Autor Wątek: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?  (Przeczytany 46699 razy)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #105 dnia: 05.10.2020, 14:03 »
Doskonale widać, że to jest to samo po wymiarach :D kwestia koloru, gustu i przychylności do danej firmy :p

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #106 dnia: 05.10.2020, 14:35 »
Mam pytanie za 100 punktów, czy zna ktoś może jakieś kombinezony na jesień które nie są takie obszerne? Potrzebuje coś w rozmiarze xl z szerokością w klatce 62-63cm. Większość ma niestety 65-70 cm.

Offline Mike82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #107 dnia: 05.10.2020, 20:24 »
Witam kolegów.Mam pytanie odnośnie kombinezonu Imax ARX -20 Ice Termo.Zastanawiam się nad zakupem,łowię głownie z łodzi.Jestem zdecydowanie ciepłolubny,zależy mi na tym żeby kombinezon był przeciwdeszczowy,ciepły i chronił przed wiatrem.Może ktoś korzysta i powie coś na temat IMaxa?spełnia te kryteria? Z góry dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam

Offline Mike82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #108 dnia: 05.10.2020, 20:28 »
A może polecicie jakiś inny model.Fajnie jakby był jeszcze oddychający,nie krępował ruchów i zbytnie nie szeleścił.Kwota za jaką chciałbym kupić kombinezon to od 400-700 zł.Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #109 dnia: 05.10.2020, 21:19 »
Nie wiem jak Imax Arx,ale mam czerwonego Imaxa i jest on nad wyraz ciepły. Do stacjonarnego feedera super,do spiningu za ciepły. Potrzeba czegoś bardziej oddychającego.

Offline Boreasz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 12
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #110 dnia: 05.10.2020, 22:44 »
W Fox'sie się można ładnie zapoćić ( przynajmniej przy mojej termice) chciałbym sprawdzić nowego trakkera, ale w wersji z ogrodniczkami. Jeśli ktoś go ma, lub jest po przymiarce, z chęcią poczytam
o odczuciach/wrażeniach.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #111 dnia: 06.10.2020, 17:38 »
Ma ktoś może komplet Fox Rage rs v2?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #112 dnia: 06.10.2020, 19:46 »
Podbijam, sam poluję na jeden z powyższych, ale chyba matrixa.
Tak, te wszystkie 3 są takie same.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #113 dnia: 06.10.2020, 19:51 »
Pytanie czy warto dopłacać 300zł do starego poczciwego Imaxa żeby kupić któreś z tych 3? Różnica jest aż tak wielka?

Offline Ladat

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #114 dnia: 06.10.2020, 20:23 »
A może ktoś użytkuje prologic litepro? Ciekawy jestem opinii

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #115 dnia: 25.10.2020, 13:58 »
czy ktoś z Was użytkuje "ciepły" komplet Prestona tj. DF 30 i może odpowiedzieć na 3 pytania:
- na jakie w praktyce temperatury jest przeznaczony?
- czy nogawki spodni są na tyle szerokie, że bez problemu wchodzą w nie gumaki?
- czy ma jakąkolwiek oddychalność czy też izoluje na tyle mocno, że przy aktywnym wędkowaniu feederowym wilgotnieje od wewnątrz?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/preston/40461-komplet-preston-celcius-thermal-suit-roz-xl.html

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #116 dnia: 30.10.2020, 18:50 »
Pozwolę sobie odświeżyć, bo jakiś miesiąc temu kupiłem dokładnie tego Cormorana i chciałem podzielić się uwagami.

https://allegro.pl/oferta/zimowy-kombinezon-cormoran-astro-thermo-l-9294388861?fbclid=IwAR2tcLaHJrGBuM3IfAoTT3Fc3PveJhbCf9To5HrSwmQ0V4uWbSIbSQTXr_c

Miałem dosyć zabierania sterty ciuchów typu sweter, polar, koszula, kurtka itp, a kolega który miał taki zachwalał, że nawet przy temp kilku stopni wystarcza pod spód sama bielizna, ewentualnie dres jak koło zera. Może jestem wyjątkowo zmarzły, choć ja korzystałem bardzo stacjonarnie a nawet spałem 2-3 godziny na fotelu i miałem spodnie dresowe a na górę koszulkę  termoaktywną i ciepły polar pod kombinezon.

Przy temp około 12 stopni jest tak ciepło, ze nie dało się wysiedzieć.

Ważne dwie uwagi. Cormoran jest z zewnątrz całkiem śliski. Zamierzałem kupić polecanego tu Dama, ale ktoś napisał, że Dam jest zdecydowanie bardziej materiałowy. Faktycznie, oglądałem już po zakupie Dama i uważam, że tak jak łowimy feeder/spławik gdzie łatwo ubrudzić się towarem, gdzie łowi się dużo ryb ze śluzem jak leszcz, to Cormorana wycieramy mokrą szmatką i jest jak nowy. Ten drugi to byłoby trudniej utrzymać w czystości.

Druga rzecz to rozmiar. W L zmieściłbym się dwa razy, a mam 180 cm i nieco ponad 70 kg. Musiałem kupić M, a i tak jest na mnie luźny, tyle że rękawy kurtki idealnie na styk.

Generalnie jak ktoś łowi jesień i zima czy tak jak ja robię głównie nocki, to uważam że te 270 zł warto wydać bo jest naprawdę ciepło i sucho a to nasze zdrowie, odpada spory bagaż ubrań i łatwo utrzymać w czystości.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #117 dnia: 30.10.2020, 18:57 »
Dzisiaj kupiłem u Drapieżników dwuczęściowy SG. Jutro testy na łódce, jeżeli ktoś będzie zainteresowany to zdam relację co i jak, tym bardziej, że ma trochę pokropić.
Adam

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #118 dnia: 30.10.2020, 19:20 »
Piszcie co nabywacie i recenzujcie bo również szukam kombinezonu 2- częściowego tylko mieszkając w Belgii nie mam tutaj takich niskich temperatur jak są w pl i się zastanawiam nad np matrixem hydro rs20k lub coś podobnego a właśnie na chłodniejsze zimowe dni dobór bielizny plus jakieś polar. Typowo zimowy kombinezon myślę , że będzie za gorący. Znając pogodę tu gdzie mieszkam stawiam na ochronę przed deszczem i wiatrem.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #119 dnia: 30.10.2020, 19:54 »
Piszcie co nabywacie i recenzujcie bo również szukam kombinezonu 2- częściowego tylko mieszkając w Belgii nie mam tutaj takich niskich temperatur jak są w pl i się zastanawiam nad np matrixem hydro rs20k lub coś podobnego a właśnie na chłodniejsze zimowe dni dobór bielizny plus jakieś polar. Typowo zimowy kombinezon myślę , że będzie za gorący. Znając pogodę tu gdzie mieszkam stawiam na ochronę przed deszczem i wiatrem.
Mam komplet rs20k oraz kombinezon zimowy.
RS20k to typowo na deszcz, wiatr, nieocieplany komplet, więc jak jest zimno to będzie Ci po prostu zimno. Jakość wykonania ok, jedynie ogrodniczki zdecydowanie za krótkie i musisz mieć gumiaki do nich, inaczej odkryte kostki.
Komplet zimowy znowu idealny krój, chociaż kurtka jakaś taka dziwna wg mnie rozmiarowo (mam m i l rozmiar na stanie, to samo z rs20k - nie chce mi się odsyłać, sprzedawać). Przy 11-12 stopniach po prostuje gotuje się w nim.
Polecam, bo warty ceny, chociaż ostatnio podrożały :)