Autor Wątek: Pellet/zanęta do method feeder  (Przeczytany 3387 razy)

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Pellet/zanęta do method feeder
« dnia: 15.07.2021, 18:39 »
Witam.
Zastanawiam się nad zanętą do method feeder, co kupić ? czego używać ?
Pellet + zanęta + method mix a może sam pellet i zanęta ?
Jeśli chodzi o pellet to lepiej kupić coppens i skretting czy lepiej coś smakowego jak różne pellety FEEDERBAIT, a może jakiś tańszy pellet smakowy z PROFFESSA lub MEUSA ?
Czego używacie ? Co możecie polecić ? Co jest skuteczne ? Co się dobrze i łatwo rozmacza ?
Wody głównie PZW rekreacyjnie :)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 15.07.2021, 18:53 »
Napisz co to za woda i jaka jest populacja drobnicy bo to w głównej mierze determinuje technikę i dobór zanęty.

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 47
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 15.07.2021, 19:14 »
Nie wiem czy te "tańsze" pellety wychodzą tak taniej niż coppens czy skretting . Nie mówię że nie wabią ryb ale bywają problematyczne w przygotowaniu . Będziesz musiał się ich nauczyć .
Podstawa to znajomość łowiska . Trzeba podpytać jaka ryba siedzi , gdzie bytuje , jakie jest dno itd . Najlepiej u właściciela , albo jeśli to PZW to w kole opiekunie wody .
 Z produktami z mączki jest tak że są skuteczne ale tam gdzie się ich używa . Na wodach gdzie bytują "dziadki mięsiarzy " i wala do wody kuku , ziemniaki , kaszę mannę i inne dziadostwo mączka może się nie sprawdzać .
Musisz podać więcej informacji .

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 15.07.2021, 19:28 »
Aby nie nawijać  za dużo, podstawy - warto zobaczyć :
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 15.07.2021, 19:30 »
Nie polecam stalomaxa jbco bierz sprawdzone bo się wkopiesz jak ja i ciężko się to rozrabia a w zasadzie moczy spryskiwaczem bo nie lubi za dużo wody.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 15.07.2021, 20:04 »
Na początek przygody polecę ci pellet skretting 2mm i zanętę jaka ci spasuje czyli tzw miks 50/50 ;)

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 15.07.2021, 20:12 »
Nie wiem czy te "tańsze" pellety wychodzą tak taniej niż coppens czy skretting . Nie mówię że nie wabią ryb ale bywają problematyczne w przygotowaniu . Będziesz musiał się ich nauczyć .
Podstawa to znajomość łowiska . Trzeba podpytać jaka ryba siedzi , gdzie bytuje , jakie jest dno itd . Najlepiej u właściciela , albo jeśli to PZW to w kole opiekunie wody .
 Z produktami z mączki jest tak że są skuteczne ale tam gdzie się ich używa . Na wodach gdzie bytują "dziadki mięsiarzy " i wala do wody kuku , ziemniaki , kaszę mannę i inne dziadostwo mączka może się nie sprawdzać .
Musisz podać więcej informacji .

Tańsze z tych mixów smakowych :D Na razie  generalnie zbieram i kompletuje sprzęt ,czytam, oglądam, szukam, pytam , kupuje :) teraz przyszedł czas na zanęty i przynęty , szukam czegoś uniwersalnego. Oglądałem porady i :Wędkarstwo jedziemy na ryby" i "feedersklep" i "fishing qeen" itd. :) teraz chciałem posłuchać innych doświadczonych wędkarzy :) lepiej coopens czy skretting czy cos gotowego , jaki method mix ,jaka zaneta itd :D

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 15.07.2021, 20:13 »
Dużo wędkarzy-youtuberów poleca feeder baitsa , ale pytanie czy jest taki dobry czy ma dobre współprace :) jak dla nie spoko ale jest trochę drogi :D

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 15.07.2021, 20:14 »
Polecają bo mają z tego benefity, nie robią tego za orzeszki. Pellet Skretting, Coppens, Aller Aqua i nie ma co kombinować dalej bo nie ma po co.

W tamtym rok łowiłem na łowisku na metodę na granulat Meus Basic Feed, ponieważ tak ryby były nauczone i na to brały. Zacząłem łowić w tamtym roku dla testu na mieszankę palletów Skretting i Coppens, ryby też ładnie brały i biorą na to. W tym roku łowię całkowicie z wykorzystaniem pelletów Skretting, Coppens. Aller Aqua czeka w kolejce na wykorzystanie :beer: Nie ma sensu wynajdywać koła skoro już już ktoś to zrobił jakiś czas temu ;) Poza tym pellet wspomnianych firm jest dostępny w naprawdę dobrych cenach.
Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 15.07.2021, 20:18 »
Przerobiłem sporo pelletów ;),nie sprawiaj sobie problemów tak jak napisał kolega Marcin  Scretting ,Aller czy Coppens :beer:

Online Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 15.07.2021, 20:33 »
Jeszcze można dopisać pellet pana Solskiego dość podobny do skrettinga.
Jeśli chodzi o zanete to taka podstawa jak dla mnie to mmm od sonu. Jak chcesz kombinować z aromatami , ja robię tak że mam kilka zalew o różnych kolorach , zapachach i gdy ryby nie reagują na mój mix dodaje trochę na nabity podajnik lub odsypuje sobie trochę towaru i dopalam.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 15.07.2021, 20:51 »
Polecają bo mają z tego benefity, nie robią tego za orzeszki. Pellet Skretting, Coppens, Aller Aqua i nie ma co kombinować dalej bo nie ma po co.

W tamtym rok łowiłem na łowisku na metodę na granulat Meus Basic Feed, ponieważ tak ryby były nauczone i na to brały. Zacząłem łowić w tamtym roku dla testu na mieszankę palletów Skretting i Coppens, ryby też ładnie brały i biorą na to. W tym roku łowię całkowicie z wykorzystaniem pelletów Skretting, Coppens. Aller Aqua czeka w kolejce na wykorzystanie :beer: Nie ma sensu wynajdywać koła skoro już już ktoś to zrobił jakiś czas temu ;) Poza tym pellet wspomnianych firm jest dostępny w naprawdę dobrych cenach.


łowisz na jednolite pellety czy robisz mieszankę kolorów ? 

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 15.07.2021, 20:56 »
Ja łowię na czystego screttinga z zanętą ,albo same pellety ;), do screttinga daje kryla z Carpexa 4mm ,albo pellety smakowe kombinuje ale bazą jest scretting :beer:

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 15.07.2021, 20:59 »
@Kolunio21: Na początek zachowawczo łowiłem na sam Skretting co się sprawdziło. Potem zrobiłem mieszankę Skretting, Red Halibut Coppens i taki czarny pellet Skrettinga wzorując się na mieszance Stacha Karwackiego co też się sprawdziło. Robiłem też mieszankę Skrettinga i czerwonego Red Halibut Coppensa i też się sprawdziło. Na razie więcje nie kombinuje ;) W kolejce czeka paczka pelletu Aller Aqua do przetestowania (sam pellet i w mieszance).
Marcin

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 15.07.2021, 21:13 »
@Kolunio21: Na początek zachowawczo łowiłem na sam Skretting co się sprawdziło. Potem zrobiłem mieszankę Skretting, Red Halibut Coppens i taki czarny pellet Skrettinga wzorując się na mieszance Stacha Karwackiego co też się sprawdziło. Robiłem też mieszankę Skrettinga i czerwonego Red Halibut Coppensa i też się sprawdziło. Na razie więcje nie kombinuje ;) W kolejce czeka paczka pelletu Aller Aqua do przetestowania (sam pellet i w mieszance).

 Robię  podobnie i też mi sie sprawdza ta mieszanka na podobę Pana Stasia :) ciężko jest wyczuć co na dany dzień by się lepiej sprawdzało jak ryba żeruje to przeważnie odkurza wszystko :D