Autor Wątek: Jaka polerka?  (Przeczytany 1126 razy)

Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 563
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Jaka polerka?
« Odpowiedź #15 dnia: 21.12.2023, 20:57 »
Ok, dzięki za info

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka polerka?
« Odpowiedź #16 dnia: 22.12.2023, 12:46 »
Skoro już jesteśmy w temacie detailingu, to może podzielcie się koledzy swoją wiedzą na temat akcesoriów , które polecacie i używacie: pady, pasty , szampony , woski itp

poniżej moja apteczka, zacząłem w zeszłym roku dopiero, więc bardzo chętnie uzupełnię swoją wiedzę




Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaka polerka?
« Odpowiedź #17 dnia: 22.12.2023, 16:58 »
Ojojoj. Kto Ci polecił G3?
Na jakiej maszynie pracujesz? Po padach podejrzewam, że rotacja. Tak?
Jak wykończysz Menzerny to zastanów się nad innymi pastami. Też od nich zaczynałem ale to był rok 2007 jeśli dobrze pamiętam i wtedy spektakularnego wyboru nie było. Chociaż muszę bez bicia przyznać,że ostatnio skończył mi się Megs #101 i z rozpędu kupiłem HCC400 nabierając się na gadki o nowej formule i tak dalej. No ale... no nie ;) Oczywiście nie porównuję HCC do #101 bo to inna liga ale w stosunku chociażby do Kocha, który stoi na tej samej półce to jednak nie ma o czym dyskutować.
Pady poleciłbym tanie na początek. Będziesz ich prawdopodobnie sporo niszczyć. NAT, Royal czy nieśmiertelne Flaxipads. W droższe pady napewno warto iść kiedy pracujemy na mocnych maszynach DA o skoku 21mm. Są one pod tym względem wymagające i tam trwałość i przede wszystkim odprowadzanie ciepła czy jakość kleju mają duże znaczenie. Szczególnie dla naszego zdrowia psychicznego ;)
Każdy temat czy to woski, pasty, cleanery czy cokolwiek innego trzeba rozbić na poszczególną rozmowę.
Chętnie pomogę na ile będę potrafił. Tak w wędkarstwie tak i a AD zawsze starałem się myśleć i działać nieszablonowo i często się to opłacało.
Pamiętam jak ponad 10 lat temu myłem szyby kwasem to uważali mnie za szalonego. Dziś z tego co widziałem na AD grupkach na fejsbuku jest to jedna z najpopularniejszych metod na szybkie usunięcie osadów mineralnych z szyb.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka polerka?
« Odpowiedź #18 dnia: 22.12.2023, 22:53 »
G3 polecili mi jedynie na mocne zarysowania ,  ale fakt trzeba ostrożnie z tą pastą bo można narobić sobie kłopotu. 

uczę się na rotacyjnej , a to tylko dlatego że swojej na razie nie kupowałem bo potrzebowałbym akumulatorową , a to wiadomo słabe rozwiązanie, więc pożyczam od szwagra jak jest potrzeba. 
Pady kupiłem najzwyklejsze , chyba 5 różnych twardości i uczę się powoli. Pewnie na wiosnę jak będzie trochę czasu to będę odświeżał lakier po zimie.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaka polerka?
« Odpowiedź #19 dnia: 23.12.2023, 11:22 »
G3 polecili mi jedynie na mocne zarysowania ,  ale fakt trzeba ostrożnie z tą pastą bo można narobić sobie kłopotu. 
Ona strasznie bałagani. Tak na lakierze jak i w około.
Używają jej w zasadzie tylko lakiernicy i to tylko z przyzwyczajenia. Jest dostępna w każdej mieszalni lakierów, najczęściej " na setki".
Choć nie jest bezużyteczna i jej wady można przekuć w zalety jeśli wie co się robi.
Mniejsza.
Jak będę mógł w czymś pomóc to daj znać.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka polerka?
« Odpowiedź #20 dnia: 23.12.2023, 11:33 »
Spoko. Dzięki. Napewno odezwe się , ale to na wiosnę dopiero, jak coś bede robił