Autor Wątek: Oznaczenie ciężaru wyrzutu  (Przeczytany 10505 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Oznaczenie ciężaru wyrzutu
« Odpowiedź #15 dnia: 04.09.2015, 11:44 »
Dzięki.
Marcin

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oznaczenie ciężaru wyrzutu
« Odpowiedź #16 dnia: 04.09.2015, 11:53 »
Pellet feeder powinien sugerować dość delikatny kij. Wydaje mi się, że 50-75 gram to będzie górna granica.

Dziwię się, że ktoś robi kij o nazwie pellet feeder. O ile można zrozumiec pellet waggler, za cholerę juz nie wiem jaka różnica jest między podajnikiem do Metody a do pelletu, lub tez zwykłym koszykiem. Zapewne to taki wybieg, aby wprowadzić jeszcze jeden typ kija do katalogu. Może nazwy im się pokończyły? :D
O czym ty mowisz Luk - nie doceniasz marketingowcow - ja z niecierpliwoscia czekam na wedke banjo feeder ;D tylko jak na nia lowic jak ja nie mam banjo feederkow tylko te juz niepopularne i dawno niemodne method feederki. 

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Oznaczenie ciężaru wyrzutu
« Odpowiedź #17 dnia: 04.09.2015, 12:14 »
Z pewnością Lucjanie (z pewnością trochę uogólniłem, ale my nie jesteśmy kobietami, rozmawiamy krótko i zwięźle).

Jest tylko kilka zależności: materiał blanku, długość blanku, grubość ścianek, obwód, zbieżność (coś pominąłem?). Z tych zależności budowane jest tysiące modeli wędzisk o lepszym lub gorszym jakościowo wykończeniu. To powoduje różnorodność cen, a ja wykorzystuję ten fakt.

Mam feedera (oczywiście samoróbka i takiego kija nie kupisz w sklepie) wyłącznie na zimowe klenie zrobionego z trociówki dł. 2,1 m + szpic 25 cm. Jest tak sztywny, że „przy zacięciu urywa kleniom głowy”, bardzo delikatny szpic, po zacięciu ryby… pracuje bajka. Na 2-3 kg kleniu a zimą staram się takie łowić, kij pracuje jak nocą moja sąsiadka…
Ktoś kto łowi klenie doskonale wie, dlaczego tego kija tak zrobiłem a nie inaczej.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oznaczenie ciężaru wyrzutu
« Odpowiedź #18 dnia: 04.09.2015, 21:02 »
W kijach trabucco MH to cw do 90g z całą pewnością . Czasem zdarzają się wpisy że 100g. Ale za pewnik uważam 90g. Szczytówka nie ma nic wspólnego z cw. Każda wytrzyma max ciężar wyrzutu bo układa się liniowo do linki tak i jak w czasie holu!
Arek