Autor Wątek: Rekord Polski - leszcz  (Przeczytany 9295 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 486
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Rekord Polski - leszcz
« dnia: 24.08.2021, 22:32 »
Nie widziałem jeszcze tematu o nowym rekordzie. Gratulacje dla Rafała Rajma za złowienie leszcza 7.52kg :bravo:

https://www.sport.pl/inne/7,64998,27489800,co-za-leszcz-nowy-rekord-polski-cos-z-ta-ryba-jest-nie-tak.html

Komisja rekordów przyznała taką nagrodę, że aż wstyd o tym pisać. Cytuję; "Komisja Rekordowych Połowów "Wiadomości Wędkarskich" właśnie przyznała dodatkowe nagrody: kołowrotek Ultris Aqua 810FD i żyłkę Steelon Method Feeder 0,20/150 m."

Kołowrotek spinningowy z dolnej półki i żyłkę do feedera :facepalm:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #1 dnia: 25.08.2021, 04:49 »
Piękny lechol Gratulacje dla rekordzisty

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #2 dnia: 25.08.2021, 05:24 »
Mega ryba, nie spodziewałem się takiego w Jeziorsku. Mega trudna woda z bardzo dziwna polityką i bardzo dużym potencjałem niestety marynowanym.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 030
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #3 dnia: 25.08.2021, 05:39 »
Piękna ryba. Gratulacje dla łowcy. Praktycznie od początku mojej wędkarskiej przygody na takiego poluję.
W komentarzach na fb tradycyjnie "to nie rekord - łowią większe" , "mój szwagier zwłowił większego" "na dzierznie to takie i większe łowi się jak płotki " + cała masa zdjęć 60 paro cm rybek wkładanych w obiektyw :D :D . Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 145
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #4 dnia: 25.08.2021, 07:06 »
Piękna ryba. Gratulacje dla łowcy. Praktycznie od początku mojej wędkarskiej przygody na takiego poluję.
W komentarzach na fb tradycyjnie "to nie rekord - łowią większe" , "mój szwagier zwłowił większego" "na dzierznie to takie i większe łowi się jak płotki " + cała masa zdjęć 60 paro cm rybek wkładanych w obiektyw :D :D . Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Gratz dla łowcy - piękna ryba :bravo:

Zbyszku faktem jest że magiczne 65 plus ciężko przebić... nie wiem ale po rozmowach z moimi kumplami z wody której lubisz . Być może jest tak że te naprawde duże żrą zupełnie co innego niż te duże do tego parkują w toni w pasą się fitoplanktonie - jak zupa jest gęsta.
Maciek

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 030
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #5 dnia: 25.08.2021, 07:09 »
Piękna ryba. Gratulacje dla łowcy. Praktycznie od początku mojej wędkarskiej przygody na takiego poluję.
W komentarzach na fb tradycyjnie "to nie rekord - łowią większe" , "mój szwagier zwłowił większego" "na dzierznie to takie i większe łowi się jak płotki " + cała masa zdjęć 60 paro cm rybek wkładanych w obiektyw :D :D . Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Gratz dla łowcy - piękna ryba :bravo:

Zbyszku faktem jest że magiczne 65 plus ciężko przebić... nie wiem ale po rozmowach z moimi kumplami z wody której lubisz . Być może jest tak że te naprawde duże żrą zupełnie co innego niż te duże do tego parkują w toni w pasą się fitoplanktonie - jak zupa jest gęsta.
Też jestem tego zdania. Moim zdaniem praktycznie w każdej wodzie po kilkastet ha pływają takie ryby. Ale złowić je to zupełnie co innego ;)

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #6 dnia: 25.08.2021, 08:05 »
Najlepsze z tego jest, że ten lechol uderzył w gumę 11cm, nie w żadnego paprocha

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 031
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #7 dnia: 25.08.2021, 08:32 »
Popatrzcie na wagę. Gdzieś czytałem,że właśnie po przekroczeniu granicy 60cm,leszcz idzie bardziej w masę niż długość i chyba coś w tym jest. Patrząc na ten rekord,to leszczysko waży dwukrotnie więcej,niż  60tak. A zważywszy na datę połowu,był po tarle.

Tak czy inaczej,wspaniała ryba.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 486
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #8 dnia: 25.08.2021, 09:29 »
Leszcz był po tarle i nie będą truli, że za tydzień byłby mniejszy i niekoniecznie rekordowy :)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #9 dnia: 25.08.2021, 11:39 »
Piękna ryba. Gratulacje dla łowcy. Praktycznie od początku mojej wędkarskiej przygody na takiego poluję.
W komentarzach na fb tradycyjnie "to nie rekord - łowią większe" , "mój szwagier zwłowił większego" "na dzierznie to takie i większe łowi się jak płotki " + cała masa zdjęć 60 paro cm rybek wkładanych w obiektyw :D :D . Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Gratz dla łowcy - piękna ryba :bravo:

Zbyszku faktem jest że magiczne 65 plus ciężko przebić... nie wiem ale po rozmowach z moimi kumplami z wody której lubisz . Być może jest tak że te naprawde duże żrą zupełnie co innego niż te duże do tego parkują w toni w pasą się fitoplanktonie - jak zupa jest gęsta.

Tutaj łowią chłopaki ze szwecji łowią bardzo duże leszcze z tym, że stosują "karpoiowe" podejście do tematu


Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 030
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #10 dnia: 25.08.2021, 12:39 »
Mała woda i spore zagęszczenie wielkich ryb bardzo zwiększają szanse na sukces ;)

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #11 dnia: 25.08.2021, 14:10 »
Najlepsze z tego jest, że ten lechol uderzył w gumę 11cm, nie w żadnego paprocha
zamiast pelletów, dumbelsów, minikulek w metodzie trzeba będzie na włos zakładać żywca ;-)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #12 dnia: 25.08.2021, 19:06 »
Kapitalna ryba gratulacje dla łowcy :bravo: :beer: ,złowiłem parę lechów ponad 60cm  na Wiśle i  Pogorii 3 ,wiem że są tam i większe okazy, od chłopaków co za karpiem się ustawiają i mają przyłowy takich tytanów ;)

Online Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #13 dnia: 25.08.2021, 19:12 »
Komisja rekordów przyznała taką nagrodę, że aż wstyd o tym pisać. Cytuję; "Komisja Rekordowych Połowów "Wiadomości Wędkarskich" właśnie przyznała dodatkowe nagrody: kołowrotek Ultris Aqua 810FD i żyłkę Steelon Method Feeder 0,20/150 m."

Kołowrotek spinningowy z dolnej półki i żyłkę do feedera :facepalm:

 :facepalm:

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 989
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #14 dnia: 25.08.2021, 19:25 »
Znam Rafała osobiście. Mnie tak samo jak Zbyszka śmieszą te komentarze...
Jakiś czas temu nagrałem filmik gdzie widać kilka leszczy w okolicach 70cm, a w zasadzie ich truchła, na jednym z brzegów Jeziorska. Prawdopodobnie samce, które nie przeżyły miłosnych igraszek.
Z tego co Tomek (brat Rafała) mi mówił, to była samica już wytarta. Przed zrzuceniem ikry pewnie zakręciłaby się w okolicy 8kg+
Jeziorsko to przeklęta woda...
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!