Autor Wątek: Zestaw karpiowy pod methodowe przynęty  (Przeczytany 2386 razy)

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw karpiowy pod methodowe przynęty
« Odpowiedź #15 dnia: 08.09.2021, 14:08 »
Łowię 2-3m od zaczepu. ----> miałem podobną miejscówkę ... zrezygnowałem :( prawie każda ryba (karpie i amury 8 kg+ do 20 kg) w zaczepie, nic nie pomogło
Spróbuję jeszcze 1-2 i też chyba odpuszczę.
Ciężko zatrzymać kabana przy drzewie
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw karpiowy pod methodowe przynęty
« Odpowiedź #16 dnia: 08.09.2021, 15:34 »
Polecam gotowce z Mikado.
Coś jak to https://allegro.pl/oferta/mikado-haczyk-z-igla-do-metody-method-feeder-8-8966923601?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_wedkarstwo_pla_ss_sc&ev_adgr=wedkarstwo_sc&ev_campaign_id=14400201347&gclid=CjwKCAjwvuGJBhB1EiwACU1AieVORRWtls1lWRjdtNc-YahIhP29MGMFppKwBdIaclkT75Mm8e2sDhoC5_sQAvD_BwE

Udało mi się ostatnio na haku nr 8 wyciągnąć 15kg karpia. Na włosie miałem mini kulke 8mm.
Już wiele razy zauważyłem, że duży karp próbuje zassać cały podajnik a nie samą przynęte.

To jest spoko przypon, ale już te konkretne ryby niestety rozginają haczyk :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw karpiowy pod methodowe przynęty
« Odpowiedź #17 dnia: 08.09.2021, 17:16 »
Łowię 2-3m od zaczepu. ----> miałem podobną miejscówkę ... zrezygnowałem :( prawie każda ryba (karpie i amury 8 kg+ do 20 kg) w zaczepie, nic nie pomogło
Spróbuję jeszcze 1-2 i też chyba odpuszczę.
Ciężko zatrzymać kabana przy drzewie

Myślę, że równie ważna jest wędka jakiej używasz. Stosujesz feeder czy karpiówki ?

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw karpiowy pod methodowe przynęty
« Odpowiedź #18 dnia: 09.09.2021, 16:39 »
Łowię 2-3m od zaczepu. ----> miałem podobną miejscówkę ... zrezygnowałem :( prawie każda ryba (karpie i amury 8 kg+ do 20 kg) w zaczepie, nic nie pomogło
Spróbuję jeszcze 1-2 i też chyba odpuszczę.
Ciężko zatrzymać kabana przy drzewie

Myślę, że równie ważna jest wędka jakiej używasz. Stosujesz feeder czy karpiówki ?
Feeder, do 90g
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 21
Odp: Zestaw karpiowy pod methodowe przynęty
« Odpowiedź #19 dnia: 09.09.2021, 21:51 »
Mam taki dylemat: istnieje lub da się zrobić zestaw karpiowy, na grubej lince i mocnym haku, ale do przynęt max 8mm?

Przy łowieniu przy zaczepie przypon 0,26 z hakiem qm1 10 o dł. 10cm strzelał jak nitka.
Albo ryby nie udało się wyhamować i wlazła w drzewo lub strzelał przypon...

Macie jakiś pomysł?
Byłbym wdzięczny za pomoc
Witam.
Włos do push stopa, bagnetu lub gumki zrób z cienkiej żyłki lub plecionki. Przypon wykonaj z plecionki 25 lub 35 lbs (to uzależnione jakie "kabany" tam pływają. Hak 8 lub 6 (nie przejmować się tak dużym hakiem względem przynęty) im to nie przeszkadza. Jeśli linka główna to żyłka, przypon dobrać do wytrzymałości linki głównej lub  ciut, ciut więcej. Gdy linka główna to plecionka, uzbroić zestaw w ok.6-10 m leader-a z żyłki 0,35-0,40 (to też uzależnione co tam pływa). Wszystko ustawić na SZTYWNO (mocny hamulec - żyłka lub leader powinny zamortyzować pierwsze szarpnięcie), aby nie było możliwości odjazdu w zaczepy. Oczywiście dobrze zabezpieczyć kijka przed wciągnięciem. Lepiej wymienić kija na karpiówkę ustawioną prawie wzdłuż linki (mały kąt), jeśli już feeder, też z małym kątem (też delikatna amortyzacja). Wszystko tak ustawić aby nie mógł pojechać z zaczepy.
Pozdrawiam

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw karpiowy pod methodowe przynęty
« Odpowiedź #20 dnia: 10.09.2021, 06:27 »
Mam taki dylemat: istnieje lub da się zrobić zestaw karpiowy, na grubej lince i mocnym haku, ale do przynęt max 8mm?

Przy łowieniu przy zaczepie przypon 0,26 z hakiem qm1 10 o dł. 10cm strzelał jak nitka.
Albo ryby nie udało się wyhamować i wlazła w drzewo lub strzelał przypon...

Macie jakiś pomysł?
Byłbym wdzięczny za pomoc
Witam.
Włos do push stopa, bagnetu lub gumki zrób z cienkiej żyłki lub plecionki. Przypon wykonaj z plecionki 25 lub 35 lbs (to uzależnione jakie "kabany" tam pływają. Hak 8 lub 6 (nie przejmować się tak dużym hakiem względem przynęty) im to nie przeszkadza. Jeśli linka główna to żyłka, przypon dobrać do wytrzymałości linki głównej lub  ciut, ciut więcej. Gdy linka główna to plecionka, uzbroić zestaw w ok.6-10 m leader-a z żyłki 0,35-0,40 (to też uzależnione co tam pływa). Wszystko ustawić na SZTYWNO (mocny hamulec - żyłka lub leader powinny zamortyzować pierwsze szarpnięcie), aby nie było możliwości odjazdu w zaczepy. Oczywiście dobrze zabezpieczyć kijka przed wciągnięciem. Lepiej wymienić kija na karpiówkę ustawioną prawie wzdłuż linki (mały kąt), jeśli już feeder, też z małym kątem (też delikatna amortyzacja). Wszystko tak ustawić aby nie mógł pojechać z zaczepy.
Pozdrawiam
Ok, dzięki
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO