Autor Wątek: Cześć  (Przeczytany 1393 razy)

Offline focathrone

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Cześć
« dnia: 23.05.2022, 08:05 »
Cześć. Witam wszystkich forumowiczów. Co prawda konto założyłem dopiero teraz, ale z Waszej wiedzy korzystam od miesięcy i Wasze dyskusje są nieocenioną pomocą dla kogoś kto postanowił wrócić do wędkarstwa po ok. 20 latach. Wędkowałem za małolata, najpierw z ojcem, wujkami, a później kolegami. W tamtym okresie była to zabawa, bez szczególnej wczuty. Teraz, kiedy po latach (zbierałem się ze 3 lata do tego i w końcu wyskrobałem na opłaty karty) wróciłem do tematu, to początkowo myślałem, że będzie podobnie jak wtedy i, że tak naprawdę liczy się tylko mile spędzony czas na lonie natury i nie jest istotne to czy coś złowię czy nie. Moje podejście się lekko zmieniło kiedy zacząłem dla przypomnienia doinformowywać się w internecie, po prostu "popłynąłem". Podejście do tematu prawie 40-letniego faceta jest zgoła inne niż nastolatka (przynajmniej w moim przypadku). Jedna informacja wiedzie do kolejnej, temat rzeka (i nie tylko ;)). Już wiem rzeczy, o których nawet pojęcia nie miałem. Myślałem, że jakiś sprzęt, który został mi po ojcu będzie wystarczający. Okazuje się, że nie :D Wędkarska "gorączka złota" i wzrok żony, która po raz tysięczny widzi jak oglądam wędki, kołowrotki, spławiki, pudełka, jest zapewne wszystkim znany. Byłem w tym sezonie dopiero 3 razy na rybach, ale wiem, że tych razy będzie o wiele więcej. Nie zmieniło się to, że najważniejszy jest relaks i woda. Zmieniło się natomiast to, że pomimo faktu, że od dziecka słyszałem, że ryb nie ma jak kiedyś itp., to fajnie byłoby je przechytrzyć, a nie zarzucić wędki bez większej refleksji, żeby sobie stały. Na tego bakcyla na "starość" dziękuje m.in. Wam:)

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #1 dnia: 23.05.2022, 08:17 »
Witaj, doskonale cię rozumiem. Co prawda wróciłem w poprzednim sezonie i tylko albo aż po 7 latach, ale też już wiem, że do końca... mojego lub ryb (parafrazując Franza ;).
Jeśli mogę coś ci doradzić... nie kupuj wszystkiego jak leci... każdy zakup przeanalizuj pod kątem potrzeby i realnego wykorzystania... i lepiej dołożyć tą stówę za miesiąc niż kupić tu i teraz... i śledź promocje i wyprzedaże jak będziesz miał konkretną rzecz na oku... cierpliwość popłaca :) Zbyt wiele rzeczy kupiłem - jak się okazało - zupełnie niepotrzebnie. Tyle ode mnie i połamania! :fish: :narybki: :thumbup:
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline focathrone

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Cześć
« Odpowiedź #2 dnia: 23.05.2022, 08:29 »
Dzięki za radę :) To co kupuję to mały procent tego, co oglądam. Nie jestem najbogatszy i ograniczone finanse same wyznaczają mi granice :)

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 034
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #3 dnia: 23.05.2022, 09:13 »
Cześć :beer:
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #4 dnia: 23.05.2022, 10:33 »
Witamy :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #5 dnia: 23.05.2022, 12:12 »
Strzałka :beer:

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #6 dnia: 23.05.2022, 12:47 »
Cześć :)
Zbyszek

Online makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #7 dnia: 23.05.2022, 12:55 »
Siemanko na forum :)
Marek

Offline herman42

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 5
Odp: Cześć
« Odpowiedź #8 dnia: 24.05.2022, 11:46 »
Witaj.