Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 90579 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Oglądaliście ten dramat wczoraj, czyli mecz Holandia - Polska? Jaki wrażenia?  Ja wyłączyłem po bramce Holendrów, bo nie miałem zamiaru się więcej męczyć. O ile w pierwszej połowie jakoś jeszcze to wyglądało, to w drugiej było już fatalnie. Nie potrafiliśmy wyprowadzić piłki ze swojej połowy w normalny sposób, straciliśmy ją po drugim lub trzecim podaniu, wyglądało to fatalnie. Bo sprawiliśmy wrażenie niczym Armenia lub jakaś Albania, a nie drużyna klasyfikowana na 19 miejscu wg rankingu FIFA.

Ogólnie to chyba mamy dowód, że nie ma sensu stawiać na trenerów typu Jerzy Brzęczek, bo on po prostu jest kiepski, i bez warsztatu i doświadczenia (i wiedzy również) nie da się tu wiele zdziałać. Nawałka przy nim jest niczym Guardiola lub Klopp. Mamy kolejny mecz który jest zagrany fatalnie, i na Euro jesteśmy kandydatem do odpadnięcia z grupy. Uważam też, że dobrze, że nie grał Lewandowski, bo obnażyło to tym bardziej braki Polaków, począwszy od ustawienia i sposobu rozgrywania a na wykończeniu kończąc. Holendrzy w drugiej połowie całkowicie kontrolowali grę i nas wręcz ośmieszali, nie wyszliśmy praktycznie z żadną kontrą, a przecież takie ustawienie miało polegać na mocnej obronie i wyprowadzaniu kontrataków.
Lucjan

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2020, 09:56 »
Oglądałem i szału, delikatnie mówiąc, nie było 😏 Różnicę klas było widać gołym okiem i niestety wyszło to na boisku. Ogólnie mówiąc to odebraliśmy najniższy wymiar kary 😏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline kryszard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #2 dnia: 05.09.2020, 10:00 »
Mi jeszcze bardziej od marnego poziomu sportowego naszej reprezentacji, rzuca się w oczy brak kibiców. Jako aktywny kibic, nie mogę tego znieść. Mecze piłkarskie bez kibiców jak i każde inne widowisko sportowe kompletnie traci sens...
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #3 dnia: 05.09.2020, 10:05 »
To swoją drogą. Zupełnie inaczej ogląda się takie widowisko.
W sumie to chyba najbardziej rzucał się w oczy osamotniony Piątek w ataku. Grając w ten sposób ciężko cokolwiek ukłuć 😏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline kryszard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #4 dnia: 05.09.2020, 10:08 »
Klasyczny błąd naszych trenerów. Nieudolna gra jednym napastnikiem  :facepalm:
Marcin

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #5 dnia: 05.09.2020, 10:24 »
Co do braku kibiców to takie czasy, nic nie poradzisz. W meczach LM przynajmniej jakiś podkład dawali...

Sam mecz to dwie zupełnie różne połowy. O ile w pierwszej byliśmy w stanie zawiązać walkę, o tyle w drugiej praktycznie "obrona Częstochowy". Teoretycznie mieliśmy zagęszczony środek pola, ale nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce. Z każda minutą traciliśmy siły biegając za Holendrami. Pressing bardzo słaby w naszym wykonaniu - przeciwnicy nie mieli żadnych problemów z rozegraniem piłki. Jeszcze jedna rzecz która rzuciła mi się w oczy: Ja wiem , że piłka nożna to gra zespołowa - ale bez indywidualnych prób wygrania pojedynku 1 na 1 nie ma co myśleć stworzeniu zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Co do "naszego" Jureczka. Zobaczcie co on robi z Zielińskim. Chłopak przez błędne ustawienie na boisku jest praktycznie niewidoczny w meczach kadry. Moim zdaniem powinien grać na skrzydle. Grosicki wszedł na ok 20minut i nic nie pokazał - był czas że swoje robił, chwała mu za to, ale w na chwilę obecna jego miejsce na skrzydle powinien zająć Zieliński.

Nie wiem ile Brzęczek jest trenerem, ale czy zauważyliście jakiś progres w grze kadry. Albo żeby zmienił się jakoś styl, potocznie mówiąc jakiś stempel trenera na tej drużynie? Nie napawa to optymizmem delikatnie mówiąc.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #6 dnia: 05.09.2020, 11:01 »
No właśnie, ja nie widzę żadnej poprawy od kiedy Brzęczek został trenerem, jest za to cofanie się. Wczoraj Polacy sprawiali wrażenie jakby uczyli się grać dopiero. Za Nawałki mogliśmy grać ofensywny futbol, tutaj zaś nie mogliśmy nawet kontrować, bo nie było jak. Samym ustawieniem Holendrzy nas rozpracowali, co było widoczne w drugiej połowie właśnie, kiedy dopieścili taktykę.

Najbardziej mi żal tego, że mieliśmy okazję aby stworzyć silną drużynę, z rewelacyjnym Lewandowskim. A tutaj oddano stery gościowi, co niczego w karierze trenerskiej nie dokonał, i przez dwa lata miotamy się nie mając wypracowanej taktyki, ani na mecz ze słabszymi od nas, mając silny atak i stosując pressing, ani na spotkania z silniejszymi, gdzie można skupić się na obronie i kontratakach.

Najgorsze było to, że nie mogliśmy rozegrać piłki, i nerwowe wybicia do przodu przez Szczęsnego czy któregoś z obrońców, po którym traciliśmy piłkę, miał miejsce od początku do końca meczu. Brakowało rozegrania, choć było kim to robić. Wg mnie odpowiada za to trener i jego fatalne ustawienie drużyny. A on jeszcze stwierdził, że było dobrze :facepalm:
Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #7 dnia: 05.09.2020, 11:11 »
Żałuję, że straciłem czas na oglądanie tego występu. Po raz kolejny drużyna nie wie, co ma grać, a sukcesem jest wyjście z własnej połowy. A najgorsza jest gra bez piłki - zamiast pokazywać się, dać koledze możliwość podania, chowają się gdzieś albo stoją jak ciołki. Tu widać, dlaczego na przykład ekipa Nawałki najlepiej grała z Mączyńskim w składzie. A i Mila się tam przydawał. Bo to ludzie może bez wielkiego talentu czy warunków fizycznych, ale zasuwali od pola karnego do pola karnego, łatali dziury i właśnie pokazywali się do gry. Co z tego, że Zieliński ma super technikę, skoro przez 90% czasu go nie widać? Szymański jeszcze gorzej. Holendrzy grali tak, żeby się nie spocić, a i tak całkowicie dominowali. Nasze próby pressingu, gdy jeden napastnik atakuje trzech obrońców, a koledzy z oddali patrzą, to tylko wisienka na torcie :shortcake:
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline kryszard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #8 dnia: 05.09.2020, 12:58 »
Potrzebujemy natychmiastowej zmiany na stanowisku trenera. Uważam, że Brzęczek marnuje potencjał tej reprezentacji. Mamy kilku zawodników na  najwyższym światowy poziomie, kilku rokujących młodych chłopaków plus zawodników ogranych w najlepszych ligach. Z dobrym trenerem gra powinna wyglądać o wiele lepiej. Najgorsze jest to, że dobrych meczów pod wodzą Brzęczka można ze świecą szukać a o zmianie trenera jakoś nikt nic nie mówi.
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #9 dnia: 10.10.2020, 10:18 »
Kto z Was oglądał mecz Polski z Finlandią? Jakie są Wasze odczucia?

Ja byłem bardzo sceptyczny, ale szybko okazało się, że niepotrzebnie. Polacy może nie grali jakoś super, jednak Finowie byli tak słabi, że bez problemu kontrolowaliśmy grę, zaś Grosicki przeszedł samego siebie, pakując trzy razy piłkę do siatki przed przerwą. Można by rzec, że było super, jednak wg mnie Krychowiak powinien dostać z liścia, za grę jakby był na treningu. Powinien bardziej się starać, nawet wtedy kiedy mamy sporą przewagę. Spoko wyglądał Moder i Karbownik, fajnie, że rośnie nam nowe pokolenie. Piątek z Milikiem też dobrze wyglądali, i często gryźli trawę, co rokuje nadzieje na to, że wyjdą z kryzysu. A pytaniem dnia było jaki byłby wynik, gdyby grał Lewandowski :)

Po raz pierwszy jest za co pochwalić Brzęczka, oby jutro był koejny dzień kiedy mamy powód do chwały. Bo dziś powinniśmy kibicować Idze Świątek, mam nadzieję że zamiecie w finale :)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #10 dnia: 10.10.2020, 11:13 »
O dziwo Finlandia była słabiutka ( a powinna mieć 40 % :P :P  jak widać Grosikowi pasuje to znaczy Lubi :P a tak serio to skalą porównawczą umiejętności Reprezentacji Polski  będzie mecz z Włochami.
A póki co dzisiaj o 15 Wszyscy kibicujemy Idze ,transmisja na Tvn , Eurosport 1 :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #11 dnia: 10.10.2020, 15:26 »
Włoska kadra odżyła i wygląda teraz naprawdę solidnie,już jak dla mnie jedni z faworytów do ME ,sercem za Polską,ale rozum mówi, że włosi nas gładko rozjadą :beer:

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #12 dnia: 10.10.2020, 16:53 »
Właśnie Iga Świątek jako pierwsza Polka w historii wygrała puchar ROLLANDA GARROSA. Zrobiła to w wielkim stylu. W SIEDMIU FINAŁOWYCH MECZACH NIE PRZEGRAŁA SETA.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #13 dnia: 10.10.2020, 18:51 »
Co ciekawe, żadna rywalka nie ugrała z nią więcej niż 5 gemów.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #14 dnia: 10.10.2020, 19:19 »
Przecież to temat o piłce nożnej :facepalm: