Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 56177 razy)

Offline Luk

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 18 871
 • Reputacja: 1655
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wędkarstwo rządzi!
 • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1320 dnia: 14.10.2021, 07:51 »
Nam się wydaję, że coś wybieramy. Jedynie o czym możemy decydować to jakiej zanęty użyć lub czy jechać na grunty czy na spina.

Mylisz się. Mamy wielki wpływ na to co się dzieje z krajem. Ale z tego nie korzystamy, nie myślimy tutaj, często dajemy się kupować lub wierzymy demagogom. Tak samo jest w PZW, dokładnie tak samo. Polscy wędkarze mogliby wszystko pozmieniać, ale tego nie robią,  z różnych przyczyn. Niewiedza jest jedną z głównych. W innych krajach to jest nie do pomyślenia, w takim UK na przykład. To nasza cecha narodowa niestety, swojego rodzaju bezradność w tej materii, pozwalanie, aby ktoś podejmowal decyzje (zazwyczaj niekorzystne) za nas.

I nie ma co winić tu za wszystko polityków. Bo ich przeciez ktoś wybiera, nieprawdaż?
Lucjan

Offline cthulhu

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 418
 • Reputacja: 67
 • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1321 dnia: 14.10.2021, 07:58 »
Nam się wydaję, że coś wybieramy. Jedynie o czym możemy decydować to jakiej zanęty użyć lub czy jechać na grunty czy na spina.

Mylisz się. Mamy wielki wpływ na to co się dzieje z krajem. Ale z tego nie korzystamy, nie myślimy tutaj, często dajemy się kupować lub wierzymy demagogom. Tak samo jest w PZW, dokładnie tak samo. Polscy wędkarze mogliby wszystko pozmieniać, ale tego nie robią,  z różnych przyczyn. Niewiedza jest jedną z głównych. W innych krajach to jest nie do pomyślenia, w takim UK na przykład. To nasza cecha narodowa niestety, swojego rodzaju bezradność w tej materii, pozwalanie, aby ktoś podejmowal decyzje (zazwyczaj niekorzystne) za nas.

I nie ma co winić tu za wszystko polityków. Bo ich przeciez ktoś wybiera, nieprawdaż?

Bardziej bym winił globalną finansjerę i korporacje. To nie PZW. Z tym nie powalczysz.


Offline robson

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1 887
 • Reputacja: 172
 • Płeć: Mężczyzna
 • przystawka, bolonka, trotting
 • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1322 dnia: 14.10.2021, 08:19 »
Straszna jazda się tu zrobiła na lekarzy, a to przecież tacy sami ludzie, jak reszta rodaków. Oznacza to, że żyjemy wśród pozbawionych elementarnej empatii chciwców, bo przecież każdy gdzieś tam spotkał chamskiego sprzedawcę, kierowcę dostawczaka, leniwego urzędnika, odwalającego manianę budowlańca, próbującego wyrwać klientowi każdy grosz mechanika samochodowego, wypalonego nauczyciela czy strajkującego o swoją kasę górnika. Masakra, zły świat. Nie wiem tylko czego ma to dowieść, poza wywaleniem jakiejś frustracji? Że lekarze nie powinni brać się za leczenie? Że o szczepionkach więcej wiedzą inżynierowie od budowy mostów? Że dane o skuteczności szczepionek są sfałszowane, bo szczepionki produkuje wielki koncern, który kupił wszystkie rządy i większość lekarzy na świecie, a nie prywatna inicjatywa u siebie w szopie? No ładnie, Pfizer i Moderna okazały się silniejsze od koncernów tytoniowych czy całego biznesu naftowego - tamtym nie udało się fałszywkami i lobbingiem ukryć swojego wpływu na zdrowie i środowisko, a tu poszło gładziutko i zgarniają miliardy za placebo, a może i truciznę.
Kupił mapę ogromną, a na mapie widniało tylko morze bez wysp, lądu takoż.
Każdy twierdził z rozkoszą, że rozumie ją całą, choć nie znawca jest ani smakosz.

Offline Bartek J23

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 64
 • Reputacja: 25
 • Płeć: Mężczyzna
 • Banda Wąskiego KIK TEAM CARP POLSKA !!!!
  • Banda Wąskiego
 • Lokalizacja: Elbląg
 • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1323 dnia: 14.10.2021, 08:39 »

Możemy mieć różne zdania. Możesz uważać, że inteligencja i wiedza równa się mądrość, ale ja pozostanę przy swoim, że nie koniecznie. Prosty człowiek bez wykształcenia też może być bardzo ale to bardzo mądry. Aby być mądrym człowiekiem nie trzeba zaliczyć najwyższych uczelni. Spora część obecnych magistrów ukończyła studia upartością, wkuwaniem, a to nie oznacza nawet wysokiego IQ. Zdarzają się zdolni, którzy nie wiele czasu poświęcają na naukę ( jakoś samo wchodzi ), a inni jak piszesz biorą od najmłodszych lat korepetycje i kują, kują i zaliczają tak samo. Który studenta jest inteligentniejszy? Ty piszesz ogólnie, że przyszli lekarze tylko wkuwają i są tacy mądrzy. 

Prede wszystkim, to nie zaskoczyłeś mnie różnymi rodzajami inteligencji, tak się składa, ze temat znam dobrze, i nie musisz mi robić tu wykładów. W Polsce system szkolnictwa opiera się na powtarzaniu regułek, i to zapewnia dobrą ocenę. Można nie rozumieć czegoś ale wystarczy powtórzyć wkutą na blachę definicję i jest piątka. Ale jeśli próbujesz podciągnąć pod to lekarzy, to znów się pograżasz. Lekarz musi zdobyć wiedzę z wielu przedmiotów, jest to biologia, chemia, fizyka, matematyka, język obcy, potem same rzeczy związane z zawodem plus specjalizacje. Lekarz musi się tą wiedzą swobodnie posługiwać, więc toabsolutnie nie jest przykład jaki podałeś. Lekarz polski to tym bardziej fachowiec, gdyz jego studia są długie (często dłuższe niż w innych krajach) a staż do łatwych też nie należy.

Nie wiem jak jest teraz, ale dawniej egzamin na studia medyczne należał do najtrudniejszych, do tego liczyły się oceny na świadectwie, a co za tym idzie trzeba było już kuć w szkoe średniej. Jako, ze byłem w liceum w klasie o profilu bilogiczno-chemicznym, temat znam, bo połowa mojej klasy to lekarze. Tak więc jesli piszesz o magistrach z polskich uczelni, to często masz rację. Ale absolutnie nie dotyczy to tych, co kończyli medycynę. I oczywiście, ze nie każdy lekarz to omnibus wiedzący wszystko. Ale to jest właśnie zawód, gdzie twa teoria absolutnie się nie sprawdza. Bo lekarz wkuwa i musi te wiedzę posiadać i z niej korzystać. To nie jest nauczyciel, który ma program nauczania i po kilku latach nie musi robić czegoś ekstra. Lekarz musi posiadać wielokrotnie większą wiedzę, do tego stale się musi dokształcać, i jest z tego rozliczany.  W innym wypadku zaliczy wpadkę, jedną i drugą i go zawieszą. Zwłaszca teraz są pod presją. Absolutnie nie ma tego w przypadku innych zawodów, oprócz wyjątków.

Dlatego trafiłeś kulą w płot.

A co do tego czy ja cię atakuję, obrażam i tak dalej. Ty atakujesz lekarzy i powielasz bzdury, więc otrzymujesz stosowne odpowiedzi. Próbujesz to jeszcze maskować tym, że studiowałeś na Akademii Medycznej, ale na mnie wrażenia tym nie zrobiłeś, wręcz odwrotnie.  I właśnie w tym przypadku jest ciekawie, bo powołujesz się na 'różne rodzaje inteligencji'. Sam zakładasz na siebie te sidła. Wierz sobie w co chcesz, ale ufanie Pospieszalskiemu a nie lekarzom to gruba rzecz. A twoje wywody o braku empatii u lekarzy to w ogóle była hipokryzja. Oni mają współodczuwać i robić wszysto dla pacjentów, bo to ich powołanie, tak? I można ich zlewać ciepłym moczem? Ciekawe...

Polska słuzba zdrowia trzyma się tylko dlatgo, że lekarze robią masę nadgodzin. Zarabiają więcej niż przeciętnie, ale to głównie wynika z liczby przepracowanych godzin, co się odbija na ich życiu rodzinnym na przykład. Szkoda, że Polacy tu nie są empatyczni.

I co, uważasz, że twoje lub podobne wpisy nie powodują wypalenia zawodowego? Cżłowieku, jeśli to przeczyta lekarz, to mu ręce się załamią. Wychodzi bowiem to, że jest hieną, opłacaną przez koncerny farmaceutyczne, który wciska drogie leki biednym pacjentom, działając na ich szkodę. Tak jakby ci wszyscy specjaliści od homeopatii i medycyny naturalnej etc. robili coś za darmoszkę 8)

Jasne, że nie jest dobrze w służbie zdrowia, że wiele rzeczy jest złych. Ale obwinianie lekarzy za ten stan świadczy o nieznajomości tematu. Na przykład badania. Ktoś chce zrobić sobie badania i idzie do lekarza aby mu je zlecił, i spotyka się z odmową. I jest zły, bo lekarz 'odmawia mu jego praw'. Ale jaka jest tego przyczyna? Ano prozaiczna, ma on bardzo mały 'fundusz' na badania i nie może zlecić ich każdemu kto ich chce. Tak wiec tu pretensje należy miec do rządu, do tych którzy wymyśłili takie zasady. Ale obrywa lekarz czy pielęgniarka, którzy muszą jeszcze wysłuchać swoje.

No dobra mam nadzieje ostatnie moje słowa w tym temacie.

Nikogo nie miałem zamiaru zaskoczyć różnego rodzaju inteligencją. Natomiast Ty sprowadziłeś ten wątek celowo w takie miejsce aby było tam jak najciemniej.
Skoro jak piszesz znasz temat, to zrobiłeś to z premedytacją. Tak to zaciemniłeś aby inny odbiorca miał wrażenie, że ja opisałem, że każdy posługuje się innym rodzajem inteligencji w tym ja. Prześmiałeś to i z wieloma innymi wątkami robisz podobnie. Dlatego nie robiąc wykładu tylko krótko rozjaśnię, że z tą inteligencją chodzi o to, że właśnie jest jej kilka rodzajów. Kilka rodzajów inteligencji, które w każdym człowieku różnie rozkładają się procentowo. Różne są tego konsekwencje w osobowości człowieka. Dlatego może tak być ( nie mówię o wszystkich ), że ktoś zostaje świetnym naukowcem, bankierem, lekarzem, prawnikiem, politykiem, a z drugiej strony nie musi być dobrym i wrażliwym człowiekiem. Może też się zdarzyć, że zwykły prosty i niewykształcony człowiek okazuje się być po prostu bardzo mądry, a zarazem przekładającym swoje dobro nad innych człowiekiem. Dla mnie wykształcenie nie ma znaczenia i wykształcanie nie czyni Człowieka przez duże C.
Możesz obracać to jak tam chcesz.

Wielcy tego świata jak i wielcy tego małego kraju żądają dla siebie szacunku od szaraczków już tylko z racji tytułów jakie posiadają. Tego oczkują politycy, urzędnicy, prawnicy, profesorowie, lekarze itd. To nie jest jakaś tam szlachta, a reszta to poddani. Szacunek należy się na równi dwóm stroną i to nie zależnie od pozycji w łańcuchu społecznym. Jeśli w konkretnym przypadku dany lekarz czy pielęgniarka już w pierwszym kontakcie nie szanuje swojego klienta lub jego rodzinę, to z drugiej strony  "Kowalski" nie będzie się płaszczył przed tytułem. Ja na pewno nie. Szanuje i oczekuje szacunku.

Luk jakie ja bzdury powielam. Opisałem przypadki z własnej współpracy i doświadczeń. Nigdzie nie było nawet pół prawdy a Ty bawisz się w adwokata kolegów z ławki szkolnej. Nawet nie w adwokata, a ochroniarza, który za wtargnięcie na jakiś teren wymachuje mi przed nosem pałeczką ( osobiste wycieczki itd ) Niech czytają lekarze. Ja zwykle jak dowiadywałem się, że coś robię nie tak, to to analizowałem i próbowałem coś w sobie zmienić.

Przeczytałeś jak widzę mój wpis ale nawet na małe przepraszam nie przeszło Ci przez palce. Pewnie zaraz napiszesz, że to ja powinienem przeprosić lekarzy i pielęgniarki. Tylko ja tu z nimi nie dyskutowałem. Opisywałam pewną rzeczywistość.
Rozmowa była z Tobą kolego i kiedy ja byłem grzeczny w dyskusji Ty sobie używałaś. 

Ps. W korespondencji z szacunku Twoje, Ty, Ciebie piszmy z dużej litery. No chyba, że przypadkowy błąd albo tego szacunku z góry nie ma.
Banda Wąskiego KIK TEAM CARP POLSKA

Offline Luk

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 18 871
 • Reputacja: 1655
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wędkarstwo rządzi!
 • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1324 dnia: 14.10.2021, 08:40 »
Bardziej bym winił globalną finansjerę i korporacje. To nie PZW. Z tym nie powalczysz.

MAs zsporo racji tutaj, jednak nie piszmy, że nie mamy na nic wpływu. Bo to my głosujemy i dajemy komuś mandat. Problem nas Polaków polega na tym, że nie umiemy rozliczać rządzących i egzekwować od nich przestrzegania prawa. Nie ważne jaka partia rządzi, złodziejstwo jest złodziejstwem.

Czekają nas ciężkie czasy, bo przymykamy oczy na robienie przekrętów, akceptujemy je, dajemy im inne definicje, aby było to do przełknięcia.
Lucjan

Offline Luk

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 18 871
 • Reputacja: 1655
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wędkarstwo rządzi!
 • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1325 dnia: 14.10.2021, 08:56 »
Przeczytałeś jak widzę mój wpis ale nawet na małe przepraszam nie przeszło Ci przez palce. Pewnie zaraz napiszesz, że to ja powinienem przeprosić lekarzy i pielęgniarki. Tylko ja tu z nimi nie dyskutowałem. Opisywałam pewną rzeczywistość.
Rozmowa była z Tobą kolego i kiedy ja byłem grzeczny w dyskusji Ty sobie używałaś. 

Ja cię mam przepraszać? Za co? Ja znalazłem dziury w twojej argumentacji i je pokazałem. Ty się nie szczypiesz z ocenami więc dlaczego mam i ja? I nie oceniam wcale ciebie jako osoby, bardziej wskazywałem, że żądasz empatii od lekarzy, sam zaś jej nie wykazałeś ani grama. Jeśli znasz środowisko lekarzy to powinieneś znać to, przez co przechodzą. A zwłaszcza podczas pandemii.

Jaki cel chcesz osiągnąć przez wrzucanie filmów z Pospieszalskim i cytowanie jego wpisów? Chcesz przekazać co dokładnie? Bo ja otrzymuję prosty przekaz - szczepionki są złe i nie mają sensu, podobnie jak i maseczki itd. I chcesz mi powiedzieć, że odczuwasz głęboką empatię się nie szczepiąc, bo myślisz o tych co mogą się zakazić wirusem i umrzeć? No to ja mówię 'sprawdzam'. Sorry za to, że nie robię tego w bardziej dyplomatyczny sposób :)

Jak pisałem wcześniej, stąpasz po cienkim lodzie, jesli chcesz udowodnić, że szczeponki szkodzą i nie powinno się ich stosować. A już wielką akrobatyką intelektualną jest żądanie, aby przebadano ją, wskazując, że powinno to zająć 10 lat. To jakby straż pożarna miała wyjechać do gaszenia pożaru 10 dni po jego zgłoszeniu. Przecież brakowało niewiele aby polska służba zdrowia się załamała. Byliśmy nad przepaścią. Traz nie jesteśmy? Niech no zgadnę dlaczego...dzięki szczepionkom? 8)

Lucjan

Offline cthulhu

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 418
 • Reputacja: 67
 • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1326 dnia: 14.10.2021, 09:04 »
Bardziej bym winił globalną finansjerę i korporacje. To nie PZW. Z tym nie powalczysz.

MAs zsporo racji tutaj, jednak nie piszmy, że nie mamy na nic wpływu. Bo to my głosujemy i dajemy komuś mandat. Problem nas Polaków polega na tym, że nie umiemy rozliczać rządzących i egzekwować od nich przestrzegania prawa. Nie ważne jaka partia rządzi, złodziejstwo jest złodziejstwem.

Czekają nas ciężkie czasy, bo przymykamy oczy na robienie przekrętów, akceptujemy je, dajemy im inne definicje, aby było to do przełknięcia.

Jeśli chodzi o nasz podwórko:

Pamiętasz naklejki "Pierwszy raz możesz wybrać, wybierz solidarność"? Tak właśnie wyglądają nasze wybory.
Pili w Magdalence, teraz piją u Mazurka.
Czemu była nocna zmiana ? Czemu nie doszło do dekomunizacji ?
Bo komuś to było nie na rękę. Tyle.
Więc nie pisz, że się mylę bo po prostu stwierdzam fakty o tym na ile nasz głos ma wpływ.

Offline mironek

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 745
 • Reputacja: 54
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1327 dnia: 14.10.2021, 10:13 »
Bardziej bym winił globalną finansjerę i korporacje. To nie PZW. Z tym nie powalczysz.

MAs zsporo racji tutaj, jednak nie piszmy, że nie mamy na nic wpływu. Bo to my głosujemy i dajemy komuś mandat. Problem nas Polaków polega na tym, że nie umiemy rozliczać rządzących i egzekwować od nich przestrzegania prawa. Nie ważne jaka partia rządzi, złodziejstwo jest złodziejstwem.

Czekają nas ciężkie czasy, bo przymykamy oczy na robienie przekrętów, akceptujemy je, dajemy im inne definicje, aby było to do przełknięcia.

Jeśli chodzi o nasz podwórko:

Pamiętasz naklejki "Pierwszy raz możesz wybrać, wybierz solidarność"? Tak właśnie wyglądają nasze wybory.
Pili w Magdalence, teraz piją u Mazurka.
Czemu była nocna zmiana ? Czemu nie doszło do dekomunizacji ?
Bo komuś to było nie na rękę. Tyle.
Więc nie pisz, że się mylę bo po prostu stwierdzam fakty o tym na ile nasz głos ma wpływ.

Każdy ogarnięty człowiek o tym wie o czym piszesz Cthulhu, tylko niektórym to pasuje a inni słusznie widzą w tym źródło zła, które obecnie trawi i może nawet  i strawi Polskę.

Offline pewu

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 383
 • Reputacja: 54
 • Płeć: Mężczyzna
 • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
 • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1328 dnia: 14.10.2021, 11:29 »
Cytuj
Niech no zgadnę dlaczego...dzięki szczepionkom? 8)
A skąd wiesz, że to nie dzięki temu, że większość już to przechorowała i w ten sposób zdobyła odporność?

A co do filmów z Pospieszalskim. Wystarczyła by otwarta dyskusja lekarzy z różnymi stanowiskami względem wirusa.
Jak to powinno wyglądać w normalnym kraju gdzie rządzący nie uznają się za wszystko i najlepiej wiedzących? Tworzony jest zespół lekarzy, specjalistów w danych dziedzinach, którzy załóżmy raz w tygodniu organizują debatę na temat wirusa, epidemii itp. W prosty sposób przedstawiane są opinie, wyniki badań z całego świata itd. W przypadku pacjenta, który twierdzi, że po szczepieniu wystąpiły u niego drastyczne powikłania zapraszany jest od do zespołu na badania, po których wnioski przedstawiane są opinii publicznej.
Czy nie ułatwiło by to wszystkim życia?
Ale takie rozwiązanie nie jest możliwe w kraju, w którym za podstawę działania politycy przyjmują dyskredytowanie swoich przeciwników. Niszczenie autorytetów jest u nas na porządku dziennym. Zawsze ktoś jest z kimś przeciw komuś.

Nawet ta tyranka w Australii ustąpiła po zarzutach korupcyjnych a u nas ludzie z wyrokami, kłamcy robią co chcą i włos im z głowy nie spada.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Luk

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 18 871
 • Reputacja: 1655
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wędkarstwo rządzi!
 • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1329 dnia: 14.10.2021, 11:50 »
Bardziej bym winił globalną finansjerę i korporacje. To nie PZW. Z tym nie powalczysz.

MAs zsporo racji tutaj, jednak nie piszmy, że nie mamy na nic wpływu. Bo to my głosujemy i dajemy komuś mandat. Problem nas Polaków polega na tym, że nie umiemy rozliczać rządzących i egzekwować od nich przestrzegania prawa. Nie ważne jaka partia rządzi, złodziejstwo jest złodziejstwem.

Czekają nas ciężkie czasy, bo przymykamy oczy na robienie przekrętów, akceptujemy je, dajemy im inne definicje, aby było to do przełknięcia.

Jeśli chodzi o nasz podwórko:

Pamiętasz naklejki "Pierwszy raz możesz wybrać, wybierz solidarność"? Tak właśnie wyglądają nasze wybory.
Pili w Magdalence, teraz piją u Mazurka.
Czemu była nocna zmiana ? Czemu nie doszło do dekomunizacji ?
Bo komuś to było nie na rękę. Tyle.
Więc nie pisz, że się mylę bo po prostu stwierdzam fakty o tym na ile nasz głos ma wpływ.

Kaman, nie mieszaj :) Komuną upadła nie dlatego, że opozycja była taka mocna, ale dlatego, że komuszki się zorientowały, że bankrutują i sprytniej będzie podzielić się władzą. Dlatego oddali ją częściowo. Bez tego nie byłby wyborów w 1988 roku, cholera wie co by się wydarzyło.

I wcale nie mówię, że stało się dobrze, że to było najlepsze rozwiązanie. Ale oceniać to trzeba w bardziej sprawiedliwy sposób. Wałęsa i spółka dotrzymywali słowa potem. Powinni je złamać? Nie mi to oceniać.
Lucjan

Offline Kozi

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 2 844
 • Reputacja: 249
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1330 dnia: 14.10.2021, 12:11 »
Radzę jechać na ryby a nie tracić czas na pisanie głupot w tym temacie 🙄.

Offline cthulhu

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 418
 • Reputacja: 67
 • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1331 dnia: 14.10.2021, 12:42 »
Bardziej bym winił globalną finansjerę i korporacje. To nie PZW. Z tym nie powalczysz.

MAs zsporo racji tutaj, jednak nie piszmy, że nie mamy na nic wpływu. Bo to my głosujemy i dajemy komuś mandat. Problem nas Polaków polega na tym, że nie umiemy rozliczać rządzących i egzekwować od nich przestrzegania prawa. Nie ważne jaka partia rządzi, złodziejstwo jest złodziejstwem.

Czekają nas ciężkie czasy, bo przymykamy oczy na robienie przekrętów, akceptujemy je, dajemy im inne definicje, aby było to do przełknięcia.

Jeśli chodzi o nasz podwórko:

Pamiętasz naklejki "Pierwszy raz możesz wybrać, wybierz solidarność"? Tak właśnie wyglądają nasze wybory.
Pili w Magdalence, teraz piją u Mazurka.
Czemu była nocna zmiana ? Czemu nie doszło do dekomunizacji ?
Bo komuś to było nie na rękę. Tyle.
Więc nie pisz, że się mylę bo po prostu stwierdzam fakty o tym na ile nasz głos ma wpływ.

Kaman, nie mieszaj :) Komuną upadła nie dlatego, że opozycja była taka mocna, ale dlatego, że komuszki się zorientowały, że bankrutują i sprytniej będzie podzielić się władzą. Dlatego oddali ją częściowo. Bez tego nie byłby wyborów w 1988 roku, cholera wie co by się wydarzyło.

I wcale nie mówię, że stało się dobrze, że to było najlepsze rozwiązanie. Ale oceniać to trzeba w bardziej sprawiedliwy sposób. Wałęsa i spółka dotrzymywali słowa potem. Powinni je złamać? Nie mi to oceniać.

Dokładnie. Podzielili się władzą. Tak właśnie wyglądają rządy do chwili obecnej. I nikt nikogo nie rozliczy, dopóki sami na to nie pozwolą,... dopóki nie stwierdzą, że będzie to z korzyścią dla nich. Dla NICH, nie dla nas. Cała ta polityka to jedna wielka ustawka i machloja, a naiwni wierzą, że ich głosy mają na coś wpływ. Obecne wybory można porównać do wyboru między kiłą a syfem.
Chciałbym by faktycznie do polityki dostawali się ludzie, którzy mają szczere intencje i program z myślą o poprawie życia obywatela. Ale tak nie jest...i patrząc na świat dookoła przez przeszło 40 lat, to nie wierzę by to kiedyś miało nastąpić. Kiedyś wierzyłem.


Offline Bartek J23

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 64
 • Reputacja: 25
 • Płeć: Mężczyzna
 • Banda Wąskiego KIK TEAM CARP POLSKA !!!!
  • Banda Wąskiego
 • Lokalizacja: Elbląg
 • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1332 dnia: 14.10.2021, 13:17 »
Radzę jechać na ryby a nie tracić czas na pisanie głupot w tym temacie 🙄.

Masz rację Kozi zdecydowanie lepiej jest jechać na rybki. Ten świat jest chory od dawna i dlatego właśnie jeżdżę na rybi się wyciszyć i uspokoić. Od dawna wiem, że świata nie zmienię, że jedynie siebie można zmieńić. No czasem jedynie coś tam sobie skrobnę np tutaj.

Jedno mnie tylko zastanawia skąd tyle wpisów tu się pojawia w godzinach pracy?
Jeden sprawiedliwszy od drugiego, a w czasie pracy bawi się na forum? To tylko pytanie i ni twierdzę, że tak jest. Ja akurat dziś mam wolne. Byłem krew oddać. Cała obsługa ok czyli można. Tylko tu ja nic nie potrzebowałem, a raczej dawałem ;)

Tak panowie lepiej iść na rybki.

A i nie przypominam sobie abym gdzieś napisał, że szczepionki są złe jak to Luk sugeruje i nadinterpretuje. Obawiam się tylko przymuszania i udawania, że takiego czegoś nie ma. Tu presja jeszcze w umiarkowanym stopniu. W innych krajach już mamy do czynienia z krucjatą. Jak pisałem człowiek ma prawo nawet do błędnych ale własnych decyzji. W innym przypadku to już początki totalitaryzmu.

Można myśleć nad lekiem na długowieczność. Pierniczyć zaplanuj długie życie jak w TV. Panicznie bać się śmierci. Jednak czy tego chcemy, czy nie chcemy, to choroby i śmierć nikogo nie ominą. To jedyna sprawiedliwość tego świata.

Wiele swobód i wolności już zostało nam zabrane. Jeszcze tylko chyba w WC nie ma kamer :) Zawsze jest ku temu jakaś okazja. A to przez terrorystów, a teraz kolejna okazja jak w pandemii. Tylko co już raz utracimy już nie powróci. Dlatego ludzie mają opór i to moim zdaniem raczej spór o wolność. Cała reszta, że antyszczepionkowcy, płaskoziemcy itd, że lekarze, eksperci, politycy mają rację itd To temat zastępczy.

Ech miałem nie pisać ale wolny dzień ....

Zdrowia dla wszystkich! Luk podaję łapę na zgodę przyklepiesz?
Banda Wąskiego KIK TEAM CARP POLSKA

Offline cthulhu

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 418
 • Reputacja: 67
 • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1333 dnia: 14.10.2021, 14:01 »
Cytuj
Wiele swobód i wolności już zostało nam zabrane. Jeszcze tylko chyba w WC nie ma kamer :) Zawsze jest ku temu jakaś okazja. A to przez terrorystów, a teraz kolejna okazja jak w pandemii. Tylko co już raz utracimy już nie powróci. Dlatego ludzie mają opór i to moim zdaniem raczej spór o wolność

No właśnie....a, jak czytam o tym ,że to dla naszego dobra, że nie można dawać ludziom wolnej ręki... stawiając za wzór Australię,  to aż się we mnie gotuję. Sami sobie pętlę na szyi zaciskamy. No jak tu nie zabrać głosu :).

Offline Mosteque

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 24 755
 • Reputacja: 1434
 • Płeć: Mężczyzna
 • MFT
 • Lokalizacja: Jaktorów
 • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1334 dnia: 14.10.2021, 14:21 »
Można powiedzieć, że Australia wraca do korzeni :D

Taki czarny humor.
Krwawy Michał

Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz.
Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm.