Autor Wątek: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja  (Przeczytany 15435 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #15 dnia: 02.04.2017, 06:52 »
Panowie, presja na kanale jest dość duża, więc wyniki są jakie są. Jak dla mnie nie takie straszne, przyznam szczerze, że spodziewałem się o wiele gorszych :)

A co do wymiarów. Według mnie dobrze, że są, bo nie ma zabawy w dłubanie drobnicy :) Na łowisku jest leszcz i można na niego się nastawić. Niestety mam wrażenie, że łatwo jest odciąć się od ryb, chyba woda stojąca znacznie szersza ma lepsze zastosowanie. Kilka razy brałem udział w gruntowych zawodach na Trencie, i presja powodowała wyłączenie się ryb, trochę inaczej jest przy łowieniu spławikowym, jednak te 13 metrów daje rybom więcej luzu.

To dopiero początki, powinny być wysnute odpowiednie wnioski i za rok musi być już lepiej :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #16 dnia: 02.04.2017, 08:31 »
Panowie, ot o relacja z drugiego dnia imprezy, razem z wynikami szczegółowymi...

https://splawikigrunt.pl/nowinki-ze-swiata/wiesci-ze-swiata/mistrzostwa-polski-w-feederze-2017-i-tura-sobota-1-kwietnia
Lucjan

KrzysztofS

  • Gość
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #17 dnia: 02.04.2017, 09:19 »

A co do wymiarów. Według mnie dobrze, że są, bo nie ma zabawy w dłubanie drobnicy

Luk - naprawdę tak myślisz? Przecież to zabija sens rozgrywania zawodów - łowisz i wyrzucasz ryby obok siatki.
Czy w Anglii na zawodach obowiązują limity wymiarowe?
Sprawdziło się to co napisałem powyżej - odechciewa się udziału i tyle.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 626
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #18 dnia: 02.04.2017, 09:26 »
Ja tu się zgodzę z Krzysztofem. To jest bez sensu. Łowisz ryby, jakie są w łowisku. A że jest drobnica, to większość ryb na zawodach ląduje obok siatki. Zwycięstwo w sumie bardziej zależy od fuksa niż umiejętności. Nie da się przecież nastawić na płotki 20 cm zamiast tych 15 cm. A nastawiać się z premedytacją na większe ryby nie ma sensu, bo ich po prostu tam nie ma.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline czekano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 10
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #19 dnia: 02.04.2017, 09:27 »
Skoro leszcz 35 cm to drobnica to nie mam pytań. Rozumiem 15 cm ploc, leszcz 20 ale to to kpina z zawodników. W relacji było napisane, że ktoś złowił 40 ryb, a 2 do wagi. Gdzie tu sprawiedliwość?

Offline czekano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 10
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #20 dnia: 02.04.2017, 09:29 »
Ale nawet te wymiary to jakaś masakra.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #21 dnia: 02.04.2017, 09:33 »
Skoro leszcz 35 cm to drobnica to nie mam pytań. Rozumiem 15 cm ploc, leszcz 20 ale to to kpina z zawodników. W relacji było napisane, że ktoś złowił 40 ryb, a 2 do wagi. Gdzie tu sprawiedliwość?




Często nie mam z Kolega po drodze, ale w tym przypadku mam podobne odczucia.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #22 dnia: 02.04.2017, 09:42 »
Krzysztof, zgadzam się , że wymiar tam jest zbyt duży. Leszcz powinien mieć 25 cm na ten przykład. Może pod zawody uda się na przyszłość wywalczyć specjalne traktowanie? Bo przecież to zawody na żywej rybie. Ale nie uważam, że powinno się liczyć 'wszystko', jakieś wymiary muszą być. Zwłaszcza, że małe rybki byłyby zaduszone przez większe, po zawodach tej rangi byłby wielki niesmak.
Lucjan

Splot

  • Gość
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #23 dnia: 02.04.2017, 09:45 »
Ale tak jak kolega pisał, zrobić płoć 15 leszcza 25. Dwie siatki i te mniejsze można do jednej, a większe do drugiej.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


KrzysztofS

  • Gość
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #24 dnia: 02.04.2017, 09:55 »
Z tego co pamiętam to podczas rozgrywanych MŚ na kanale Żerańskim ZG uchwałą zdjął wymiar ochronny na okonia. Czy to była kwestia "dobrej woli" czy nacisku innych ekip - nie wiem.
Ale pokazuje to, że można coś zrobić dobrego dla zawodników. Bo nie ma nic bardziej frustrującego, jak łowienie i wypuszczanie.
Ktoś tu napisał, że 80 czy 85% ryb wracało z powrotem do wody. Czyli jedna rybka do siatki a osiem obok. Na pewno nie jest to sposób na promowanie sportu wędkarskiego.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #25 dnia: 02.04.2017, 10:10 »
Masz rację Krzysiek. Ale myślę, że ktoś do końca nie zdawał sobie sprawy jak wyglądać będą wyniki. To wielka nauczka na przyszłość, strasznie współczuję komuś, co złowił 40 ryb a wypuścił 38, zwłaszcza jak rybie brakuje bardzo mało do wymiaru. Warto dopieścić regulamin i załatwić złagodzenie przepisów na przyszłość. Na Kanale Żerańskim to konieczność :)

Ale takie wpadki zdarzają się i na arenie międzynarodowej. MŚ w spławiku w Chorwacji bodajże, odbywały się na tak rwącej wodzie, że połowa ekip nie radziła sobie z uciągiem. Trenning był na spokojniejszej wodzie, ale spadły deszcze i spuszczono wodę, zamieniając kanał w rwącą bardzo rzekę na czas zawodów.
Lucjan

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #26 dnia: 02.04.2017, 10:58 »
No tak, ale do obniżenia wymiarów ochronnych pewnie potrzebna zgoda Urzędu Morskiego, a tu kłania się biurokracja, niejasne kompetencje, brak zrozumienia etc. To tak jak z pozwoleniem na wjazd do lasu od nadleśniczego. Mogę dać ale nie muszę :P

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #27 dnia: 02.04.2017, 15:23 »
Bardzo dobrze, że obowiązywał wymiar. Sprawiedliwie po prostu a nie złowić 100 ryb na 0.5kg




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 857
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #28 dnia: 02.04.2017, 15:52 »
Bardzo dobrze, że obowiązywał wymiar. Sprawiedliwie po prostu a nie złowić 100 ryb na 0.5kg

I tak zawsze na każdych zawodach powinno być wymiar ryby jeden i dla wszystkich
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: I Mistrzostwa Polski w Feederze - relacja
« Odpowiedź #29 dnia: 02.04.2017, 16:00 »
Jasne. Na zawodach na PZW powinno się limity zwiększać a na komercjach zabronić lowić ryby większe niż kilogramowe.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team