Autor Wątek: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej  (Przeczytany 13919 razy)

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #45 dnia: 09.09.2021, 15:51 »
Dawno juz wyroslem z yautuberskiego pieprzenia. Mam uczulenie na sprzet ktory pokazuja internetowe gwiazdy , u mnie wrecz ich reklamy przynosza odwrotny efekt. Dobrze ze nie dales sie wciagnac w to gowno , trzeba miec honor :thumbup:
Mam tak samo. Kiedyś w komentarzu pod filmem spytałem tworców, jakiego systemiku z agrafką użyli w zestawie i w odpowiedzi otrzymałem link do agrafki Flagmana takiego z blaszką. .W filmie był użyty chyba matrix z agrafką tylko z drutu. Od tej pory nie oglądam i nie subskrybuję kanału promującego markę Flagmana i  jakoś wszystko odstręcza mnie od tej firmy.

A czy ten kanał to sklep? Bo jeśli tak to nie ma co się dziwić, że zarzucili link do agrafki marki, którą sprzedają. Może matrixa nie mają w asortymencie.

Przez takie kłamstwa został właśnie założony ten wątek :)

Ale ja potępiam kłamstwo i wiadome, że to było nieuczciwe. Z drugiej strony sami zrobili idiotyzm montując do zestawu coś co być może nie sprzedają i potem kłamią. Jeden się nabierze, inny nie. Mnie nie dziwią marketingowe kłamstwa. 
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #46 dnia: 09.09.2021, 15:53 »
Ale po co podawać? Każdy wie jak wygląda życie.

No właśnie po to aby ponieśli konsekwencje oszukiwania swoich odbiorców, klientów i fanów.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 412
  • Reputacja: 229
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #47 dnia: 09.09.2021, 16:11 »
Mnie to kompletnie nie dziwi. Proceder bardzo popularny. Kilku dniowe nęcenie miejscówek ew siadanie na tzw pewniakach (miejsca na konkretnych łowiskach-komercjach). Do koszyka można wtedy sypać bułkę tartą i złowi się rybę. Do tego jakiś youtuber z tysiącami subskrypcji mówiący jaki to towar jest świetny i biznes się kręci ;)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #48 dnia: 09.09.2021, 16:21 »
Mnie to kompletnie nie dziwi. Proceder bardzo popularny. Kilku dniowe nęcenie miejscówek ew siadanie na tzw pewniakach (miejsca na konkretnych łowiskach-komercjach). Do koszyka można wtedy sypać bułkę tartą i złowi się rybę. Do tego jakiś youtuber z tysiącami subskrypcji mówiący jaki to towar jest świetny i biznes się kręci ;)

Codziennie jesteśmy nabijani w bambuko przez producentów nawet o tym nie wiedząc i nikt się o to nie burzy :D
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 412
  • Reputacja: 229
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #49 dnia: 09.09.2021, 16:32 »
Mnie to kompletnie nie dziwi. Proceder bardzo popularny. Kilku dniowe nęcenie miejscówek ew siadanie na tzw pewniakach (miejsca na konkretnych łowiskach-komercjach). Do koszyka można wtedy sypać bułkę tartą i złowi się rybę. Do tego jakiś youtuber z tysiącami subskrypcji mówiący jaki to towar jest świetny i biznes się kręci ;)

Codziennie jesteśmy nabijani w bambuko przez producentów nawet o tym nie wiedząc i nikt się o to nie burzy :D

Dlatego trzeba traktować cały ten marketing z przymrużeniem oka, bo można skończyć z wydrenowaną kieszenią i pusta siatą :D
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 221
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #50 dnia: 09.09.2021, 18:01 »
Ale po co podawać? Każdy wie jak wygląda życie.

No właśnie po to aby ponieśli konsekwencje oszukiwania swoich odbiorców, klientów i fanów.
No ale to tak nie do końca. Jeżeli będziesz nęcił regularnie miejsce w odpowiednim miejscu o danej porze to będziesz miał wyniki. Tylko chodzi o fakt czy powiedzą o tym. Bo karpiowe firmy co łowią na PZW to mówią, że miejscówkę przygotował kolega przez tydzień czy coś takiego.
Co innego, jeżeli piszesz o Olinie z firmy na M. Gość jest tak perfidny, że martwego dorsza se podpiął na wędke :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 306
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #51 dnia: 09.09.2021, 18:35 »
Ale po co podawać? Każdy wie jak wygląda życie.

No właśnie po to aby ponieśli konsekwencje oszukiwania swoich odbiorców, klientów i fanów.
No ale to tak nie do końca. Jeżeli będziesz nęcił regularnie miejsce w odpowiednim miejscu o danej porze to będziesz miał wyniki. Tylko chodzi o fakt czy powiedzą o tym. Bo karpiowe firmy co łowią na PZW to mówią, że miejscówkę przygotował kolega przez tydzień czy coś takiego.
Co innego, jeżeli piszesz o Olinie z firmy na M. Gość jest tak perfidny, że martwego dorsza se podpiął na wędke :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Jaja se robisz z tym dorszem...
To film.
Jak tak daj link.
Maciek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 046
  • Reputacja: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #52 dnia: 09.09.2021, 19:19 »
Duża firma wędkarska mająca zaufanych testerów/temowiczów rozsianych po całym kraju zgłasza się do anonimowego gościa z forum, aby im przygotował dzikusa pod serię filmów? Czy tylko ja widzę tutaj problem logiczny? Tak na chłopski rozum, tacy firmowi testerzy przygotują łowisko w ramach aktualnego wynagrodzenia i nie trzeba już ich dodatkowo opłacać. Gdzie tu więc sens i logika prosić/opłacać kogoś całkiem nieznajomego? Wybacz Michał szczerość, ale nie daję wiary Twojej historii? Zazwyczaj nie udzielam się w takich wątkach, znając realia rynku wędkarskiego i produkcji filmów, ale tutaj zaleciało mi podprogowo szczuciem na firmy wędkarskie i ich pracowników dla rozbujania dyskusji. Ja wiem, że niektórzy temowicze i firmy zasłużyły sobie na bardzo złe opinie, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

Przy okazji jutro wyruszamy na cały week nad Odrę, będziemy właśnie kręcić film z tej zasiadki. I nie, nie mamy przygotowanego łowiska, nigdy tego nie robimy na potrzeby produkcji, aczkolwiek zawsze gdy możemy, wybieramy najlepsze opcje.


Nie znam Cię,nie wiem kim jesteś oraz kogo interes reprezentujesz,ale nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi. Mało tego ,nie podobają mi się Twoje insynuacje. Za kogo Ty mnie masz ?
Uważasz,że nie mam nic lepszego do roboty ,tylko wymyślanie bzdetów ?
Uważam ,że do tej pory zostawiłem kawał wiedzy na forum,SWOJEJ wiedzy. Nic z tego nie mam i nawet nie chce mieć. Ja tak samo wynoszę z forum coś dla siebie,więc czuję się zobowiązany do dzielenia się.
Dawno temu otwarcie pisałem,że zapraszam w moje strony,pokażę parę jezior,miejsc,podpowiem gdzie i co,ZA DARMO. Ale jeżeli ktoś chce to wykorzystać w swoim biznesie i to w sposób nie uczciwy,to ja na to  nie jestem obojętny.

Nie jestem żadnym mistrzem,żadnym profesjonalistą,nie łowię potworów,ale mam wiedzę o kilku zbiornikach  i wiem,gdzie znęcić rybę. Po co ja się pytam,miałbym tworzyć jakieś bajki ? Co bym z tego miał ?
Ugryź się chłopie w język i sam się zastanów,co jest logicznego w Twoim rozumowaniu.

Chcesz,podam Ci swój numer na pw.i sobie porozmawiamy,wyjaśnimy.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 981
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #53 dnia: 09.09.2021, 19:45 »
Według mnie każdy ma swój rozum łowi jak chcę gdzie chcę i na co chcę ,marketing olewam ;),Michał dobrze się zachowałeś i olałeś pseudo wędkarzy :bravo:,jeżeli chodzi o chłopaków z Wodzisław team testujących Robinsona to fachowo podchodzą do tematu i to mi się podoba ,filmy znad wody konkret i bez obwijania w bawełnę :beer:

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 344
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #54 dnia: 09.09.2021, 19:50 »
Duża firma wędkarska mająca zaufanych testerów/temowiczów rozsianych po całym kraju zgłasza się do anonimowego gościa z forum, aby im przygotował dzikusa pod serię filmów? Czy tylko ja widzę tutaj problem logiczny? Tak na chłopski rozum, tacy firmowi testerzy przygotują łowisko w ramach aktualnego wynagrodzenia i nie trzeba już ich dodatkowo opłacać. Gdzie tu więc sens i logika prosić/opłacać kogoś całkiem nieznajomego? Wybacz Michał szczerość, ale nie daję wiary Twojej historii? Zazwyczaj nie udzielam się w takich wątkach, znając realia rynku wędkarskiego i produkcji filmów, ale tutaj zaleciało mi podprogowo szczuciem na firmy wędkarskie i ich pracowników dla rozbujania dyskusji. Ja wiem, że niektórzy temowicze i firmy zasłużyły sobie na bardzo złe opinie, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

Przy okazji jutro wyruszamy na cały week nad Odrę, będziemy właśnie kręcić film z tej zasiadki. I nie, nie mamy przygotowanego łowiska, nigdy tego nie robimy na potrzeby produkcji, aczkolwiek zawsze gdy możemy, wybieramy najlepsze opcje.
Czy naprawdę myślicie, że firmowi speed-testerzy nie znający wody dużego jeziora są w stanie lepiej przygotować łowisko niż ktoś, kto tam łowi od lat i wie, gdzie są ryby, jak i czym nęcić? To jest właśnie "błąd logiczny".

Bardzo cenię postawę Michała.
Niedawno zapraszał całkowicie bezinteresownie do połowienia w jego łowiskach, obiecując, że będą odpowiednio przygotowane. Bardzo jestem za to wdzięczny ale z żalem musiałem odmówić z powodów rodzinnych.
Ktoś to chyba podejrzał i pomyślał, że Michał zrobi to samo za pieniądze (lub dobra materialne) w celu promocji firmy. No i się przejechał.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #55 dnia: 09.09.2021, 20:39 »
Jaja se robisz z tym dorszem...
To film.
Jak tak daj link.

To nie jaja. Widziałem ten film. Nie wiem nawet, czy nie na TVN Turbo, a na pewno później na youtubie. Ten dorsz wyglądał komicznie. Też na jednym z jego filmów widziałem przyszłego prezesa okręgu mazowieckiego PZW .... pijanego jak bela, którego musieli wyprowadzić z kadru i go później "ocenzurować" zasłaniając jego postać. Nie zmienia to faktu, że autor filmów jest pozytywnym gościem, który robi ciekawe filmy.

Wracając do tematu. Nie dziwię się, że ktoś pisał do Michała. Mało osób w Polsce skutecznie łowi na dalekim dystansie na dużych jeziorach. Wymaga to świetnego poznania łowiska i zwyczajów ryb, a więc lat praktyki.  A Michał dał się poznać tu na SiG z tego, że ma potężną wiedzę w tym temacie.Ponadto ujęcia z mazurskich jezior zdecydowanie zwiększyłyby oglądalność.

BTW cała masa adminów fejsbookowych grup, youtuberów przewinęła się przez lata tu na SiG. A dziś prawie każdy chce zarobić, co na co dzień siedzi w "wędkarskich internetach", bo to też wymaga ogromu pracy i generuje koszty. Z drugiej strony nie można się dziwić temu, że wywołuje to podejrzliwość internautów, a czasem wręcz określone zachowania narażają kogoś na śmieszność.

