TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spod lodu

Wędka do mormyszki

(1/2) > >>

omyacab:
Witam aktywnych wędkarzy łowiących zimową porą. :)
Doradźcie jakąś dobrą i sprawdzoną wędeczkę do mormyszki.

Syborg:
Wędki podlodowej nie polecę, bo mam granicę bólu ustawioną już na -2 stopnie, więc nie po drodze mi z zimą. Ograniczę się jedynie do powitania. Cześć :)
Kilku kolegów topi mormyszki i inne poziomki w lodowych dziurach, więc ktoś zapewne doradzi.

Jędrula:
Wszelkiego rodzaju bałałajki, to świetne i delikatne wędki - http://allegro.pl/wedkarstwo-wedziska-132195?id=132195&order=m&string=ba%C5%82a%C5%82ajka&bmatch=base-relevance-floki-5-spo-1-2-1020

mjmaciek:
Ja działam na kijkach samoróbkach, sam sobie robię.
Kupuję wędkę podlodową ze względu na dolnik gotowy, potem szczytówkę wymieniam na taka jaka mi pasuje do tego przelotki i mam kijek.
Z gotowych kijków pod mormychę polecam coś poszukać w sklepie liwi.

https://sklep.liwi.pl/

mariospin:
To zależy na co się chcesz nastawić, czy na drobnicę, czy też chcesz zapolować na leszcze i ładne okonie. Jeżeli interesuje Cię łowienie drobnych ryb - powiedzmy do 30 cm to polecam wędkę typu bałałajka. Łowi się nią bardzo szybko i z uwagi na jej niewielkie rozmiary i masę bardzo przyjemnie. Jest to wędka, za pomocą której prowadzimy mormyszkę, sam hol odbywa się w taki sposób, że żyłkę trzymamy w palcach (w rękach). Czołowi wędkarze podlodowi w Polsce są tak wytrenowani, że na cieniutkich żyłkach - pajęczynkach potrafią wyciągnąć w ten sposób piękne ryby o wadze powyżej kilograma i nawet większe. Jednak żeby łowić duże ryby spod lodu w ten sposób trzeba naprawdę kilku sezonów treningów i mieć nerwy ze stali :D.
Jeżeli chodzi o wędki typu bałałajka to polecam ofertę członka naszej kadry narodowej - mistrza polski Darka Jankowskiego - bodajże prowadzi działalność pod szyldem "Kuźnia wędkarska". Sam zakupiłem od niego swego czasu wędkę takiego typu i jestem zadowolony.
Chcąc połowić "bezpieczniej" na mormyszkę lepiej jest zastosować wędkę z kołowrotkiem, którego dobrze ustawiony hamulec wykona za nas większość pracy podczas holu większych ryb. I tu polecałbym bardzo tanie wędeczki Mikado o nazwie Under Ice - kosztują około 20-25 zł. Łowię nimi zarówno na mormyszkę jak i na blaszkę podlodową od kilku dobrych lat. Jak dla mnie wędka ta jest idealna do połowu podlodowego na cienkie żyłki, ponieważ charakteryzuje się dużą giętkością i pięknie pracuje podczas holu amortyzując gwałtowne zrywy holowanych rybek. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej