Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 741072 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4260 dnia: 06.09.2021, 14:54 »
Ja piszę na podstawie tego co widzę - połowa przesyłek nadanych w Holandii ma naliczoną opłatę za przedstawienie do kontroli celnej, a wśród tych przesyłek co druga ma naliczony przez KAS podatek VAT.
Pozdrawiam
Mirek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4261 dnia: 06.09.2021, 15:23 »
Też mi VAT co już opłacony i ta śmieszną opłatę w PP doliczyli. Te co szły inpostem i dpd bez takiej kpiny.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4262 dnia: 06.09.2021, 16:17 »
Na Waszym miejscu zapytałbym za co płacę.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4263 dnia: 06.09.2021, 16:33 »
Jak najbardziej należy pytać za co się płaci. Na żądanie odbiorcy osoba doręczająca/wydająca przesyłkę wystawi pokwitowanie, natomiast potwierdzenie uiszczenia należności podatkowych i celnych jest dokumentem wystawianym przez system informatyczny Krajowej Administracji Skarbowej po rozliczeniu należności przez operatora doręczającego przesyłkę. W związku z tym, Poczta nie ma możliwości udostępnienia potwierdzenia natychmiast, w chwili odbioru przesyłki.

Potwierdzenie w wersji elektronicznej będzie dostępne na stronie internetowej Poczty zwykle w ciągu kilku dni po doręczeniu przesyłki. Logowanie na stronie i odbiór elektronicznego potwierdzenia uiszczenia należności następuje na podstawie danych przesyłki, znanych wyłącznie odbiorcy. Dostępny na stronie dokument stanowi dla odbiorców prowadzących działalność gospodarczą zaświadczenie pozwalające wprowadzić towary zawarte w przesyłce do obrotu gospodarczego na terenie Unii Europejskiej.

Pozdrawiam
Mirek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4264 dnia: 06.09.2021, 19:23 »
Ja piszę na podstawie tego co widzę - połowa przesyłek nadanych w Holandii ma naliczoną opłatę za przedstawienie do kontroli celnej, a wśród tych przesyłek co druga ma naliczony przez KAS podatek VAT.

Ja piszę na podstawie swojej wiedzy w tym temacie. Żona jest doradcą podatkowym i stąd wiem. Poza tym jestem analfabetą ekonomicznym.

Ciężko uwierzyć że KAS nalicza opłatę bezprawnie. Musi być jakieś wytłumaczenie.

Wiele razy kupowałem w Chinach i naliczanie opłaty zależało od przewoźnika. UPS i DHL to murowana opłata celna. Hermes jest tylko odbiorcą w UK i nigdy nie zapłaciłem nawet pensa. Przepisy się jednak zmieniły i od stycznia 2021 płacę VAT od razu w Chinach.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4265 dnia: 06.09.2021, 20:43 »
Ja piszę na podstawie tego co widzę - połowa przesyłek nadanych w Holandii ma naliczoną opłatę za przedstawienie do kontroli celnej, a wśród tych przesyłek co druga ma naliczony przez KAS podatek VAT.

Ja piszę na podstawie swojej wiedzy w tym temacie. Żona jest doradcą podatkowym i stąd wiem. Poza tym jestem analfabetą ekonomicznym.

Ciężko uwierzyć że KAS nalicza opłatę bezprawnie. Musi być jakieś wytłumaczenie.

Wiele razy kupowałem w Chinach i naliczanie opłaty zależało od przewoźnika. UPS i DHL to murowana opłata celna. Hermes jest tylko odbiorcą w UK i nigdy nie zapłaciłem nawet pensa. Przepisy się jednak zmieniły i od stycznia 2021 płacę VAT od razu w Chinach.

Ja piszę na podstawie tego jak to wygląda po zmianie przepisów w UE od 1 lipca na przykładzie przesyłek, które fizycznie miałem w ręku.
Pozdrawiam
Mirek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4266 dnia: 06.09.2021, 21:49 »
A ja piszę na podstawie tego, że już nic z tego nie rozumiem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4267 dnia: 06.09.2021, 21:59 »
A ja piszę, na podstawie tego, że już nic z tego nie rozumiem.

Jeśli to Ci pomoże to nie jesteś sam ;)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4268 dnia: 06.09.2021, 23:32 »
A ja piszę na podstawie tego, że już nic z tego nie rozumiem.