Pamiętam jak tu dyskutowaliśmy na forum o pewnych "problemach" w PZW i m.in. IRŚ, a potem zgłosił się do mnie redaktor z Polityki z pytaniem, czy nie chciałbym za 1500 zł napisać artykułu, podpisując się pod nim. Fajne pieniądze za jeden krótki artykuł, ale potem pewnie nie wyszedłbym z sal sądowych przez lata ;) 

Kiedyś chyba najbardziej znany tester w UK Mark Sawyer napisał, że tyczka firmy M. jest najlepszą tyczką, jaką do tej pory łowił. Potentaci na rynku jak Daiwa się obrazili i przestali płacić za reklamy i uiszczać datki za "płatne" recenzje. Od tego czasu nie ma już w czasopiśmie i na kanale w youtubie z tym problemu. Wszystko co się tam reklamuje jest po prostu świetne :) Dlatego my dopiero powoli doganiamy Zachód w kwestii reklam i płatnej promocji. Stąd też trzeba włączyć myślenie, bo nic innego nam nie pozostaje :beer:

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 011
  • Reputacja: 261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #56 dnia: 09.09.2021, 20:53 »
Co do doganiania to ja się trochę nie zgodzę. Firmy z UK czy Japonii wplatają słowa klucze które pozwalają rozpoznać zastosowanie i przeznaczenie. Takie " Perfect for commercial carps" będzie znaczyło że wędka sobie idealnie radzi z rybami do 5kg z mniejszymi nie koniecznie będzie tak fajnie współpracowała. Czyta jac opisy polskich wędkę nie uświadczysz słów kluczy, naganiacze dodatkowo powiedzą że jest idealna na 10+ i fajnie czuć małe plotki :facepalm: dodatkowo kij 3,3 pozwala łowić na 70 metrach ...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 306
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #57 dnia: 09.09.2021, 21:00 »
Wracając gdzie łowią testerzy...
Moim zdaniem to nie są przypadkowe wody, obserwując fejsa i you tuba można smiało powiedzieć że siadają tylko tam gdzie jest ryba.
Bo nawet jeśli to pzw to dobierają pory roku do bytowania ryby w danym łowisku. I cała historia.
Maciek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #58 dnia: 09.09.2021, 21:04 »
Tylko problem jest w transparentności - jak ktoś jedzie na rybne jezioro i dobrą miejscówkę - niech to zwyczajnie powie, a nie pali głupa, że taki z niego zawodowiec.
Potem w czasopismach wędkarskich czytamy wypowiedzi baronów PZW, że ryby są tylko wędkarze łowić nie potrafią... no można takie wrażenie odnieść jak znany youtuber X czy Y gdzie nie pojedzie to zawsze ma pełną siatkę.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #59 dnia: 09.09.2021, 21:11 »
Co do doganiania to ja się trochę nie zgodzę. Firmy z UK czy Japonii wplatają słowa klucze które pozwalają rozpoznać zastosowanie i przeznaczenie. Takie " Perfect for commercial carps" będzie znaczyło że wędka sobie idealnie radzi z rybami do 5kg z mniejszymi nie koniecznie będzie tak fajnie współpracowała. Czyta jac opisy polskich wędkę nie uświadczysz słów kluczy, naganiacze dodatkowo powiedzą że jest idealna na 10+ i fajnie czuć małe plotki :facepalm: dodatkowo kij 3,3 pozwala łowić na 70 metrach ...

No, ale porównujesz firmę do polskiego internauty naganiacza ;) W UK też są cuda i dziwy, jeżeli chodzi o reklamy sprzętu. Na brytyjskich forach wędkarskich też jest cała masa naganiaczy. Wystarczy zerknąć w katalogi Daiwy, czy francuskiego Garbolino, aby się uśmiechnąć. U nas nie ma zwykle "słów kluczy", bo mało która firma jeszcze od niedawna coś droższego "produkowała", a jeżeli już zamawiała gdzieś sprzęt, to była to niska półka cenowa. Popyt w Polsce był i nadal jest w sporej części na to co ma się sprawdzić do "wszystkiego". Dla mnie SiG i internet to wyjątek od reguły. Jadę potem na PZW i widzę sprzęt odbiegający od tego lansowanego w internetach. Powoli się to zmienia, co bardzo dobrze widać na komercjach i w karpiarstwie. A w takim spinie w Polsce to już mamy pełen wybór możliwości naganiania. Poza tym wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to.......... ;)