Autor Wątek: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?  (Przeczytany 45817 razy)

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« dnia: 15.10.2016, 21:00 »
Witam.
Potrzebuję zakupić ciepłe i nieprzemakalne ubranie na ryby i poszukuję takiego kombinezonu dwuczęściowego, ale nie wiem jaki wybrać. Napiszcie jakie posiadacie i jakie są ich plusy i minusy. Z góry dzięki.
Wojtek

Offline Klopotek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hoek van Holland / Słupsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: 15.10.2016, 21:05 »
Ja mam ten.Co moge powiedzieć jest ciepły próby deszczu jeszcze nie przeszedł wiec narazie tyle,kupiłem za 520 zł
Pozdrawiam
Łukasz

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: 15.10.2016, 21:07 »
Ja mam ten.Co moge powiedzieć jest ciepły próby deszczu jeszcze nie przeszedł wiec narazie tyle,kupiłem za 520 zł
Wklej proszę link do sklepu lub nazwę, bo tu gdzie jestem nie mogę filmów odtwarzać.
Wojtek

Offline Klopotek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hoek van Holland / Słupsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pozdrawiam
Łukasz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: 15.10.2016, 21:42 »
Ja używam Trapera Competition od dłuższego czasu i daje radę. Jeszce nie przemokłem. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to do suwaków na nogawkach i kolorystyki, ale to kwestia gustu. Na zimowe wypady ze spinningiem mam IMAX Thermo Suit i naprawdę czasem jest aż za ciepły.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: 15.10.2016, 22:49 »
Osobiście mogę odradzić Ci Graffa, kurtka jest ok, ale spodnie już 3 razy były szyte. Aktualnie używam ogrodniczek Mavera, ale są cienkie i trzeba zakładać pod nie coś ciepłego. Jeśli chciałbyś coś sensownego kupić, to polecam ciuchy Prestona i Drennana. Może nie należą do najtańszych, ale warte są swoich pieniędzy.

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: 17.10.2016, 20:13 »
A są jakieś takie kombinezony, że dają radę zarówno późną jesienią, jak i na wiosnę? Chodzi mi o to, żebym przy  +10 st. się nie ugotował?
Wojtek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #7 dnia: 04.11.2016, 22:07 »
Witam,
Też szukam dla siebie kombinezon i zastanawiam się nad:
http://carpshop.pl/prologic-comfort-thermo-suit-new-green-xxl-kombinezon-termiczny-comfort-2-czesciowy-spodnie-kurtka-xxl-p-2677.html
lub
http://www.decathlon.pl/kurtka-imper-100-id_8367351.html + http://www.decathlon.pl/spodnie-imper-100-id_8367352.html

Dużo pozytywnych opinii jest na temat tych ciuchów z Decathlonu.

Chcę przeznaczyć 550 zł na buty oraz kombinezon.

Zastanawiam się też nad:
http://allegro.pl/kombinezon-prologic-max-5-rozm-m-comfort-thermo-i6582417808.html
tylko, że wtedy będę musiał zrezygnować z pokrowca.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #8 dnia: 04.11.2016, 22:11 »
Luk używa kombinezonu DAIWA Match Winner. Chwalił go w jednym ze swoich filmów. Film nazywa się "Polowanie na okonie na zimowym kanale - 29.01.2016", nie potrafię wkleić linka na telefonie. O kombinezonie mówi od około trzydziestej minuty :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #9 dnia: 04.11.2016, 22:13 »
Ostatnio pytałem Lucjana o ten kombinezon. Miał kilka uwag do niego (chodziło głównie o rozdarcia materiału). Mam nadzieję, że napisze kilka słów, bo sam się przymierzałem do tego skafandra Daiwy :)

Edit: tutaj link strony producenta: http://www.daiwasports.co.uk/product/clothing/matchwinner-two-piece-suit
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #10 dnia: 04.11.2016, 23:18 »
Turbo kazacka cena na te kombinezony jest teraz, będą nowe w kolorach na rok 2017, dlatego cena tegorocznych taka niska. Polecam, bardzo ciepły nie przemakalny kombinezon.

http://allegro.pl/kombinezon-dwuczesciowy-matrix-xl-promocja-i6540455333.html

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #11 dnia: 05.11.2016, 01:00 »
Osobiście mogę odradzić Ci Graffa, kurtka jest ok, ale spodnie już 3 razy były szyte. Aktualnie używam ogrodniczek Mavera, ale są cienkie i trzeba zakładać pod nie coś ciepłego. Jeśli chciałbyś coś sensownego kupić, to polecam ciuchy Prestona i Drennana. Może nie należą do najtańszych, ale warte są swoich pieniędzy.
Mnie graff poszedł na szwie z tyłu nad dupskiem.
Uważać!!!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #12 dnia: 05.11.2016, 01:10 »
Poszukaj na forach myśliwskich oni mają sprawdzone produkty. Oczywiście firmy wędkarskie też produkują dobre produkty ale moim zdaniem daleko im do produktów myśliwskich
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #13 dnia: 05.11.2016, 03:33 »
Mam kilka kombinezonów lub zestawów, i powiem szczerze - nie jest łatwo znaleźć dobry dla siebie :D

Firmy brytyjskie posiadają w ofertach wyczynowe i karpiowe kombinezony, specjalnie dopasowane na różne pory roku. Jako, że są to ciuchy albo do siedzenia na koszu, lub też do siedzenia na fotelu, musza mieć pewne ważne cechy. Nie będę się rozpisywał  jakie - bo to jest oczywiste - jednak napiszę o kilku wariantach.

Polecam zdecydowanie zestawy ze spodniami typu ogrodniczki. Najlepiej pełne, zakrywające dół pleców. Zwłaszcza jak jest zimniej jest to bardzo istotne. Spodnie na szelkach to o wiele gorsza opcja i ryzyko wyziębienia (jest zimno - tracimy chęc do łowienia).

Pierwszy to miękki zestaw, własnie w stylu Daiwy Match Winner. Jest bardzo ciepły i oddycha jako tako (coś się tam może spocić jak jest cieplej). Przede wszystkim jest wygodny, obszerny. Spodnie ogrodniczki sprawiają, że posiada się komfort cieplny, łatwo też pójść za potrzebą. Można się schylać do woli, nic nie rozpina się, nie pęka. Kieszenie są pojemne, ale mogłyby być pojemniejsze. Kurtka jest duża i pozwala na ubranie się w ekstra warstwy, nie blokuje ruchów, jest się szybkim. Kaptur ciut mniejszy niż lubię, ale dobrze chroni przed deszczem. Plusów mnóstwo - minus jeden. ŁĄtwo się rozcinają spodnie. O jeżyny chyba. Mam kilka nacięć, bardzo małych, jednak jedno ma z 5 cm. Tam trafi naszywka PAA :) Nie wiem, czy czasem nie nakleję ja wcześniej, aby zapobiec ryzyku poszerzenia. Póki co łowię i jest OK. Za te cenę (80-90 funtów), to naprawdę dobra okazja.
http://www.daiwasports.co.uk/product/clothing/matchwinner-two-piece-suit


Preston Dri Fish Celsius to produkt który sprawia wrażenie takiego, któremu nie da radę nawet syberyjski mróz. Jest ciepły, dobrze zszyty, bardzo mocny. Ogrodniczki i kurtka. Jednak jest jeden mankament główny - sztywność, dochodzi jeszcze waga. Ubrany w ten kombinezon czuję się jak hutnik pracujący przy wytopie stali lub saper w  antyodłamkowym wdzianku. Kucanie nad rybą na macie sprawia, że nie można oddychać (same spodnie), przy kurtce jest to prawie niemożliwe. Odradzam. Za 116 funtów można kupić inne dobre rzeczy.
http://www.anglingdirect.co.uk/preston-celsius-thermal-suit

Mam jeszcze jeden z najtańszych - Middy Italica 5000, w którego skład wchodzą spodnie, kurtka i polar. Jest to zestaw raczej na chłody, nie na zimę. Mniej 'szykowny' - ale robi swoje, i za 60 funtów to dobra inwestycja. Ale z tego co wiem to już 'wyszedł' ze sprzedaży.

Na co zwrócić uwagę? Na firmę. Nie polecam tanich zestawów za 40-50 funtów jakie są do dostania w sklepach z wędkarską chińszczyzną, są to niedopracowane rzeczy, nietrwałe często. Lepiej zainwestować i mieć komfort, niż się męczyć. W zeszłym roku i na początku tego miałem kilka nocek z temperaturami w okolicach zera lub poniżej, i spokojnie dałem radę. Na pewno trzeba do zestawu dołączyć ciepłe buty. To jest kluczowa rzecz. Nawet najcieplejszy kombinezon nie pomoże, jak marzną nogi. Wtedy jest masakra i dyskomfort. W momencie jak miałem swoje gumowce z wkładkami - można siedzieć i siedzieć.

Teraz wiele firm robi takie zestawy na zimę, jednak są one w kilku standardach. Te najlepsze to koszt nawet 300 funtów - ale są naprawdę na lata. Poziom Daiwy Match Winnera to rozsądna jakość za rozsądną cenę. Trochę inaczej na pewno jest z kombinezonami karpiowymi, ale wydaje mi się, ze często będą skromniejsze niż wyczynowe, gdyż karpiarze korzystają z namiotów i musza mieć pewna lekkość. Wiele spodni karpiowych ma szelki tylko. Wyczynowcy muszą za to siedzieć na deszczu, więc te kombinezony są pomyślane jako bardziej na wszelkie złe warunki.

Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #14 dnia: 05.11.2016, 08:08 »
Najważniejsze to są stopy i głowa,a kombinezon to druga sprawa.Ja mam  zimowy model Daiwy i jest ok.Koledzy łowiący zimą,chwalą sobie IMAX,mają szeroką gamę kurtek i ogrodniczek.