Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164079 razy)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1290 dnia: 13.10.2021, 15:22 »
Zbyszku :bravo: :thumbup:
Sławek

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1291 dnia: 13.10.2021, 15:38 »
Jestem jak najbardziej za tym żeby lekarzy było jak najwięcej. Jeśli to będzie wymagało importu z Indii nie mam nic przeciwko - grunt żeby zrozumiał słowo "boli" ;) Tylko wtedy można spodziewać się protestów naszych rodzimych łapiduchów że jakiś wyznawca Sziwy mu zabiera ciepłą państwową posadkę... bo nie oszukujmy się, większość lekarzy idzie na medycynę dla pieniędzy (stosunkowo dużych) a nie z powołania.

A kto idzie na studia z powołania? Nie róbmy jaj, wybieramy zawód aby dobrze i dostatnio żyć, nie zaś aby spełniać jakieś powołanie i tyrać za najniższą krajową. Studia lekarskie są najcięższe, więc oni muszą odpowiednio zarabiać, w innym wypadku wyjadą tam, gdzie płaćą dobrze i gdzie są szanowani, gdzie obsługują normalną ilo#ć chorych a nie jak u nas wielkie ilości.

Przez "powołanie" rozumiem w tym wypadku zainteresowanie tym co się robi/zamierza robić. I nigdzie nie napisałem że chirurg ma zarabiać średnią krajową, a ile zarabia to już sprawa między danym chirurgiem a dyrektorem szpitala a nie moja :) Również nie oczekuję od lekarza żeby był miły i empatyczny - lekarz ma mnie naprawić jeśli to możliwe jeśli to zrobi to może być tak chamski i nieczuły jak mu się podoba.

Studia medyczne są ciężkie i długie - mi nie musisz tego tłumaczyć, tylko pytanie skoro Polska wydaje tyle pieniędzy na szkolenie kadry która przy pierwszej okazji da nogę na Zachód to po co ich szkolić?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1292 dnia: 13.10.2021, 15:40 »
Przez "osobę zaszczepioną" rozumie się nieszczęśnika, który przyjął 2 dawki szczepionki dwudawkowej lub 1 dawkę szczepionki jednodawkowej. Dla pełniejszego obrazu dodam, że wedle badań CDC ryzyko rozwoju infekcji (wariant Delta) jest u zaszczepionych jedynie 5 razy mniejsze, a ryzyko przebiegu wymagającego hospitalizacji zaledwie 10 razy mniejsze, co jasno pokazuje bezmiar szczepionkowej hucpy.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1293 dnia: 13.10.2021, 15:49 »
Przez "osobę zaszczepioną" rozumie się nieszczęśnika, który przyjął 2 dawki szczepionki dwudawkowej lub 1 dawkę szczepionki jednodawkowej. Dla pełniejszego obrazu dodam, że wedle badań CDC ryzyko rozwoju infekcji (wariant Delta) jest u zaszczepionych jedynie 5 razy mniejsze, a ryzyko przebiegu wymagającego hospitalizacji zaledwie 10 razy mniejsze, co jasno pokazuje bezmiar szczepionkowej hucpy.
Mimo wszystko ryzykuję więcej wsiadając do samochodu niż się nie szczepiąc.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1294 dnia: 13.10.2021, 15:50 »
Przez "osobę zaszczepioną" rozumie się nieszczęśnika, który przyjął 2 dawki szczepionki dwudawkowej lub 1 dawkę szczepionki jednodawkowej. Dla pełniejszego obrazu dodam, że wedle badań CDC ryzyko rozwoju infekcji (wariant Delta) jest u zaszczepionych jedynie 5 razy mniejsze, a ryzyko przebiegu wymagającego hospitalizacji zaledwie 10 razy mniejsze, co jasno pokazuje bezmiar szczepionkowej hucpy.
Mimo wszystko ryzykuję więcej wsiadając do samochodu niż się nie szczepiąc.

Ciekawe ilu takich "głupio-mądrych" charczało już pod respiratorem...

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1295 dnia: 13.10.2021, 15:56 »
Przez "osobę zaszczepioną" rozumie się nieszczęśnika, który przyjął 2 dawki szczepionki dwudawkowej lub 1 dawkę szczepionki jednodawkowej. Dla pełniejszego obrazu dodam, że wedle badań CDC ryzyko rozwoju infekcji (wariant Delta) jest u zaszczepionych jedynie 5 razy mniejsze, a ryzyko przebiegu wymagającego hospitalizacji zaledwie 10 razy mniejsze, co jasno pokazuje bezmiar szczepionkowej hucpy.
Mimo wszystko ryzykuję więcej wsiadając do samochodu niż się nie szczepiąc.

Ciekawe ilu takich "głupio-mądrych" charczało już pod respiratorem...
Fajny argument. Może odnieś się do mojej poprzedniej wypowiedzi. Bo równie dobrze mogę napisać ciekawe ile osób będzie żałować powikłań o których jeszcze nic nie wiemy. Jestem człowiekiem, nie jestem nieśmiertelny mogę skończyć pod respiratorem z wielu powodów w tym covidu ;) a jak będzie czas pokaże. W każdym razie wolę ponieść konsekwencje swoich niż cudzych błędów.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1296 dnia: 13.10.2021, 16:24 »
Poprzednia wypowiedź kolegi Zbigniewa jest świadectwem błędnego wyobrażenia na temat współczesnej medycyny, która rzekomo z zasady przemilcza rolę szeroko pojętego stylu życia (odżywianie, aktywność fizyczna, redukcja stresu etc.) w profilaktyce lub leczeniu rozmaitych schorzeń.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1297 dnia: 13.10.2021, 16:42 »
Zbyszek, a jaka to szczepionka poprawna politycznie a jaka niepoprawna? Kto ma ją zrobić? Doktor Wycior w swym małym laboratorium? Sugerujesz, że są szczepionki takie i owakie?
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1298 dnia: 13.10.2021, 16:46 »
Poprzednia wypowiedź kolegi Zbigniewa jest świadectwem błędnego wyobrażenia na temat współczesnej medycyny, która rzekomo z zasady przemilcza rolę szeroko pojętego stylu życia (odżywianie, aktywność fizyczna, redukcja stresu etc.) w profilaktyce lub leczeniu rozmaitych schorzeń.

Dokładnie.

Moim współpracownikiem jest człowiek, który przy niewielkim wzroście waży może 200 kg. Tłuszcz wylewa się z każdej strony. Jak idzie do pracy to musi co chwilę przysiąść - ma to opanowanie bo a to siedzi na ogrodzeniu a to na paletach które kiedyś sobie zorganizował i postawił w odpowiednim miejscu. Cukrzycą to jeden z problemów, oprócz tego choroby krążeniowe i może też inne. Prawdopodobnie bez medycyny dawno by nie żył. Oczywiście lekarze mówili mu, że trzeba zmienić dietę i styl życia. No ale on wiedział lepiej. Teraz raczej idzie w zaparte - skoro doprowadził się do takiego stanu to czymże byłaby nagła redukcja np. wielkości żołądka i dieta oparta o warzywa i inne zdrowe rzeczy?

Zachowanie antyszczepionkowców dokładnie przypomina zachowanie tego nieszczęśnika.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1299 dnia: 13.10.2021, 16:49 »
Jestem jak najbardziej za tym żeby lekarzy było jak najwięcej. Jeśli to będzie wymagało importu z Indii nie mam nic przeciwko - grunt żeby zrozumiał słowo "boli" ;) Tylko wtedy można spodziewać się protestów naszych rodzimych łapiduchów że jakiś wyznawca Sziwy mu zabiera ciepłą państwową posadkę... bo nie oszukujmy się, większość lekarzy idzie na medycynę dla pieniędzy (stosunkowo dużych) a nie z powołania.

A kto idzie na studia z powołania? Nie róbmy jaj, wybieramy zawód aby dobrze i dostatnio żyć, nie zaś aby spełniać jakieś powołanie i tyrać za najniższą krajową. Studia lekarskie są najcięższe, więc oni muszą odpowiednio zarabiać, w innym wypadku wyjadą tam, gdzie płaćą dobrze i gdzie są szanowani, gdzie obsługują normalną ilo#ć chorych a nie jak u nas wielkie ilości.

Przez "powołanie" rozumiem w tym wypadku zainteresowanie tym co się robi/zamierza robić. I nigdzie nie napisałem że chirurg ma zarabiać średnią krajową, a ile zarabia to już sprawa między danym chirurgiem a dyrektorem szpitala a nie moja :) Również nie oczekuję od lekarza żeby był miły i empatyczny - lekarz ma mnie naprawić jeśli to możliwe jeśli to zrobi to może być tak chamski i nieczuły jak mu się podoba.

Studia medyczne są ciężkie i długie - mi nie musisz tego tłumaczyć, tylko pytanie skoro Polska wydaje tyle pieniędzy na szkolenie kadry która przy pierwszej okazji da nogę na Zachód to po co ich szkolić?

Ludzie pracują dla kasy, ale jest też coś innego, to gratyfikakacja uznaniowa, to, że ktoś im za to dziękuję itd. Obecnie tego jest coraz mniej a praca w jakieś przychodni czy szpitalu to dramat przy tyłu chorych. Dlatego to rządzący tu mają najwięcej do powiedzenia, to oni organizują wszystko. Mamy najmniej lekarzy na 1000 pacjentów, i to rodzi złe następstwa. Powołanie więc znika wraz z wypaleniem zawodowym. I studia są niby darmowe, ale wysiłek w ich ukończeniu to spore nakłady finansowe. Tu trudno dorobić, bo trzeba zakuwać na okręgło. Korepetycje też kosztują.

Nie róbcie z lekarzy wrogów, bo to ślepa uliczka.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1300 dnia: 13.10.2021, 19:02 »
Poprzednia wypowiedź kolegi Zbigniewa jest świadectwem błędnego wyobrażenia na temat współczesnej medycyny, która rzekomo z zasady przemilcza rolę szeroko pojętego stylu życia (odżywianie, aktywność fizyczna, redukcja stresu etc.) w profilaktyce lub leczeniu rozmaitych schorzeń.

Obiecałem sobie nie wypowiadać się już w kwestiach niewędkarskich, ech...

A tu są słowa dra Emerana Mayera https://en.wikipedia.org/wiki/Emeran_Mayer
Akurat to mam pod ręką. Natomiast generalnie chodzi o to, że współczesna medycyna jednak skupia się przede wszystkim na leczeniu objawów poszczególnych jednostek chorobowych. Kwestia ogólnego stylu życia oczywiście też jest poruszana, jednak jest ona jakby w tle. Najważniejsze to wyleczyć objaw choroby.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1301 dnia: 13.10.2021, 19:17 »
Zbyszek, a jaka to szczepionka poprawna politycznie a jaka niepoprawna? Kto ma ją zrobić? Doktor Wycior w swym małym laboratorium? Sugerujesz, że są szczepionki takie i owakie?
Może źle się wysłowiłem. Generalnie idea szczepienia na covid jest obecnie poprawna politycznie i wszelkie fakty temu przeczące nie są nagłaśniane żeby nie zniechęcać i "służyć sprawie" . A żeby zgłosić nop najczęściej trzeba wykazać się niezłą determinacją i walczyć. Więc mam podstawę wątpić w prawdziwość danych.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1302 dnia: 13.10.2021, 19:58 »
Jakie mianowicie "fakty temu przeczące"? Chodzi o "fakty" ze stajni Jana Pospieszalskiego, Grzegorza Brauna, Justyny Sochy, Jerzego Zięby oraz Jana Zbigniewa Potockiego? Modyfikacja genomu, bezpłodność, poszczepionkowa burza cytokinowa, grafen oraz nanochipy?

Niech kolega Zbigniew skorzysta z okazji i przełamie ograniczenia "poprawności politycznej" ;)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1303 dnia: 13.10.2021, 20:22 »
Kwestia ogólnego stylu życia oczywiście też jest poruszana, jednak jest ona jakby w tle.

Kumaty obywatel nie powinien mieć trudność w dotarciu do informacji medyczno-naukowych dotyczących roli stylu życia w profilaktyce i leczeniu rozmaitych chorób, bo jest tego pełno. W ramach współczesnej medycyny akademickiej funkcjonuje i ekspanduje tzw. medycyna stylu życia, gdzie akcent położony jest właśnie na wiadome kwestie:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Medycyna_stylu_%C5%BCycia

Offline seba86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1304 dnia: 13.10.2021, 20:48 »
Nie ma i nigdy nie było żadnej pandemii!
Zacznijmy od tego i na tym radzę Wam zakończyć!