I o to chodzi, masz nie pytać i płacić , nie wiadomo komu i w jaki sposób naliczane ;) ;)

Dzisiaj listonosz dostarczył dwie kolejne paczki i zero dopłat.
Sam tego nie kumam :D

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4269 dnia: 06.09.2021, 23:34 »
Może to "okres przejściowy" i muszą się dostosować :D

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4270 dnia: 07.09.2021, 06:53 »
Czy ktokolwiek będzie zamawiał gumowe koreczki na klipy? Chętnie się dołożę do zamówienia???
Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4271 dnia: 07.09.2021, 16:04 »
Może to "okres przejściowy" i muszą się dostosować :D

Kiedyś już pisałem w tym temacie jak wygląda kontrola celna. Obecnie to jest tak, że stare zamówienia są rozliczane według starych zasad, o których tu nieraz było pisane, a nowe zamówienia po 1 lipca są już rozliczane według nowych zasad. Dziś poczta za przedstawienie nadesłanej z zagranicy przesyłki do kontroli celnej i zgłoszenie towarów w niej umieszczonych do procedury dopuszczenia do obrotu pocztowego (dokonanie zgłoszenia celnego) nalicza 8,5 zł. Kwotę należności celnych lub kwotę podatku VAT określa KAS przy odprawie celnej przesyłki. Po uzyskaniu z KAS potwierdzenia zwolnienia przesyłki do doręczenia Poczta doręcza przesyłkę pobierając określone przez KAS należności celno-podatkowe oraz określone w Cenniku poczty opłaty dodatkowe, czy też opłatę dodatkową za czynności związane z dokonaniem zgłoszenia celnego. Jeżeli zawartość przesyłki nie będzie wiązać się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowej kontroli przez celników z KAS, to Poczta Polska wyda przesyłkę do doręczenia adresatowi. Jeżeli trzeba ją skontrolować to się naliczy opłaty za to.

Dziś już nie mamy sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju tylko wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odległość. Dziś już bowiem został wprowadzony tzw. pakiet e-commerce. Dzięki temu przedsiębiorca handlujący w Internecie (np. na Aliexpress) nie jest już zobowiązany oddzielnie się rejestrować na potrzeby VAT i rozliczać w każdym kraju UE, do którego wysyła swoje towary. Zamiast tego rozlicza on VAT raz tzn. Aliexpress rozlicza. I to państwo, w którym działa (ma swoją siedzibę), dzieli się zapłaconym przez przedsiębiorce podatkiem z krajem, do którego trafiła przesyłka. Inaczej mówiąc dostawca (Aliexpress) sprzedający towar do UE znajdujący się w państwie trzecim naliczy podatek VAT w momencie sprzedaży towarów oraz zadeklaruje online i zapłaci ten podatek za pośrednictwem portalu IOSS w państwie członkowskim, w którym jest zarejestrowany. Towar ten będzie korzystać ze zwolnienia z podatku VAT przy imporcie w UE, co pozwala na szybkie jego zwolnienie w urzędzie celnym.

Taki podatek dziś płaci się w jednym okienku – tzw. importowym punkcie kompleksowej obsługi (IOSS). Gdy Aliexpress nie pobierze podatku, to obowiązek ten spada de facto na dostarczyciela przesyłki, czyli pocztę lub prywatnego kuriera. Inpost ma umowę z Ali, która reguluje kwestie rozliczeń itp. AliExpress ma też magazyny w niektórych krajach Unii Europejskiej, takich jak Hiszpania, Francja, Belgia, Polska i Czechy. I wówczas VAT jest już dodany do ceny produktu. To tak w dużym skrócie.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4272 dnia: 07.09.2021, 16:41 »
Jak zwykle szczegółowa odpowiedź i zrozumiała nawet dla mnie :P :thumbup: :beer:

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4273 dnia: 21.10.2021, 21:35 »
Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat podgrzewanych rękawiczek?
https://www.aliexpress.com/item/4000315697942.html
Chcę ich używać do późnojessiennego spinningu

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4274 dnia: 21.10.2021, 21:54 »
Feb 2020
They 've gone wrong to me, they don't heat up if you plug both in at once, the seller doesn't want to know anything. Don't buy them.
08 Dec 2019
Pytanie:
Battery in 15000 Ma does not pull! One pulls, and on both gloves grazes...
04 Jan 2020
Pytanie:What have size?
Odpowiedź:
05 Jan 2020
Size M
Pytanie:I have a powerbank 2600 mAh but these do not work. How can this?
Odpowiedź:
13 Dec 2019
powerbank should be more than 5000mAh

Słowem:
Do każdej rękawiczki osobny power bank
Najlepiej duży, jak podłączysz do jednego to tanie powerbanki nie zasilą na raz 2 rekawiczek.
Ja czuje w tym jakiś hak i raczej bym nie ładował się w te rękawiczki. Jeśli gość pisze że power bank 15000mAh (a to już ciężkie bydle) nie obsłuży na dwóch portach tego ustrojstwa to znaczy że pobór w amperach mają dość spory i sterownik w power banku odcina jeden port, a jeśli tak jest to będą wysysać baterię jak nastolatki redbulle.
Nosferatu z koncentratu