Autor Wątek: Parabolix ultra II  (Przeczytany 3105 razy)

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #15 dnia: 11.05.2022, 12:16 »
Też się dziwię bo pierwsza wersja Parabolixa to już była klucha, jeśli nowa (Ultra) jest jeszcze bardziej miękka to mamy idealny kij na PZW i plotki 5cm będą z niego robiły chińskie 8.

Do takich celów polecam Browning Jens Koschnick. Długotrwała WALKA z 5cm uklejką daje dużo radochy.

No i teraz już jestem w kropce a 600 futów za Daiwa AIR Z AGS nie zapłacę.

Przeglądając Twoje posty widzę ze wedkujesz na jagielu, często tam bywam, tak ze gdybys chciał potestować to zapraszam na PW
GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline maniu89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #16 dnia: 10.11.2023, 10:02 »
Używa ktoś map ultra II w wersji feeder bądź bomb czy wszyscy tylko SUV, ponoć nowsze są nieco szybsze i bardziej "progresywne" i zastanawiam się nad nimi do bombki tylko czy sobie poradzą z kilkukilogramowymi karpiami czy są też raczej przeznaczone do mniejszej ryby

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #17 dnia: 10.11.2023, 10:17 »
Jeżeli nie musi być to Map ,to ciekawym kijem pod bombkę jest Drenan acolyte comercial feeder 10 ft albo 9 ft warto rozważyć :beer:

Offline maniu89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #18 dnia: 10.11.2023, 10:27 »
Jeżeli nie musi być to Map ,to ciekawym kijem pod bombkę jest Drenan acolyte comercial feeder 10 ft albo 9 ft warto rozważyć :beer:
Mam matrixa commercial 10ft i 11ft i nie chciałbym dublować pod względem mocy i pracy

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #19 dnia: 10.11.2023, 14:54 »
Black SUV 10ft pięknie ogarnia karpie do 10kg. Znajomy metrowe jesiotry holuje z zakręconym hamulcem.
Dla mnie ideał do bombki, wysłał Aventusy do szafy.
Znajomi odradzali Ultry

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #20 dnia: 10.11.2023, 15:00 »
Black SUV 10ft pięknie ogarnia karpie do 10kg. Znajomy metrowe jesiotry holuje z zakręconym hamulcem.
Dla mnie ideał do bombki, wysłał Aventusy do szafy.
Znajomi odradzali Ultry

Ultra to mocniejszy patyk. Dla mnie najlepsze mocne 10ft na rynku. Jednak Black ma ten charakter jakiego nie znajdziesz w żadnym innym kiju. Na początku wydaje się dość miękki ale mocy w dolniku jest dużo. Oba to świetne kine, zależy kto co potrzebuje. Black jest bardziej uniwersalny, Ultra to maszynka na zawody i większe ryby. Gdybym nie miał Supery miałbym oba w arsenale i by mi pokryły 90% potrzeb na wszystkich moich komercjach.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #21 dnia: 10.11.2023, 16:08 »
Znajomy który ma Black Suva i Ultra Suva twierdzi, że ten drugi za miękki. Dla mnie w sklepie też był zbyt lejący się

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #22 dnia: 10.11.2023, 16:33 »
Znajomy który ma Black Suva i Ultra Suva twierdzi, że ten drugi za miękki. Dla mnie w sklepie też był zbyt lejący się

Mówisz o 10ft ?

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #23 dnia: 18.11.2023, 14:43 »
Używa ktoś map ultra II w wersji feeder bądź bomb czy wszyscy tylko SUV, ponoć nowsze są nieco szybsze i bardziej "progresywne" i zastanawiam się nad nimi do bombki tylko czy sobie poradzą z kilkukilogramowymi karpiami czy są też raczej przeznaczone do mniejszej ryby

Mam wersję Ultra II w długości 3.3 m. Wg mnie bardzo fajny fo klasycznego feeder na uniwerslane dystanse, czyli do 40-50 metrów - choć ja zwykle rzucam nim na wiślanym starorzeczu najwyżej na 30 metrów. Zarybieniowe karpiki po 1-2 kg wyjmuję bez większego problemu, ale nic większego się dotąd nie uwiesilo.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #24 dnia: 18.11.2023, 20:30 »
Miałem oba Suvy 10ft w jednym czasie i Ultra jest sztywniejszy, sprawia wrażenie mocniejszego, szybciej gaśnie i jest bardziej elektryczny. Potrzebuje większego obciążenia do pójścia w parabole. Bardzo mnie dziwi, że ktoś pisze że Ultra jest bardziej lejący niż Black Edition.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #25 dnia: 19.11.2023, 02:21 »
Wszystko się zgadza, zapewne winny jest inny grafit.
Szybkość blanku jak i sztywność(ugięcie) nie mają związku z mocą. Za to cw już często tak, a to jest o 30٪ większe przy Blacku.
Obie wędki mogą wchodzić w paraboliczne ugięcie z innym zapasem, chociaż dla mnie ultra od razu sprawiała wrażenie delikatniejszej.
.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #26 dnia: 19.11.2023, 10:16 »
Wszystko się zgadza, zapewne winny jest inny grafit.
Szybkość blanku jak i sztywność(ugięcie) nie mają związku z mocą. Za to cw już często tak, a to jest o 30٪ większe przy Blacku.
Obie wędki mogą wchodzić w paraboliczne ugięcie z innym zapasem, chociaż dla mnie ultra od razu sprawiała wrażenie delikatniejszej.
.

U mnie totalnie odwrotnie. Uważam że Ultra ma więcej mocy i to ogólna opinia, nie tylko moja. Specjalnie zamówiłem obie żeby wybrać mocniejszą.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #27 dnia: 19.11.2023, 13:17 »
Łowiłeś tym i tym?
Ja tylko machałem w sklepie, ale znajomi zawodnicy, którzy łowią black i ultra twierdzą, że ten drugi to raczej na mniejsze karpiki.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parabolix ultra II
« Odpowiedź #28 dnia: 19.11.2023, 13:33 »
Łowiłeś tym i tym?
Ja tylko machałem w sklepie, ale znajomi zawodnicy, którzy łowią black i ultra twierdzą, że ten drugi to raczej na mniejsze karpiki.

Jeszcze nie łowiłem, ale miałem obie przez 2 tygodnie. Bardzo intensywnie testowałem i wiele więcej mocy jest w Ultra. Nawet Michał Bartoszuk na YT mówił, że ultra jest mocniejsze.