Autor Wątek: Witam serdecznie  (Przeczytany 1194 razy)

Offline hunting1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
Witam serdecznie
« dnia: 27.09.2021, 11:14 »
Witam koleżanki i kolegów, zaczynam przygodę z wędkarstwem, od 40 lat i wciąż aktywny myśliwy, lubuskie , Zielona Góra, trochę pozazdrościłem kolegom po strzelbie tego , że aktywnie uprawiają i wędkarstwo, no i mam zamiar i ja zacząć. Sprzętu nie posiadam , śledzę literaturę i wpisy, będę chyba zadawał "naiwne" pytania , ale kto pyta to troszkę mniej błądzi. Budżet , no biorąc pod uwagę myślistwo (luneta to ok. 10kpln) , to całkiem niezły , wiem ,że porządny sprzęt kosztuje ,albo kupuje się w nieskończoność. Nie wiem czy kupować od razu sprzęt na spławik , spinning i grunt , czy iść tradycyjnie od spławika. Rejon to Odra , Bóbr i jeziora wokół.Jeszcze raz witam i o wyrozumiałość proszę.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #1 dnia: 27.09.2021, 11:21 »
Witamy serdecznie, co do początków to obecnie grunt (drgająca szczytówka) to moim zdaniem najbezpieczniejszy start.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #2 dnia: 27.09.2021, 11:22 »
Witam,skończ z myślistwem i zajmij się wędkarstwem :thumbup: przyjemniejsze,bardziej humanitarne i bardziej relaksujące,uczestniczyłem w polowaniu i wędkarstwo jak dla mnie wygrywa,tym bardziej że nie rajcuje mnie zabijanie zwierząt
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #3 dnia: 27.09.2021, 11:24 »
Cześć. Proszę pisać z trochę większą starannością;)

Chyba najłatwiej będzie Ci zacząć od spławika. A jeszcze łatwiej i w sumie taniej od spiningu.

Pamiętaj tylko, że w przeciwieństwie do myślistwa tutaj możesz darować swojej ofierze życie. Szczególnie okazom, które mają często po kilkanaście i więcej lat.

Witamy serdecznie, co do początków to obecnie grunt (drgająca szczytówka) to moim zdaniem najbezpieczniejszy start.

Moja ulubiona technika wędkarska, ale wymaga to już kupna fotela i różnych pierdół. Chyba najfajniej zacząć od spinningu. Kupujesz kręcioł, wędkę, kilka gumek, podbierak. I możesz ruszać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #4 dnia: 27.09.2021, 11:25 »
No ale to Twoje hobby,więc nie wnikam,co do wędkarstwa jak dla mnie to drgającą szczytówka,ale zawsze możesz spróbować od spławik,chyba 90% tak zaczynało i później z nabraniem doświadczenia i chęcią złapania większej ryby przechodziła na grunt
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline hunting1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #5 dnia: 27.09.2021, 15:08 »
Dziękuję i za powitanie i za rady. Myślę , że nie ma konfliktu między myśliwymi a wędkarzami, my również nie strzelamy do wszystkiego co się rusza. Pociągnięcie za spust poprzedza 2 lata stażu kandydackiego , kursy i egzamin teoretyczny i praktyczny plus oczywiście dość mocne badania lekarskie , no i ścieżka z policją , by dostać pozwolenie na broń.
Ale do rzeczy , zaintrygowały mnie rady , by zacząć od  gruntu , jest bardzo dobry materiał na forum o tej metodzie , wręcz pełne kompendium , tak że wręcz nie ma potrzeby zakładania tematu. Sądzę , że od tej metody zacznę , bo materiał jest wyczerpujący.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #6 dnia: 27.09.2021, 15:20 »
Dziękuję i za powitanie i za rady. Myślę , że nie ma konfliktu między myśliwymi a wędkarzami, my również nie strzelamy do wszystkiego co się rusza. Pociągnięcie za spust poprzedza 2 lata stażu kandydackiego , kursy i egzamin teoretyczny i praktyczny plus oczywiście dość mocne badania lekarskie , no i ścieżka z policją , by dostać pozwolenie na broń.

No właśnie. A żeby zostać wędkarzem, wystarczy zapłacić niecałe 300 za rok i kupić sobie na targu sprzęt za 100 zł. I w świetle prawa możesz już tłuc wszystko na potęgę, a potem jęczeć, że nie biero, bo nie zarybiajo.
Krwawy Michał

Purple Life Matters