Autor Wątek: Wymiana przelotek w Browning Silverlite. Poszukiwany dawca przelotek  (Przeczytany 1588 razy)

Online Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Cześć.
W moim Browningu Silverlite kończą się już przelotki, kij kupiłem używany z wymienioną przelotką startową, jednak reszta przelotek zaczyna już drzeć plecionkę. Wymyśliłem żeby kupić jakąś wędkę na dawce części. Mój pierwszy kandydat to Argon 2.0 najtańszy na allegro około 220zł, kij ma przelotki z cienką ramką i nie odbiegały by zbytnio od oryginalnych, miałbym jeszcze 3 szczytówki do innego kija.

Znacie może jakieś inne kije które mają "lekkie" przelotki i nadadzą się na dawcę części?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Przecież można kupić same przelotki. Tylko nie wiem czy taka naprawa się opłaci.

Online Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Oryginalne Pacific Bay będą kosztowały więcej niż Argon 2.0 jako dawca. Poza tym nie wiem czy są gdzieś takie dostępne. Omotki zrobiłbym sam a oddał tylko do lakierowania komuś kto się na tym zna.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Wydaje mi się że temat jest bardziej skomplikowany.
Mimo że w Argonie przelotki są podobne mogą się różnić od oryginalnych nie tylko wytrzymałością ale też i wagą. Różnica wagi może zmienić parametry kija od wyważenia po akcję. Może się okazać iż nowe przelotki będą wymagały innego rozkładu a co za tym idzie fachowej obsługi w pracowni która zajmuje się takimi przeróbkami. Masz szansę wykonać pod siebie super kij, blank masz pierwsza klasa tylko rozważnie przemyśl do niego przelotki.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline marcin_zawadzki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 2
W silveelite sa to przelotki  pb minima hardchrome ktore nie sa przystosowane do uzywania plecionki.
Mozna je zastalic takimi samymi tylko Tichchrome ktore sa dedykowane do plecionki.
U mnie koszt wymiany przelotki tzn. demkntaz +montaz to 30zl. Do tego dochodzi koszt przelotek.
Wedlug mnie malo oplacalny zabieg no chyba ze robisz sam.

Ostatnio widze czesto stosowane marnej jakosci przelotki w seriach browninga. Jeszcze Tich chrome daja rade ale Hard chrome to stosowalo sie do spininga  l, ul i xul pod warunkiem zalozenia na szczycie sic lub alconite.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka