Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548526 razy)

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4485 dnia: 23.07.2022, 11:58 »
U nas też. Spinninguję sobie kilka lat temu na Wielopolu a tu podjeżdżają dwoma vanami "działacze" wyciągają z aut jakieś beczki i leją coś do zbiornika. Z daleka nie widzę o co im chodzi, podchodzę bliżej i okazuje się że w tych beczkach mają takie karasie 5-10cm. Gdzieś były czyszczone stawy i właściciel chciał się pozbyć karasi to znalazł chętnych w PZW. Akcja raczej oficjalna nie była bo po owym "zarybieniu" zbiornika nie zamknęli :)
Jeden plus że ten karaś się gdzieś stracił, chyba pozdychał bo drapieżnika tam za bardzo nie ma na tyle by dał radę zeżreć ich taką ilość a jak jest to taki 30cm zębaty (który i tak dostaje w łeb od mięsiarzy) i okoń.
U mnie są to oficjalne zarybienia...
Masa karasi, pływają ławicami aż czarno...
Niektóre mają takie dziwne duże białe plamy i jakby skóra im odchodziła
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4487 dnia: 01.08.2022, 13:21 »
Miejmy nadzieję ale szanse ma niewielkie.

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4488 dnia: 02.08.2022, 11:11 »
https://www.tuolawa.pl/artykul/27666,zdechlych-ryb-w-odrze-jeszcze-wiecej-a-kolejny-problem-to-ich-smrod

W piątek wybierałem się nad Odrę, właśnie w okolice Oławy, a tu nagle dowiedziałem się o tym skażeniu :facepalm:. Ciekawe czy będzie mi dane jeszcze w tym roku, spróbować sił w złowieniu brzany lub innych pięknych ryb z Odry :facepalm:. No i ciekawe czy ktoś poniesie konsekwencje za to skurwysyństwo, czy jak zwykle "Polacy nic się nie stało"... >:O.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4489 dnia: 02.08.2022, 11:23 »
Ciekawe czy ta ryba to przeżyła...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02SWgDpiAis6MLy22i47Db9QhR2c32AmYKhoKUHP8khwPcVJCy5Dv94565QnEqWg9Al&id=100039816476678

Na Facebooku można znaleźć sporo fotek na podstawie których autor powinien mieć zabraną kartę wędkarską i konsekwencje karne. Szlag mnie trafia jak w takie upały jak były ostatnio rozmaici "mądrzy" przetrzymują okazy w workach twierdząc że czekają na lepsze światło żeby zrobić fotki. Osobna kategoria to fotki z łowisk no kill gdzie w regulaminie jest zakaz posiadania wcześniej złowionych a typ wrzuca fotkę 4 czy 5 karpi w kołysce.

https://www.tuolawa.pl/artykul/27666,zdechlych-ryb-w-odrze-jeszcze-wiecej-a-kolejny-problem-to-ich-smrod

W piątek wybierałem się nad Odrę, właśnie w okolice Oławy, a tu nagle dowiedziałem się o tym skażeniu :facepalm:. Ciekawe czy będzie mi dane jeszcze w tym roku, spróbować sił w złowieniu brzany lub innych pięknych ryb z Odry :facepalm:. No i ciekawe czy ktoś poniesie konsekwencje za to skurwysyństwo, czy jak zwykle "Polacy nic się nie stało"... >:O.

Żadnych konsekwencji nikt nie poniesie jak zawsze zresztą. Pozbywanie się świństw poprzez ich wlewanie do wody daje gigantyczne zyski mafiom śmieciowym oraz takie same oszczędności "zaradnym" co w ten sposób dokonują utylizacji swoich odpadów. A tam gdzie jest wielka kasa tam wszelkie instytucje nagle tracą wzrok ewentualnie traci pracę upierdliwy urzędnik co "złośliwie" nie chce oślepnąć.

Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4490 dnia: 21.08.2022, 09:48 »
Uwaga kroją.
Od tygodnia po wodach województwa śląskiego szwendają się policjanci z Katowic i wystawiają wędkarzom mandaty za byle pierdołę. Koledzy dostali po 20 dyszki bo wykreskowanie pustych rubryk w rejestrze policmajstry uznały za niewłaściwe (jeden miał linię ciągłą przez cały rejestr a nie kreski w każdym okienku). Innemu wędkarzowi wlepili mandat za brak kagańca u psa którego uznali za psa z listy ras niebezpiecznych choć pies nie jest rasowy. Jak się już nie było o co przyczepić, czepiali się o puste puszki po piwie (niby że piło się alkohol w miejscu publicznym), parkowania, stanu samochodów itd. Akcja na zasadzie dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie.

Czyżby odwet na wędkarzach za mówienie prawdy o Odrze?
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4491 dnia: 21.08.2022, 10:45 »
Zbierają dowody, że polski wędkarz to brudas, śmieciarz i ma wielki wpływ na jakość polskich wód.

PS
A co robiły puszki po piwie w miejscu gdzie koledzy łowili? To nie oni je tam zostawili? Czy nie posprzątali może stanowiska? Znowy ktoś się czepia... :facepalm:

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4492 dnia: 21.08.2022, 10:52 »
O puszki po piwie to przyczepili się do innych wędkarzy. Nie chodziło o śmiecenie tylko picie alkoholu nad wodą (inna sprawa że  nikt na bieżąco przecież nie wynosi swoich śmieci tylko się je po zakończeniu wędkowania wyrzuca do śmietnika o ile jest na łowisku lub zabiera z sobą). Kolegów skasowali za rejestr i odeszli usatysfakcjonowani (choć znając kolegów i ich  zamiłowanie do piwka też pewno gdyby nie dostali za rejestr to pewno policaje przegrzebaliby im worki ze śmieciami na stanowisku i też byłby powód do czepiania) . Jak sobie odjechali to ludzie zaczęli dyskusję i wyszło że jak się nie dało czepić o rzeczy czysto wędkarskie czepiali się byle czego.

Akcja ma jakiś cel bo w czwartek znów były sygnały że była powtórka z rozrywki.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4493 dnia: 21.08.2022, 11:10 »
Można mieć ze sobą jakiś worek na śmieci i wszystko wrzucać na bieżąco. Zdaje mi się że trzeba posprzątać zanim się zacznie plus wrzucać na bieżąco i nie będzie problemu.

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4494 dnia: 21.08.2022, 11:13 »
Można mieć ze sobą jakiś worek na śmieci i wszystko wrzucać na bieżąco. Zdaje mi się że trzeba posprzątać zanim się zacznie plus wrzucać na bieżąco i nie będzie problemu.

No i właśnie tak podobno było, ludzie mieli worki w których były puszki po piwie, być może niepotrzebnie przyznali że sami opróżnili puszki ( to ostatnie to moje domysły, nie byłem świadkiem) Nie przyczepili się o puszki jako śmieci ( bo były zebrane do worków) tylko że wędkarze pili alkohol w miejscu publicznym.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4495 dnia: 21.08.2022, 11:17 »
No właśnie. Jeżeli przyznali, że to ich puszki to mieli powód do wystawienia mandatu.

Offline Frontside666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4496 dnia: 21.08.2022, 12:33 »
Uwaga kroją.
 Innemu wędkarzowi wlepili mandat za brak kagańca u psa którego uznali za psa z listy ras niebezpiecznych choć pies nie jest rasowy.

Zdaje mi się, że w polsce nie ma ogólnego obowiązku zakladania psu kagańca w miejscu publicznym. Mając psa z grupy "ras niebiezpiecznych" właściciel powinien zrobić wszystko aby zapewnić bezpieczeństo otoczeniu oraz samemu zwierzęciu. Wyjątkiem jest chyba MPK, PKP.
Apropo samej grupy "ras niebiezpiecznych", jest to totalna głupota. Źle ułożony kundel może zrobić więcej krzywdy niż doberman w dobrych rękach. Mandat bardzo naciągany, szczególnie nad wodą

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4497 dnia: 21.08.2022, 19:20 »
O co chodzi z tym rejestrem? Jakie kreski?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4498 dnia: 21.08.2022, 19:24 »
Ja często wstawiam --//--, gdy kilka razy z rzędu jadę na to samo łowisko. Żeby ciągle tego samego nie pisać. A że to NK, to potem wszędzie stawiam ----.


Widzę, że zdolny idiota nawet za coś takiego potrafi wypisać mandat :o

Do tego piszę potoczną nazwę łowiska. Np. NK Wiskitki, a zbiornik ma oficjalną nazwę (teraz nie pamiętam). Tutaj też jest świetny haczyk, żeby mi mandat wlepić :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4499 dnia: 21.08.2022, 20:21 »
A, ja zawsze podaję nazwę łowiska. Ale pól "na ryby" nie kreskuję. Tak czy inaczej, nigdy nie miałem jeszcze kontroli...
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.