Autor Wątek: Przypon do metody a spławik  (Przeczytany 1391 razy)

Offline tobiasz7777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Przypon do metody a spławik
« dnia: 30.05.2021, 09:46 »
Witam ostatni byłem na rybach  i Pan obok miał zrobiony taki zestaw przypon do metody z gumką, krętlik a dalej już klasycznie śruciny, spławik i grunt. Złowił dwa karpie 6 kg i 7 kg łowił na pellet 8mm.Co sądzicie o tym?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Przypon do metody a spławik
« Odpowiedź #1 dnia: 30.05.2021, 10:41 »
Haczyki z oczkiem i gumką na włosie mają zastosowanie zarówno w łowieniu spławikowym (pellet waggler, ale również klasyczny waggler oraz kleniowo-brzanowa wypuszczanka), jak i klasyczno-feederowym. Pozostaje kwestia długości przyponu, który w wymienionych kontekstach bywa wyraźnie dłuższy niż w metodzie. Największego spławikowego klenia złowiłem na pellet z użyciem tego rodzaju przyponowego gotowca (Drennan Silverfish Bandits o długości 30 cm) :)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon do metody a spławik
« Odpowiedź #2 dnia: 31.05.2021, 19:19 »
Jakiś czas temu szanowni forumowicze doradzili, aby zastosować przypon z włosem w zestawie wagglerowym w celu selekcji większych egzemplarzy karasia na dzikiej gliniance. Zestaw zrobił dobrze robotę i sprawdził się. Na włos szły dwa ziarna kukurdzy (o smaku waniliowym i "normalnym" kukurydzianym).
Marcin

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon do metody a spławik
« Odpowiedź #3 dnia: 31.05.2021, 20:17 »
Nie raz stosowałem 6 i 8mm pellety na włosie przy łowieniu na przystawkę ze spławikiem na rzece Wieprz.  Zazwyczaj łowię tak w miejscach wczesniej nęconych bo w tych wodach rybki nie znają tego specjału.   Ryby szybko uczą się go brać. Do nęcenia miejscówki używam peletów  6 i 8mm bo są ciężkie i długo się rozpuszczają dając większym rybom szansę na znalezienie i spróbowanie. .  Podczas łowienia wrzucam kilka zwykłych kul zanętowych z dodatkiem drobnego pelletu.  Już po 2-3 dniach nęcenia ryby "łapią smak" i nieżle na pellet biorą. Pellet  ładnie selekcjonuje ryby odcinając drobnicę. Oprócz leszczy, kleni i sporych krapi trafiały się płocie, jazie i nawet certy.  Zazwyczaj doprawiałem pellet olejem konopnym lub zaprawą serowo-czosnkową od Sonu.  Niebawem znów pojadę w tamte strony. Poziom wody w Wiśle i Wieprzu jest dosyć wysoki , więc będzie płynąć z prądem mnóstwo śmieci trawy itp co bardzo utrudnia łowienie feederem.  Pozostanie spławik i m.in przystawka. Przygotowałem już zapas pelletów do łowienia i nęcenia.
Bardzo dobre wyniki daje także  łowienie na groch na włosie.  Szczególnie przy łowieniu kleni. Na ogół zacinają się same.
Wiesiek