2021, 00:47 »
Ktoś rozumie fenomen Krychowiaka? Od dawna gra piach a wciąż ma miejsce w składzie.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #617 dnia: 13.10.2021, 07:38 »
Ktoś rozumie fenomen Krychowiaka? Od dawna gra piach a wciąż ma miejsce w składzie.

Jeśli chodzi o Krychę, którego fanem zdecydowanie nie jestem, to muszę mu oddać, że wczoraj zagrał bardzo poprawny mecz. Dobrze czyścił, przerywał akcje, zabrakło jednak zdecydowanej gry do przodu a tego powinno się od niego oczekiwać.
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #618 dnia: 13.10.2021, 08:11 »
To był najbardziej emocjonujący mecz Polaków w tym roku jaki dane było mi oglądać :) Doskonałe widowisko pomimo niewielu strzałów.

Krychowiak miał fatalny początek i bałem się, że wpadnie nam bramka po jednym z jego będów lub że dostanie czerwona kartkę, jednak się przełamał i grał dobrze, świetnie rozbijał ataki rywali i dobrze w miare rozprowadzał. To co mnie wkurzyło to brak Klicha w pierwszej połowie. Największym mankamentem naszej drużyny jest rozprowadzanie piłki, a to jeden z najlepszych pomocników jakimi obecnie dysponujemy. O ile Zieliński dobrze kiwa, to Klichu śwoietnie podaje, a gra z pierwszej piki to jego znak. Całe szczęście Sousa ściągnał Modera i wprowadził zawodnika Leeds, i od razu obraz gry uległ zmianie. Mieliśmy przewagę i coraz bardziej pachniało bramką. Nie wiem czy widzieliście jak kryto Lewego, ale miał na sobie dwóch lub trzech obrońców (w momencie dośrodkowań od razu kryli naszego kapitana), ale to stwarzało okazję drugiemu napastnikowi. I Świderski doskonale spełnił swoje zadanie. Między innymi dlatego on tak dużo strzela, bo Lewy ściąga na siebie obrońców.

Po raz pierwszy widzę, że coś się wykluwa z koncepcji Sousy. Wreszcie z siermiężnego futbolu i długich faj do Lewego mamy składną drużynę, która posiada piłkę, pięknie potrafi naciskać rywala na jego połowie. To, czego trzeba to właśnie rozgrywającego. Krychowiak nie jest tak dobry jak Klich, nie potrafi tak grać. Klich z Zielińskim to dla mnie najlepsza z opcji. Dojrzewają też młodzi gracze, i jestem pełen optymizmu po tym meczu. Mamy następców Lewego, ogólnie jest wreszcie postęp.

I niech nikt nie mówi mi, że za Brżeczka było lepiej. Teraz widać wreszcie, że wychodzimy z dołka, drużyna zaczyna grać, jest koncepcja. Aczkolwiek Sousa się wściekał przez pierwszą połowę strasznie, rozumiem jego ból.
Lucjan

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 856
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #619 dnia: 13.10.2021, 08:54 »
To był najbardziej emocjonujący mecz Polaków w tym roku jaki dane było mi oglądać :) Doskonałe widowisko pomimo niewielu strzałów.

Krychowiak miał fatalny początek i bałem się, że wpadnie nam bramka po jednym z jego będów lub że dostanie czerwona kartkę, jednak się przełamał i grał dobrze, świetnie rozbijał ataki rywali i dobrze w miare rozprowadzał. To co mnie wkurzyło to brak Klicha w pierwszej połowie. Największym mankamentem naszej drużyny jest rozprowadzanie piłki, a to jeden z najlepszych pomocników jakimi obecnie dysponujemy. O ile Zieliński dobrze kiwa, to Klichu śwoietnie podaje, a gra z pierwszej piki to jego znak. Całe szczęście Sousa ściągnał Modera i wprowadził zawodnika Leeds, i od razu obraz gry uległ zmianie. Mieliśmy przewagę i coraz bardziej pachniało bramką. Nie wiem czy widzieliście jak kryto Lewego, ale miał na sobie dwóch lub trzech obrońców (w momencie dośrodkowań od razu kryli naszego kapitana), ale to stwarzało okazję drugiemu napastnikowi. I Świderski doskonale spełnił swoje zadanie. Między innymi dlatego on tak dużo strzela, bo Lewy ściąga na siebie obrońców.

Po raz pierwszy widzę, że coś się wykluwa z koncepcji Sousy. Wreszcie z siermiężnego futbolu i długich faj do Lewego mamy składną drużynę, która posiada piłkę, pięknie potrafi naciskać rywala na jego połowie. To, czego trzeba to właśnie rozgrywającego. Krychowiak nie jest tak dobry jak Klich, nie potrafi tak grać. Klich z Zielińskim to dla mnie najlepsza z opcji. Dojrzewają też młodzi gracze, i jestem pełen optymizmu po tym meczu. Mamy następców Lewego, ogólnie jest wreszcie postęp.

I niech nikt nie mówi mi, że za Brżeczka było lepiej. Teraz widać wreszcie, że wychodzimy z dołka, drużyna zaczyna grać, jest koncepcja. Aczkolwiek Sousa się wściekał przez pierwszą połowę strasznie, rozumiem jego ból.

Chyba Ci tam na wyspach tv śnieży, bo ja tam dobrej gry nie widziałem XD Brzeczka po takim meczu by grillowali do marca. Jedyny plus ze mamy dwaa mecze pod rzad na zero z tylu :P

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 424
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #620 dnia: 13.10.2021, 08:58 »
No nie wiem. Strasznie niechlujnie grali - mnóstwo niecelnych podań, strat, składne akcje można policzyć na palcach jednej ręki. O dziwo w obronie było dobrze i po raz drugi z rzędu nie stracili gola. Ale z przodu koszmar. Jóźwiak bezproduktywny, Moder nonszalancki i tym razem nic pozytywnego nie pokazał. Zieliński spartaczył świetną, choć przypadkową okazję i generalnie nie pasuje stylem do drużyny - pograłby sobie, poklepał z pierwszej, a tu nie ma z kim. Z drugiej strony cel osiągnęli, a i tacy Anglicy w eliminacjach też grają piach tak naprawdę - przy minimum farta mogliśmy zremisować z nimi obydwa mecze i walczyć o pierwsze miejsce.
A w ogóle szacun dla Danii. Grupę mają dość słabą, ale 8 zwycięstw z rzędu i bramki 27-0, to jest wynik imponujący.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #621 dnia: 13.10.2021, 10:26 »
Mecz może nie najlepszy,ale 3 pkt są i plan wykonany.Dunczycy robią niesamowitą robote,ciekawe czy uda się do końca eliminacji
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #622 dnia: 13.10.2021, 10:29 »
Akurat ja też widzę to co Lucjan,dla mnie myśl trenerska i wizja kadry Sousy to niebo a ziemia przy Brzęczku
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 856
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #623 dnia: 13.10.2021, 12:18 »
Akurat ja też widzę to co Lucjan,dla mnie myśl trenerska i wizja kadry Sousy to niebo a ziemia przy Brzęczku

albania bez 4 podstawowych pilkarzy i na caly mecz oddajemy 2 strzaly celne i ta kadra robi postep lepszy niz za brzeczka... ludzie cudze chwalicie swego nie znacie. Za 4x wieksza kase ktora bierze sousa odpadniemy w barazach po kiepskiej grze tyle bedzie na koniec z waszego postepu.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #624 dnia: 13.10.2021, 12:19 »
Nie wiem czy rozumiecie, ale Albania to strasznie dobra drużyna, i szacun dla ich trenera. Pięknie ustawiona, gdzie pomimo przeciętniaków świetnie taktycznie przygotowana na silniejszych rywali. My mamy lepszych zawodników ale taktycznie jest słabo.

To co ważne to jak wyglądała druga połowa. Kontrolowaliśmy grę, Glik po prostu gasił każdego Albańca. Wyprowadzaliśmy atak i zepchaliśmy przeciwników do obrony. Jasne, że była masa niecelnych podań lub przejętych, ale gra się kleiła. W innym przypadku byłoby z 10:0 ;D

Sam mecz był mega emocjonujący, i po słabych 20 minutach zaczęło to wyglądać. Nam potrzeba nie tylko Lewego, ale tych co rozegrają lub podadzą jemu lub drugiemu napastnikowi. I z Klichem to wyglądało o niebo lepiej właśnie. Obrona nie może tylko grać na Krychowiaka, teraz Klich właśnie pokazuje co to jest ofensywa gra. I dojrzewają nam młodzi - Moder, Puchacz, Jóźwiak, więc mamy 'widoki' jak Lewego zabraknie.

