Autor Wątek: Spotkanie org. FKM  (Przeczytany 2155 razy)

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Spotkanie org. FKM
« dnia: 05.02.2016, 12:03 »
Oficjalne spotkanie - 20.02 (czyli data już wymieniana).
Co do lokalizacji - zachodzi obawa, że łowisko jeszcze będzie z lodem, więc wymyślimy jakiś lokal.
Na razie jest nas siedmiu.
Ktoś jeszcze? Zapraszamy :D


http://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-warszawa,cId,36917
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotkanie org. FKM
« Odpowiedź #1 dnia: 15.02.2016, 17:11 »
Łowisko zabookowane na sobotę.
Na razie Pogodynka pokazuje planowany mały wiaterek PN-Zach. :sun: i fajną temperaturę 6stC.
Na łowisku lodu nie ma, temperatura wody 4stC.
Zapraszamy :)

Po dodatkowe info proszę PW.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotkanie org. FKM
« Odpowiedź #2 dnia: 21.02.2016, 18:31 »
Pierwsze spotkanie Feeder Klubu Mazowsze nad wodą przewidzieliśmy bardzo wcześnie, bo już 20 lutego. W normalnych latach luty był miesiącem najtęższych mrozów i zawiei śnieżnych. Ostatnio przyroda zmieniła się na tyle, że można było wędkować przez większość zimy.
Celem pierwszej wyprawy było Łowisko Rusiec. Wybrałem to miejsce, bo o tej porze roku powinno być puste.
Zapowiedziało się pięć osób, jednak w ostatniej chwili pogoda i sprawy wyższej wagi spowodowały, że na spotkanie zawitało nas dwóch. Reszta ma usprawiedliwienia :)
Przyjechaliśmy na miejsce szóstego dnia pierwszej kwadry około 10-tej rano. Teren zastaliśmy okryty białą, lekką, śnieżną pierzynką. Temperatura powietrza około 4stC, wiatr SSW (południowo-południowo zachodni), ciśnienie 1014hPa. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy zastaliśmy na łowisku jeszcze dwie załogi dwuosobowe.
 Niespiesznie zajęliśmy się przyrządzaniem zanęty, potem rozstawiliśmy stanowiska, a słoneczko zaczęło roztapiać śnieg.
 Po godzinie w zasadzie po śniegu zostały nieliczne ślady. A my już mieliśmy pierwsze rybki. Tego dnia próbowałem łowić na dwie wędki: metodę i zestaw helikopterowy. W tym drugim zestawie koszyczek odsunąłem od żyłki głównej kawałkiem leadcore. Zanęty mieliśmy przygotowane proste. Jedna z SB, a druga Bruda. Erni postawił na zapachy słodko-waniliowe, a ja rybne.
  Przynętami były głównie białe i pinka. W zasadzie przez całe wędkowanie trafiały się płotki. Nie przetrzymywaliśmy ryb w siatce, nie wszystkim robiliśmy fotki.
 Tego dnia na naszych wędkach pellety nie sprawdzały się.  Natomiast koledzy wędkujący obok popołudniu zwabili karpia.
(fotka karpik) To oczywiście żart – tego potwora złowiłem tydzień wcześniej, choć też na Ruścu. Potwierdza on słowa Pana Jacka, że karpie wytarły się tam w zeszłe lato.
Następne spotkania w planach :)
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotkanie org. FKM
« Odpowiedź #3 dnia: 21.02.2016, 19:34 »
Brawo  :bravo: Czarku z kim byłeś na spotkaniu??

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotkanie org. FKM
« Odpowiedź #4 dnia: 21.02.2016, 20:45 »
Brawo  :bravo: Czarku z kim byłeś na spotkaniu??
Przeczytaj text. A co spodobał Ci się? (żart)
Oczywiście zapraszamy chętnych na następne wędkowanie.
Pozdrowienia
Czarek FKM