Autor Wątek: Brexit, czyli co się stanie z cenami i dostępnością ich towarów  (Przeczytany 41108 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Moim zdaniem za wcześnie na komentarze. Na razie nie widać zwycięstwa ani porażki. Jest chaos.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Panowie nie dyskutujemy tu o polityce, bo to nie miejsce na takie dyskusje. Od tego jest dział 'polityczny'.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jak zabraknie produktów z UK na rynku europejskim (chwilowo bądź stałe) to Flagman dopiero rozwinie skrzydła. Wydaje mi się że są oni dużo bardziej perspektywiczni (nie lepsi, tylko bardziej mobilni intelektualnie cwaniaki) niż Garbolino, Dam, czy Trabucco, słowem Zachód.

Mam wrażenie że potrafią oni kombinować i mają szeroki wachlarz akcesoriów które mimo niższej jakości są w dużo przystępniejszych pieniążkach niż te rodem z wysp, i jednocześnie są łatwiej (albo czasami w ogóle) dostępne jako "zamienniki". Wiele firm zachodnich nie ma smykałki do tworzenia aż tak różnorodnych produktów, albo po prostu nie są one tak dostępne u nas w kraju.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jakby co to mój ogólny przekaz był taki, że jak ktoś myśli o przyszłym sezonie, to warto dokupić co trzeba póki czas i stare ceny. Cholera wie co będzie. Cześć kurierów nie wysyła nic z UK do EU, więc nawet zakupy w brytyjskich sklepach mogą być utrudnione. Zapewne też będzie korekta cen u spedytorów, więc można się pośpieszyć.
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Od 1 stycznia Aliexpress dolicza 20% VAT do zakupów. Tylko do towaru bo usługi pocztowe są zwolnione. To też efekt Brexitu. To samo dotyczy zakupów w krajach Unii Europejskiej. Jest tyle zamieszania, że sklepy nie chcą sprzedawać.

Jest za późno na zakupy w UK po starych cenach. Sprzedawcy widzą co się dzieje.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Br.... to co w takim razie z naszym ulubionym sklepem...


Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Pozostaje przemyt w walizce :P

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Pozostaje czekać...
To nie koniec świata...
Uk nie odleciało do innej galaktyki...
Poukładają się z ue i będzie gitara.
Wiadomo ceny pikną... - a czy polaków będzie stać na te cuda zza kanału to inna historia...

Szkoda tylko części zamiennych np. Sztytówek bo to może być towar deficytowy....
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
A co ma być , wyluzujcie Preston sobie poradzi , piszecie jakby w Polsce wędkarstwo opierało się na produktach z UK, wykorzystają to na pewno Włosi , Niemcy a i Polskie firmy coś zyskają. Zobaczymy co będzie ale Życie nauczyło Mnie że jesli zrobi się choć mała luka zaraz ktoś w nią wejdzie. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Spokojnie Panowie, Polskie firmy dadzą sobie radę :)

https://gorek-gliny.pl/odleglosciowki-i-baty-gorek-by-hydra/

Gorek wie o co chodzi 8) 8)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Szkoda tylko części zamiennych np. Sztytówek bo to może być towar deficytowy....

Nie masz znajomych na wyspach? Mogą Ci przywieźć albo wysłać prywatną pocztą.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Jak zabraknie produktów z UK na rynku europejskim (chwilowo bądź stałe) to Flagman dopiero rozwinie skrzydła. Wydaje mi się że są oni dużo bardziej perspektywiczni (nie lepsi, tylko bardziej mobilni intelektualnie cwaniaki) niż Garbolino, Dam, czy Trabucco, słowem Zachód.

Mam wrażenie że potrafią oni kombinować i mają szeroki wachlarz akcesoriów które mimo niższej jakości są w dużo przystępniejszych pieniążkach niż te rodem z wysp, i jednocześnie są łatwiej (albo czasami w ogóle) dostępne jako "zamienniki". Wiele firm zachodnich nie ma smykałki do tworzenia aż tak różnorodnych produktów, albo po prostu nie są one tak dostępne u nas w kraju.
Tylko że Flagman = Zebco(Preston, Browning). To taki potworek hybryda. Zapełniają niszę w niższym segmencie. W segmencie wyczynowym tu jak weźmiemy katalogi do ręki tych firm, to są niemal bliźniacze. W akcesoriach akurat czerpali dużo z Prestona, w wędkach z Browninga. Różnice kosmetyczne. Taka nowość jak Armadale Pro w katalogu 21 to już bardziej Preston czy dalej Browning. Dlatego ta firma ma taki rozmach.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Dokładnie jak piszesz , takie zamienniki w trochej gorszej jakości. Ale jak to ktoś kiedyś napisał -" Mają rozmach skurwy....ny " :) :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Mają ten tegoroczny Reflexion to taki Tregaron/Sphere na sterydach. Ciekawa jaka cena, szkoda, tylko że olewają spławik ostatnio :P

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Oby te sterydy nie okazały się jak w Sferze która swojego czasu łamała sie jak zapałki. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz