Autor Wątek: Konopie  (Przeczytany 92248 razy)

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 016
  • Reputacja: 479
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Konopie
« Odpowiedź #330 dnia: 24.08.2019, 20:08 »
kosztuje w granicach 3-5 zł/kg
sam prowadzę tłocznię olejów i współpracuję z producentami zanęt czy kulek proteinowych :-)
Ooo, Panie. Zaraz smaruję PW :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #331 dnia: 27.08.2019, 21:57 »
Pany z Waszego doświadczenia wynika, że lepiej dodać konopie prażone do zanęty czy może gotowane lekko zblendowane?
Marcin

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 270
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #332 dnia: 27.08.2019, 22:02 »
Pany z Waszego doświadczenia wynika, że lepiej dodać konopie prażone do zanęty czy może gotowane lekko zblendowane?

Do zanety konopie surowe bądź prażone, a do spomba konopie całe, ziarna, albo zrobioną z nich breje
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #333 dnia: 28.08.2019, 08:36 »
Do zanęty konopie prażone lepiej przemielić czy dodać całe?
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 582
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #334 dnia: 28.08.2019, 08:38 »
Prażone to mielić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #335 dnia: 30.08.2019, 17:50 »
Prażone to mielić.
Czym w warunkach domowych można zmielić konopie po wyprażeniu? Młynka do kawy nie posiadam :(
Marcin

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 016
  • Reputacja: 479
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Konopie
« Odpowiedź #336 dnia: 30.08.2019, 18:05 »
Prażone to mielić.
Czym w warunkach domowych można zmielić konopie po wyprażeniu? Młynka do kawy nie posiadam :(
Konopie mielą się dość ciężko ze względu na bardzo dużą zawartość tłuszczu. Luk pokazywał to na swoim filmie odnośnie własnej zanęty o ile dobrze pamiętam.
Ja mielę w blenderze kielichowym. Mieszam przeważnie z pieczywem. Mam też śrutownik ale do konopi się nie nadaje nawet po wymieszaniu jej z czymś "lekkim".
Proponuję kupić mieloną (np. sprzedający "telemaster" na Allegro) i taką wyprażyć na blaszce w piekarniku mieszając co jakiś czas. W mikrofalówce też bardzo fajnie się praży. Pokazywał to chyba Pan Horemski.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Bartek19

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #337 dnia: 30.08.2019, 18:40 »
Prażone to mielić.

Ja ostatnio wypróbowałem sposób pozyskany z MVDE(Crashed Hemp). Kupuję konopie w sklepie dla ptactwa za 8 lub 10 zł/kg(zależy od wielkości). Tłukę w moździerzu lub mielę w starym młynku w którym reguluję grubość mielenia zalewam gorącą wodą i odstawiam garnek na noc(tak polecają), garnek dodatkowo owijam frotowym ręcznikiem aby wolno stygł. Rano przekładam konopie(są super) do pojemnika np. po kefirze, zakręcam i na ryby.
Polecam, nie trzeba gotować i w domu nie "śmierdzi". Fakt że przygotowanie konopi jest długotrwałe, szczególnie mielenie ale jak nie mam co robić(emeryt) to sobie pomału mielę.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #338 dnia: 30.08.2019, 19:51 »
Prażone to mielić.

Ja ostatnio wypróbowałem sposób pozyskany z MVDE(Crashed Hemp). Kupuję konopie w sklepie dla ptactwa za 8 lub 10 zł/kg(zależy od wielkości). Tłukę w moździerzu lub mielę w starym młynku w którym reguluję grubość mielenia zalewam gorącą wodą i odstawiam garnek na noc(tak polecają), garnek dodatkowo owijam frotowym ręcznikiem aby wolno stygł. Rano przekładam konopie(są super) do pojemnika np. po kefirze, zakręcam i na ryby.
Polecam, nie trzeba gotować i w domu nie "śmierdzi". Fakt że przygotowanie konopi jest długotrwałe, szczególnie mielenie ale jak nie mam co robić(emeryt) to sobie pomału mielę.
Czy takie mielone konopie finalnie są lepkie? Doklejają mieszankę coś jak płatki owsiane? Czy jedynie ta woda co w są zalane domacza, ale nie ma właściwości klejących?
Ania

Offline Bartek19

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #339 dnia: 30.08.2019, 22:07 »
Nie nie są klejące, spełniają tylko rolę atraktora. Nie wchłoniętą wodę z zalewania można wykorzystać również do namaczania zanęty.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #340 dnia: 30.08.2019, 22:15 »
Nie nie są klejące, spełniają tylko rolę atraktora. Nie wchłoniętą wodę z zalewania można wykorzystać również do namaczania zanęty.
Dzięki! :thumbup:
Ania

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Konopie
« Odpowiedź #341 dnia: 01.09.2019, 22:21 »
Prażone to mielić.
Czym w warunkach domowych można zmielić konopie po wyprażeniu? Młynka do kawy nie posiadam :(
Konopie mielą się dość ciężko ze względu na bardzo dużą zawartość tłuszczu. Luk pokazywał to na swoim filmie odnośnie własnej zanęty o ile dobrze pamiętam.
Ja mielę w blenderze kielichowym. Mieszam przeważnie z pieczywem. Mam też śrutownik ale do konopi się nie nadaje nawet po wymieszaniu jej z czymś "lekkim".
Proponuję kupić mieloną (np. sprzedający "telemaster" na Allegro) i taką wyprażyć na blaszce w piekarniku mieszając co jakiś czas. W mikrofalówce też bardzo fajnie się praży. Pokazywał to chyba Pan Horemski.

A czemu niby śrutownik się nie nadaje do konopii. Ja właśnie mielę moje w śrutowniku.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #342 dnia: 01.09.2019, 23:23 »
Nie musimy mylić śrutownika z młynkiem. Że śrutownika wszystko wypada, w młynku się mieli i lepi

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 270
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #343 dnia: 02.09.2019, 02:53 »
Prażone to mielić.
Czym w warunkach domowych można zmielić konopie po wyprażeniu? Młynka do kawy nie posiadam :(
Konopie mielą się dość ciężko ze względu na bardzo dużą zawartość tłuszczu. Luk pokazywał to na swoim filmie odnośnie własnej zanęty o ile dobrze pamiętam.
Ja mielę w blenderze kielichowym. Mieszam przeważnie z pieczywem. Mam też śrutownik ale do konopi się nie nadaje nawet po wymieszaniu jej z czymś "lekkim".
Proponuję kupić mieloną (np. sprzedający "telemaster" na Allegro) i taką wyprażyć na blaszce w piekarniku mieszając co jakiś czas. W mikrofalówce też bardzo fajnie się praży. Pokazywał to chyba Pan Horemski.

A czemu niby śrutownik się nie nadaje do konopii. Ja właśnie mielę moje w śrutowniku.

Też używam ręcznego śrutownika. Konopie są ładnie zmielone, chodź maja minimalnie grubsza frakcje niż po zmieleniu w mlynku. Ale nic się nieprzegrzewa, nic nie sklejka, dodatkowo stare, twarde kulasy czy pellety w oka mgnieniu zmieniają swój stan na proszkowy :)

Dla mnie śrutownik to hit.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 016
  • Reputacja: 479
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Konopie
« Odpowiedź #344 dnia: 02.09.2019, 11:10 »
To ja jakiś dziwny jestem. Choć nigdy w to nie wątpiłem.
Mi konopie zaklejają śrutownik, a młynek, a konkretnie blender kielichowy, radzi sobie doskonale.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!