Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70520 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #240 dnia: 23.01.2022, 13:25 »
Zastanawiające jest dla mnie, że szwagier jeżdżąc od kilku lat i łowiac z paroma osobami, nie trafił jeszcze leszcza mniejszego jak 55cm.

Ciekawe jak się mają te młodsze roczniki, bo obserwując tarło leszczy w 2021 roku na DD zauważyłem że krok w krok pływają za nimi karpie. Wiadomo z czym to się wiąże :D

Szczupak z sandaczem swoje zrobią, tylko kwestia ile tej młodzieży w stanie embrionalnym uchowuje się w tej wodzie...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #241 dnia: 23.01.2022, 13:29 »
Jak szybko te leszcze ogólnie rosną? Łowi ktoś tam regularnie od kilku lat i może się wypowiedzieć jak na przestrzeni lat zwiększa się średnia waga łowionych sztuk?
Z roku na rok zmniejsza się średnia waga łowionych sztuk. Zacząłem tam łowić w 2017 roku. Wtedy na prawdę trudno było złowić leszcza poniżej 60 cm ale też miałem wiele wypraw na 0 nie udało mi się złowić po kilkadziesiąt sztuk dziennie jak miało to miejsce w późniejszych latach. Przy brzegu było bardzo dużo planktonu (można było siatką nałowić żywego pokarmu do akwarium ;)(obecnie planktonu prawie nie widać ). Z roku na rok przywało lechów wyjazdy na zero się nie zdarzały . A ogarniętemu federowcowi w większości dni ilość wyjętych ryb limitowało technika i zmęczenie . Za to coraz częściej łowi się sztuki 50-55 cm a nawet poniżej tego wyiaru (chociaż to rzadkość ).
Ryb w granicach 50-60 cm jest na prawdę mnóstwo - zdecydowana większość leszcza więc co raz trudniej przebić się do tych 65 + nie mówiąc o 70tkach ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #242 dnia: 23.01.2022, 13:32 »
Eee, to ja tam dwa razy byłem i złowiłem kilka leszczyków po 40 parę.

A co do opowieści o tych ciągłych połowach leszczy po 80 cm, już kiedyś Zbyszek pięknie to podsumował. Gdzie zdjęcia? "Nie robimy, żeby niepotrzebnie nie robić rozgłosu, żeby tabuny ludu nie przyjeżdżały... Bla, bla...". Tylko bez zdjęć opowiadamy, ale po cichu, że łowimy takie po 8 kilo. I to regularnie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #243 dnia: 23.01.2022, 13:37 »
Może to kwestia kulek jakie mają na zestawach? Choć z drugiej strony nawet mniejszy leszcz potrafi zassać kulasa pod karpia...

Jak nie pojadę i nie spróbuję to się nie dowiem :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #244 dnia: 23.01.2022, 13:40 »
Zbyszek przecież tam wszyscy łowią 8 kilowe leszcze po kilka, kilkanaście szt na sezon. Wszyscy tylko nie my. Jakiś pech normalnie ;)
Michale nie jest łatwo zostać takim łowcą . Ponieważ trzeba łączyć wiele cech charakteru:D Z jednej strony być chwalipiętą ale jednocześnie skromnym nie chcącym się afiszować. Zdjęcia ryb nosić w telefonie - oczywiście nie w tym który ma się akurat przy sobie. Nie zgłaszać ryb z uwagi na dobro zbiornika mimo to trąbić o okazach na lewo i prawo. Wskazane jest również podawanie dokładnego wymiaru okazów nie mając przy sobie miarki - takiej osobie należy zaufać z uwagi na lata doświadczenia :D A jeśli jako jeden z nielicznych z tego szacownego grona uzna cię za godnego pokazania fotografi to jest to leszcz włożony w obiektyw bez możliwości zweryfikowania wielkości na miarce. Jeśli połączyć te cechy jest szansa na kilka 8 kg lechów w sezonie a kto wie możliwe ,że można otrzeć się o dychę :D :D :D
A tak na poważnie mam kilka przemyśleń które chcę wcielić w życie w tym sezonie na Dzierznie. Jeśli nie pobiję życiówki w tym sezonie to nie ukrwyam ,że będę rozczarowany. Chociaż jak na możliwości Dzierzno to nie jest ona wyśrubowana więc szanse są duże :)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #245 dnia: 23.01.2022, 13:44 »
Może to kwestia kulek jakie mają na zestawach? Choć z drugiej strony nawet mniejszy leszcz potrafi zassać kulasa pod karpia...

Jak nie pojadę i nie spróbuję to się nie dowiem :D
Generalnie duża ilość zanęty = leszcz. Większość karpiarzy których znam praktycznie tam nie nęci albo bardzo seletkywnie . Zestawy są anty leszczowe i są osoby które mimo przesiadywania mięsięcy nad wodą złowiły dosłownie kilka lechów. A wiadomo jeśli się trafiały to zazwyczaj duże. 2x24 na długim włosie to wyzwanie nawet dla lechów z Dzierzna.

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #246 dnia: 10.02.2022, 09:12 »
Może ktoś nanieść jakieś zmiany na mapie ? Chodzi o te muły żeby zaznaczyć, gdzie jest ta strefa wyłączona z wędkowania? Na stronie PZW Taciszowa nie ma żadnych wzmian. Tylko w regulaminie.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #248 dnia: 11.02.2022, 07:35 »
No i jak tam rozpoczął ktoś sezon na DD? Ktoś coś więcej wie skąd tam jest spalone auto od strony kanału? Przypadek albo celowe podpalenie?

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #249 dnia: 12.04.2022, 21:31 »
Forum milczy widzę. Ja już zaliczyłem DD. Wpadło parę leszczy.

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #250 dnia: 16.04.2022, 16:04 »
Cześć, pytanie z mojej strony. Wybieramy się z kumplem na DD w przyszły weekend, prawdopodobnie brzeg od Rzeczyc.
Podpowie ktoś takie kwestie jak, klasyk/methoda? Zanęta czy pellet ? ;) Dalekie rzuty, czy w miarę blisko jest jakaś sensowna głębokość?
Zupełnie nie znam tego zbiornika, nigdy tam nie byłem, jeśli komuś będzie się chciało odpowiedzieć to dziękuję ;)

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 16
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #251 dnia: 16.04.2022, 16:26 »
Na otwartej wodzie leszcz sie kręci ale pod brzeg jeszcze nie podchodzi. Łowiłem w pobliżu Yaht Clubu czyli na prawo od plaży i nawet w styczniu leszcze szło ciągnąć. Wystarczy co najmniej na 50 metrów rzucać żeby głebokość była w okolicach 5 metrów gdzie już leszcze sie pokazują ale ja łowiłem na 80 metrach gdzie było między 6 a 8 metrów.
Na takiej głębokości to najlepiej ciężki koszyczek np open window wypełniony duuużą ilością pinek i zanęty i systematycznie donęcać/przerzucać a leszcze napewno sie zjawią prędzej czy później. Jeśli odpuścimy donęcanie to mogą szybko wyjeść jedzenie i sobie popłynąć dalej bo nawet teraz są żarłoczne jak cholera i kilka razy miałem haczyk tak głęboko w leszczu że z trudem szło go wyciągnąć.

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #252 dnia: 03.05.2022, 19:40 »
Jak na debiut na Dzierżnie to początek sezonu mogę uznać za udany bo już pierwszego dnia pobiłem swój rekord jak idzie o długość i wagę leszcza (62cm i 3,4kg)  a po kilku dniach poprawiłem rekord pod kątem wagi (3,6kg choć był krótszy). Łącznie na 5 wyjazdów złowiłem 11 leszczy powyżej 50cm do tego kilkanaście dużych płoci i wzdręg powyżej 30cm. Większość na feeder (metoda i koszyk), kilka dużych płoci na zwykłą gruntówkę z bombką.
Niestety z uwagi na to co się dzieje od stawików do Yacht Clubu ( grille, kampery, tandetna muza, skutery) trzeba będzie poszukać innej miejscówki na zbiorniku bo informacje od osób które łowią tu dłużej nie napawają optymizmem by ten cyrk miał się prędko skończyć. Szczytem wszystkiego było to że imprezowicze rozłożyli swój "obóz" w taki sposób że wędkarz łowiący po lewej stronie plaży miał zablokowany jedyny wyjazd samochodem i nie bardzo mieli zamiar umożliwić mu wyjazd po zakończeniu wędkowania.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #253 dnia: 11.05.2022, 09:32 »
Złowił ktoś zielonkowatego "księcia" w tym sezonie?

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #254 dnia: 12.05.2022, 09:35 »
Jak o lina Ci chodzi to w tygodniu po świętach facet na plaży wytargał takiego ponad 50cm. Sprzęt miał rodem z wędkarstwa morskiego kije po 5m i rzucał na jakieś gigantyczne odległości. Ale efekty miał przy mnie wyjął jeszcze 3 leszcze każdy powyżej 60cm. Rzucał na cięte rosówki zakładane a'la kebab.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna