Autor Wątek: Etui na drabinki z zestawami  (Przeczytany 2265 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 368
  • Reputacja: 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Etui na drabinki z zestawami
« dnia: 18.01.2017, 16:09 »
Chciałbym pokazać jak w dość prosty i szybki sposób, można zrobić etui do przenoszenia nad wodę kilku (nastu) drabinek z zestawami spławikowymi. Do tego celu użyłem starej saszetki do przyponów i akcesoriów, którą ząb czasu nagryzł na tyle, że wewnętrzne foliowe kieszonki się rozsypały.
Jest to tego typu etui/portfel/saszetka, jak kto woli...



Zasada tuningu starego etui jest taka, że w miejscu po foliowych kieszonkach przyszyłem pojemnik na żywność, który zapewni mi sztywność konstrukcji i dzięki temu spławiki nie ulegną zniszczeniu. W pojemniku musiałem nieco obciąć górny rant (ok.2cm), gdyż w oryginale nie zmieściłby się w etui.





W pokrywie i pojemniku wykonałem otwory, przez które przełożyłem "trytytki", dzięki czemu otrzymałem pokrywę na zawiasach.



Pojemnik przyszyty jest grubą plecionką Sufixa w otulinie ;), wcześniej wykonałem małe otwory do przeszyć.



Dno wykleiłem taśmą wygłuszającą do profili (od ścianek G-K), aby drabinki miały minimalny luz i nie obijały się w pudełku. W bocznych ściankach wykonałem otwory, przez które przeciągnąłem okrągłą gumke, do przytrzymywania drabinek.



To w zasadzie wszystko. Tak prezentuje się po załadowaniu kilku drabinek.







Dodatkową zaletą są kieszonki, w których przechowuję drobne akcesoria - śruciny, nasadki na antenki, przyponówki itp.



Oczywiście nie namawiam nikogo do zakupu nowego etui i jego częściowej destrukcji, ażeby wykonać powyższy tuning. Mi po prostu została ''obudowa'' po oryginalnej saszetce i postanowiłem zrobić to co wyżej. Zdaję sobie sprawę, że dużo osób, np. wyczynowców takie zestawy przewozi w kasetach koszów, ale mi w tym przypadku chodzi o minimalizm nad wodą i szybkie wypady (najczęściej rowerem) z jedną wędką (odległościówka, bolonka) i kilkoma zestawami. Pozdrówki!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Etui na drabinki z zestawami
« Odpowiedź #1 dnia: 18.01.2017, 16:10 »
:bravo: :thumbup:

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 732
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Etui na drabinki z zestawami
« Odpowiedź #2 dnia: 18.01.2017, 16:48 »
Fajny pomysł ale ja musiałbym chyba jakiś stary plecak przerobić aby zestawy pomieścić :P Na szczęście w tym roku redukuje do minimum ilość zestawów do bata ( kilku batów :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

MrProper

  • Gość
Odp: Etui na drabinki z zestawami
« Odpowiedź #3 dnia: 18.01.2017, 17:01 »
Kolego fajne :thumbup:

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Etui na drabinki z zestawami
« Odpowiedź #4 dnia: 18.01.2017, 17:03 »
Ciekawy patent na rekreacyjne szybkie wypady.

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Etui na drabinki z zestawami
« Odpowiedź #5 dnia: 18.01.2017, 17:06 »
Brawo Ty! :bravo:
 :thumbup:
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.