Autor Wątek: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g  (Przeczytany 4381 razy)

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #15 dnia: 07.09.2021, 19:28 »
Fajna recenzja leci :thumbup: i brawo.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #16 dnia: 07.09.2021, 20:29 »
Dzięki za recenzję :beer:
Każdy taki wpis jest cenną informacją dla nas ludzi borykających się z ciągłymi dylematami przy wyborach sprzętu :D

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #17 dnia: 07.09.2021, 23:17 »
Fajna recenzja. Nawet za fajna dla mnie, bo znowu będę myślał o kupnie tego kija. :D Kiedyś na niego chorowałem, ale były inne priorytety i potem jakoś mi przeszło. Teraz za sprawa Twojej recenzji czuje, że choroba znowu wraca. :D

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #18 dnia: 08.09.2021, 10:32 »
Cos Ci się Grzegorz usunęło... ;)
Pewnie nie zabrała tytułowego kija bo ma masę wad, o których nie pisała w recenzji. :facepalm:

Edit.
Dzięki za recenzje. :thumbup:
Pisałem na szybko w pracy, nie chciałbym zostać opatrznie zrozumiany więc zedytowałem wpis.

Polecam Tobie poczytać czym się charakteryzuje recenzja i jaką ma budowę, a potem dziękować ;)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #19 dnia: 08.09.2021, 11:18 »
Co do szczytówek, łowiłam na klasyku I metodzie.
Przy klasyku, plociowych skubnieciach szczytówka 1oz czyli najdelikatniejsza w zestawie bardzo szybko wraca. Trzeba być ultra czujnym. Ciężko powiedzieć mi czy te skrzydełka antysplataniowe powodują ociężałość? Jest to niewątpliwie inna przelotka. W klasyku nawinieta mam plecionke że strzalowka i skrętką. Dzięki temu brania w klasyku mam ,,konkretniejsze". Natomiast w method feeder ryby zabierają kij, tam stosuje żyłki. I nie odczuwam różnicy w method Przy korzystaniu z takich przelotek. Dodatkowo, nie jest to dla mnie nowość, bo już łowiłam takimi szczytówkami chociażby w nevisach. Może dlatego nie robią dla mnie większej różnicy. Ale dla tych którzy nigdy nie mieli styczności z takimi szczytówkami, będzie to nowość. Co do światła pierwszej przelotki dzisiaj zmierzę. Dokonam tez pomiarów szczegółowych czyli długość dolnika, czy odległość pierwszej przelotki od mocowania kołowrotka :) od siebie mogę dodać że jest to wędka niepozorna. Początkowo myślałam że skrojona tylko pod klasyka, ale jak ja karp 5kg zabrał to dawała rade jak kij przystosowany do method. W moim odczuciu to po prostu wędka. Wędka, która można używać do klasyka I metody.
Ania

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #20 dnia: 08.09.2021, 15:32 »
Cos Ci się Grzegorz usunęło... ;)
Pewnie nie zabrała tytułowego kija bo ma masę wad, o których nie pisała w recenzji. :facepalm:

Edit.
Dzięki za recenzje. :thumbup:
Pisałem na szybko w pracy, nie chciałbym zostać opatrznie zrozumiany więc zedytowałem wpis.

Na razie przez osoby, które się tu udzieliły, zostałeś zrozumiany chyba mniej więcej tak, jak ja to odebrałem. W ramach wyjaśnień dałeś kropkę...
Napisz proszę o wymienienie jakich wad Ci chodzi. Tzn, które cechy kija nie zostały opisane, a mogą (choć oczywiście nie muszą) być w tym konkretnym przypadku jego wadami.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #21 dnia: 08.09.2021, 18:36 »
Dodam tylko ,że szczytówki z tego typu przelotkami były stosowane w drugiej generacji Jaxonów Monolith ;)
Nie ma kijów-sprzętu idealnego i bez wad ;) pierwsza chwila zachwytu a później to czy tamto mogłoby być inne , ja tak przynajmniej mam.


Pozdrawiam Łukasz

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #22 dnia: 09.09.2021, 10:16 »
Cos Ci się Grzegorz usunęło... ;)
Pewnie nie zabrała tytułowego kija bo ma masę wad, o których nie pisała w recenzji. :facepalm:

Edit.
Dzięki za recenzje. :thumbup:
Pisałem na szybko w pracy, nie chciałbym zostać opatrznie zrozumiany więc zedytowałem wpis.

Na razie przez osoby, które się tu udzieliły, zostałeś zrozumiany chyba mniej więcej tak, jak ja to odebrałem. W ramach wyjaśnień dałeś kropkę...
Napisz proszę o wymienienie jakich wad Ci chodzi. Tzn, które cechy kija nie zostały opisane, a mogą (choć oczywiście nie muszą) być w tym konkretnym przypadku jego wadami.
Składnikiem receznji są elementy analityczno-krytyczne, informujące oraz oceniające.
Przy czym pisząc krytyka trzeba mieć świadomość, że jest to spojrzenie na wady i zalety, a nie jak się niektórym wydaje "zjechanie" produktu.
W pierwszym zdaniu Ania informuje nas, że napisała recenzje,  a potem w całym tekście nie znalazłem ani jednego minusa tego wędziska. Stąd moje pytanie czy jest to wędzisko bez wad.
IMHO bardziej na miejscu będzie określenie "prezentacja", które zostało użyte przez Anie na you tube.


 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #23 dnia: 09.09.2021, 10:30 »
Skoro chcesz się kłócić o semantykę, spoko.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #24 dnia: 09.09.2021, 10:40 »
Skąd pomysł, że kłócić? Nie można zwrócić uwagi?
Tylko przyklaskiwać?

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #25 dnia: 09.09.2021, 11:33 »
Nie mam nic przeciwko kobiecym prezentacjom, szczególnie w odpowiednim pokrowcu :P pod warunkiem ,że nie kończą się "kochanie mamusia do nas przyjedzie, powiedziałam jej że nie masz nic przeciwko..." :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #26 dnia: 09.09.2021, 11:42 »
Taaa... i kłótnia gotowa Chociaż w sumie to niezły pretekst by wyrwać się na dłużej na ryby 

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #27 dnia: 09.09.2021, 12:32 »
Ja rozumiem trochę Grzegorza. Jak dobrze wiemy Ania jako YouTuber współpracuje z jednym ze sklepów który właśnie oferuje wędki tego producenta. Trudno aby pisała o wadach kiedy ma się "umowę" z kimś kto sprzedaje ten sprzęt. Nie pochwalam takich praktyk ale je rozumiem. Dobrze wiemy jak się prowadzi biznes po polsku i jakie wymagania mają właściciele firm. Bardzo się cieszę, że u nas na forum nie robi się jak na grupach FB, gdzie nie ma dziesiątej części prawdziwych opinii, większość sponsorowane.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #28 dnia: 09.09.2021, 13:04 »
Ja też to rozumiem. Ale pytam konkretnie, jakie wady może mieć wędzisko tej klasy?

To jest kawałek kija z przelotkami. Piszemy o rękojeści, przelotkach, wymiarach. Pokazujemy ugięcie. Ogólnie opisujemy pracę. Co można napisać w ramach wad? Że kij jest pałowaty, jeśli nie jest?
Że ma nadlewki, jeśli nie ma? Na pewnym poziomie każdy kij jest wykonany dobrze i po prostu jego ocena sprowadza się do opisu i zaprezentowania jego ugięcia, pracy, wykonania.

O to cały czas mi tutaj chodzi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sportex Xclusive Feeder NT Light 3,30 40-80 g
« Odpowiedź #29 dnia: 09.09.2021, 13:10 »
Dobra Pany i Panewki. Żeby nie było to ten kij ma jedną malutką wadę (o ile można to tak nazwać). Ja, nie mając powyższego kija, znalazłem coś do czego można się na siłę przyczepić... Mianowicie kij ma zbyt jasny korek

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