NAD WODĄ > Łowiska

Kanał Dwory (Oświęcim)

(1/2) > >>

Zbigniew Studnik:
Odkąd pamiętam kanał dwory jest wymieniany jako dobre łowisko bardzo dużych leszczy ale jednocześnie jako bardzo trudna woda. Nie miałem okazji tam łowić ale w najbliższym czasie planuję to zmienić. Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat łowiska. W jakich porach roku najlepiej wybrać się tam na leszcze, jak duże sztuki się trafiają , czym kierować się w wyborze stanowiska, czy dno i brzegi umożliwiają komfortowe łowienie federami/pickerami ?

pawtek:
W najbliższym czasie wybieram się na kanał i chciałem zapytać czy może był ktoś z Was ostatnio i może się podzielić wrażeniami? ;)

@Zbigniew Studnik jeśli pytanie nadal aktualne, to mogę się podzielić tym co wiem, jakoś 2/3 lata temu bywałem tam dość często.

Boloo:
Pan Kacper kiedyś pisał artykuł na temat tego łowiska,
możesz go przeczytać pod tym adresem:
https://gorek-gliny.pl/sposob-na-dwory/
 :P

pawtek:
Może trochę źle zadałem pytanie, był z Was ktoś ostatnio na dworach, byly jakieś brania?

Co do spoosbu Pana Kacpra, to sam się nim kiedyś sugerowałem i używając głównie gliny z ochotką do nęcenia i delikatnego zestawu udało mi się łowić tam leszcze, z gruntu nie pamiętam żebym złowił tam coś ciekawszego aczkolwiek nie jestem jakis wytrawrnym wedkarzem ;-)

Don_M:
Odkopię, bo nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Jedyny kanał w okręgu Katowickim i ościenny (Kędzierzyński) są martwe, tego nie zmienimy. Pech chciał, że tuż przed zatruciem byłem na obu i pokochałem łowienie w kanałach, czy w Oświęcimiu na dworach jest w ogóle jakakolwiek szansa złowić coś teraz na feeder? Krąpie/płotki? Wiem, że wszystko tam rusza dopiero latem, bo tyle udało mi się wyczytać w internecie, ale może jest ktoś kto łowi tam także zimą i jest w stanie powiedzieć, czy przynajmniej jest szansa na drobnicę o tej porze roku?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej