TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spinning

Spining na szczupaka

(1/3) > >>

mangan:
Witam, chciałbym spróbować sił w spiningu. Myślę o szczupaku,jaki kij polecacie, najbliżej mam Wisłę ale lubię wędkować na jeziorach. Budżet to 400 zł na kij. Wędkowanie z brzegu. Może coś polecić nowicjuszowi.

Michał N.:
Kij z cw 35-40. Jeśli z brzegu,to 2.7 m długości. Sam się uczę spina na późną jesień.
Proponuję Ci wpierw coś taniego,żebyś przekonał się,czy takie łowienie Ci w ogóle pasuje.
Mam praktycznie nówkę Spinning Mikado sensual 275 cm 6-32g. Szczupakówka typowa. Jego realne cw.to okolica 40g.
Jeśli chciałbyś się pouczyć,mogę sprzedać za 80 zł z moją wysyłką.

Do łowienia polecam gumy na główce,ale specjalistą nie jestem. Jeśli coś już łowiłem,to właśnie na gumy.

tiimi83:
Jeśli chodzi o post Michala, to rzeczywiście na początek tańszy kij Ci wystarczy. Jeśli chodzi o Wisłę to gumy wszelkiego rodzaju, do obławiania napływów, klatek, ostróg. Zaś jeśli chodzi o jeziora to można dorzucić woblery i obrotówki.

ma1234:
Nie rozumiem dlaczego na początek Mangan ma kupić tanią wędkę?
Kup najlepszą na jaką Cię stać.
Popatrz sobie na Savage Gear SG4 Medium Game długości np. 251cm cw 7-25g albo 12-35g
Idzie tym dalej rzucić, wyciągnąć rybę z za trzcin i przedzierać się przez krzaczory też będzie łatwiej niż np. 269cm.
Mam SG4 i jak dla mnie wędka jest super: praca, jakość wykonania i do samej marki mam duży sentyment.
Jak zaczynasz ze spinningiem to najbardziej radzę Ci zacząć od czegoś lżejszego - jakiegoś Lighta i poszukać okoni.
Popatrz na np. Savage Gear SG4 Light Game 251cm 3-14g.
Możesz nim połowić okoni i poszukać szczupaka na lekko.
Z tańszych i jeszcze lżejszych opcji to nieśmiertelny Jaxon Grey Stream 1-7g 228 cm.
Też mam i polecam.

mangan:
No właśnie mam dylemat czy kupić coś na próbę czy już kij docelowy

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej