Autor Wątek: flagman tregaron 13ft  (Przeczytany 855 razy)

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
flagman tregaron 13ft
« dnia: 21.11.2023, 09:56 »
Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada lub posiadał taki kijek. Zastanawiam się nad wersją 13ft 90 lub 120g. Łowię na jeziorkach głównie leszczyki 2-3kg. Spotkałem się z opinią że nie do końca jest to udany kijek, głównie że jest sztywny. Może ktoś podzieli się swoją opinią. Pozdrawiam

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: flagman tregaron 13ft
« Odpowiedź #1 dnia: 21.11.2023, 15:22 »
Mialem cw. 120 g i dalej mam cw. 90. Nie są to kije, ktorymi łowilem super często, ale jakieś zdanie mam.
120 g - smukły blank, kijek leciutki. Rekord rzutu 103 m podajnikiem 60 g + towar, ale skuteczne lowienie to max 85, moze 90 m dla bardziej doswiadczonych rzutowcow. Łowilem nim karasie i liny do 2 kg. Wg mnie dla tykich ryb jest zbyt mocny, ciś tam było czuć, ale radosci z holu dość silnych ryb nie było. Dla mnie to taki rzeczny kij z mocną srodkową sekcją. Kijek sprzedany.
90 g - mam do tej pory, przy odrobinie wprawy mozna spokojnie na 80 m łowić. To samo, cieniutki, leciutki kijek, ale duzo bardziej finezyjny w porownaniu ze 120 g. Dalej 2 kg lin, czy karas to żaden przeciwnik dla niego, ale jednak holuje sie przyjemniej i nie masz wrazenia, ze trzymasz wyciagarke w ręku. Ten kij ze mną został i zostanie  na okoliczność, kiedy potrzeba lowić dalej.
 Przemysł do czego ta wedka Ci potrzebna. Ja 90% wypadow lowie na tregarony 3,3 m do 50 g i 3,6 m do 60g. Krotszy rzuca pod 60 m, dluzszy pod 70 m podajnikami 30 g + towar. W tym roku padlo kilka karpikow i amurow 7-8 kg i wedki swietnie dawaly sobie radę.
Pozdr
Kamil
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: flagman tregaron 13ft
« Odpowiedź #2 dnia: 21.11.2023, 17:09 »
Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada lub posiadał taki kijek. Zastanawiam się nad wersją 13ft 90 lub 120g. Łowię na jeziorkach głównie leszczyki 2-3kg. Spotkałem się z opinią że nie do końca jest to udany kijek, głównie że jest sztywny. Może ktoś podzieli się swoją opinią. Pozdrawiam

Kwestia jaki dystans Cię interesuje.
Nie miałem Tregarona żadnego,ale jest u mnie chłopak,który ma manię Tregaronów i tylko nimi łowi.
Miałem w ręku 3.9 120g,nawet trochę nim porzucałem. Nie wiem skąd się wzieła jego cena. Kij jest sztywny i to w tak dziwny sposób,że wydaje się,że dolnik jest miększy od sekcji środkowej. 
Moim zdaniem,w tej kasie idzie kupić coś dużo ciekawszego.

Perełką jest model 3.6 60 cw. Bardzo finezyjny patyk. Jeśli już koniecznie chcesz Tregarona,to pomyśl o tej wersji.

Tak swoją drogą ,leszcze 3kg gdzieś indziej niż Dzierżno ? To już rzadkość jest.
To są łopaty 65 cm i więcej. Chyba,że przed tarłem. Gdzie łowisz ?

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: flagman tregaron 13ft
« Odpowiedź #3 dnia: 21.11.2023, 17:46 »
Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada lub posiadał taki kijek. Zastanawiam się nad wersją 13ft 90 lub 120g. Łowię na jeziorkach głównie leszczyki 2-3kg. Spotkałem się z opinią że nie do końca jest to udany kijek, głównie że jest sztywny. Może ktoś podzieli się swoją opinią. Pozdrawiam

Kwestia jaki dystans Cię interesuje.
Nie miałem Tregarona żadnego,ale jest u mnie chłopak,który ma manię Tregaronów i tylko nimi łowi.
Miałem w ręku 3.9 120g,nawet trochę nim porzucałem. Nie wiem skąd się wzieła jego cena. Kij jest sztywny i to w tak dziwny sposób,że wydaje się,że dolnik jest miększy od sekcji środkowej. 
Moim zdaniem,w tej kasie idzie kupić coś dużo ciekawszego.

Perełką jest model 3.6 60 cw. Bardzo finezyjny patyk. Jeśli już koniecznie chcesz Tregarona,to pomyśl o tej wersji.

Tak swoją drogą ,leszcze 3kg gdzieś indziej niż Dzierżno ? To już rzadkość jest.
To są łopaty 65 cm i więcej. Chyba,że przed tarłem. Gdzie łowisz ?

No to mamy podobne odczucia co do 120 g, dziwnie się nim łowilo. Przerobilem całą serię Tregaronów, do tej pory mam ich 5. Wg mnie im dłuższy i większy cw. tym gorszy.
Wersje 3,3 i 3,6 do 60 g to najlepsze wędki, ktorymi łowilem, a trochę już ich przez moje ręce przeszło.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: flagman tregaron 13ft
« Odpowiedź #4 dnia: 21.11.2023, 18:27 »
Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada lub posiadał taki kijek. Zastanawiam się nad wersją 13ft 90 lub 120g. Łowię na jeziorkach głównie leszczyki 2-3kg. Spotkałem się z opinią że nie do końca jest to udany kijek, głównie że jest sztywny. Może ktoś podzieli się swoją opinią. Pozdrawiam

Kwestia jaki dystans Cię interesuje.
Nie miałem Tregarona żadnego,ale jest u mnie chłopak,który ma manię Tregaronów i tylko nimi łowi.
Miałem w ręku 3.9 120g,nawet trochę nim porzucałem. Nie wiem skąd się wzieła jego cena. Kij jest sztywny i to w tak dziwny sposób,że wydaje się,że dolnik jest miększy od sekcji środkowej. 
Moim zdaniem,w tej kasie idzie kupić coś dużo ciekawszego.

Perełką jest model 3.6 60 cw. Bardzo finezyjny patyk. Jeśli już koniecznie chcesz Tregarona,to pomyśl o tej wersji.

Tak swoją drogą ,leszcze 3kg gdzieś indziej niż Dzierżno ? To już rzadkość jest.
To są łopaty 65 cm i więcej. Chyba,że przed tarłem. Gdzie łowiwsz

70-80m. Obecnie łowię MAP-ami Distance Feeder 12ft 9'' cw 75-120g. Fajne kijki, dość miękkie, jednak mam wrażenie że koszyk 40g plus kiełbaska pVA to max. dala tego kija. Boję się mocniej nim machnąć mam wrażenie że mógłbym go połamać.
Woj Kujawsko-Pomorskie, woda należy do Gospodarstwa Rybackiego Łysinin. Jezioro o pow. 65ha i max głębokości 38m. Łowię tam już od 11 lat, jednak większe ryby wypracowałem dopiero od ok 3 lat. Mam łódkę którą dopływam do miejscówki-brak dojazdu samochodem (co jest zaletą). Latem spędzam tam urlop i długie weekendy, nęcę ziarnami kuku i bobik. Łowię na włos-dwa ziarna kukurydzy LORPIO GIGANT, lub kuki 20-24mm

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: flagman tregaron 13ft
« Odpowiedź #5 dnia: 21.11.2023, 18:33 »
Dzięki za opinie. Szukam dalej

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: flagman tregaron 13ft
« Odpowiedź #6 dnia: 21.11.2023, 19:01 »
Dzięki za opinie. Szukam dalej

Popatrz na Mikado Katsudo distance. Bardzo rzutne i finezyjne kije. 3.9 120g robi bezproblemowo 90m. Cena bardzo ok,ale te kije spokojnie mogłyby kosztować drugie tyle. Koszyk/podajnik 50-70g jak najbardziej.