To co mi się podoba u Sousy to, że zaktywizował nam młodszych piłkarzy, i ci się rozwijają. Zwłaszcza Buksa czy Świderski.

Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #625 dnia: 13.10.2021, 12:24 »
Akurat ja też widzę to co Lucjan,dla mnie myśl trenerska i wizja kadry Sousy to niebo a ziemia przy Brzęczku

albania bez 4 podstawowych pilkarzy i na caly mecz oddajemy 2 strzaly celne i ta kadra robi postep lepszy niz za brzeczka... ludzie cudze chwalicie swego nie znacie. Za 4x wieksza kase ktora bierze sousa odpadniemy w barazach po kiepskiej grze tyle bedzie na koniec z waszego postepu.

Patrz na całokształt i porównaj to do poprzednich meczów. Do tego graliśmy pod mega presją publiczności. I nie uważam, że było cudownie, ale, że wyglądało to dobrze, że taktycznie wreszcie zaczyna to działać.

Zagraliśmy o wiele lepiej niż z San Marino, pomimo pięciu bramek tam, moim zdaniem. I pamiętajmy, że nawet bez głównych graczy Albania to silna drużyna, i utrze nosa jeszcze nie jednej ekipie z czołówki.
Lucjan

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #626 dnia: 13.10.2021, 13:15 »
Jak dla mnie wczorajszy mecz to typowy mecz walki i jeden z lepszych w wykonaniu Polaków ostatnimi czasy. Nie był to jakiś porywający i przyjemny dla oka mecz (jak ten wygrany z Niemcami czy Portugalią),  ale dosłownie był to arcyważny mecz z trudnym przeciwnikiem na jeszcze trudniejszym terenie, z którego wyszliśmy zwycięsko. :bravo:
W pierwszej połowie mecz mocno wyrównany z naprzemiennymi falami okresowych dominacji obu drużyn. Krycha (Moder też) o mało co nie zawalił bramki w pierwszej połowie, ale po dwóch standardowych w jego wykonaniu babolach grał coraz lepiej. W drugiej połowie pokazał swoją wartość, a cała nasza drużyna nieprzypadkową, w miarę kontrolowaną dominację nad Albanią.

Mam nadzieję, że progres w naszej kadrze przełoży sią na dalszą grę i zostanie utrzymany. Mecz z Węgrami czy baraż powinien być potwierdzeniem tego, aczkolwiek ciekaw jestem potyczek z trudniejszymi rywalami w Lidze Narodów. Będzie wtedy adekwatne porównanie kadry obecnej a Brzęczkowej. 

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 424
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #627 dnia: 13.10.2021, 13:33 »
Tzn. mi się nawet trochę podoba robota trenera, bo widać, że taktycznie jakoś ich przygotowuje do meczu i sensownie reaguje na to, co się dzieje na boisku. Dobrze też, że gramy dwójką napastników. Natomiast jakości piłkarskiej jest niewiele. Atak pozycyjny leży. To, co jest mocną stroną, to pressing i z tego są gole. Kontry spod swojego pola karnego nie wyprowadzimy, bo to wymaga często co najmniej 3 celnych podań do przodu w jednej akcji - na razie niemal nieosiągalne. Ale już jak przechwycimy piłkę w połowie boiska, to jesteśmy w stanie stworzyć zagrożenie. Niestety sporo jest jeszcze brzęczkowych nawyków, typu gra na alibi. Trochę to niestety wina materiału - tak ich wyszkolono i wyżej nie podskoczą.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #628 dnia: 13.10.2021, 14:37 »
Dlatego Sousa tak się wściekał, bo wiele założeń nie wychodziło. Leży u nas atak pozycyjny i rozgrywanie piłki, i tu nastąpiła poprawa. To się daje oglądać, ale to potrwa zanim będzie tak jak powinno. Dlatego należy to widzieć jako proces. Zanim zagramy super jak Hiszpania, upłynie sporo wody w Wiśle 😁
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #629 dnia: 13.10.2021, 19:29 »
Polacy wygrali na gorącym terenie i po dobrym meczu walki,nie zapominajmy że Albania oprócz Dani i Chorwacji to jedna z najlepszch defensyw w tych eliminacjach :beer: