Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 33596 razy)

Offline Piter_xt

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja: 10
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #240 dnia: 08.10.2021, 09:11 »
Ja zauważyłem w tym roku ( bo w zeszłym tak nie było) że już nie interesuje rybek nic związanego z czekoladą. W lecie wystarczyło zanętę dopalić lekko czekoladą i był ruch w wodzie. Teraz bardziej działa skisłe masło, czosnek i halibut. Przynajmniej u mnie.

Online Tomba

• Ekspert
  • Reputacja: 385
  • Ulubione metody: method feeder
« Odpowiedź #241 dnia: 08.10.2021, 18:37 »
Ja byłem w sobotę od 13:30 do 18:00 i słabiutko. Już myślałem, że o banku zejdę, co na Dąbrowie w ciągu ostatnich 3 lat się nie zdarzyło.
Łowiłem przy brzegu a druga wędka jakieś 25 m. W końcu na dalszej linii jeden karpik i znowu nic. Zmiana przynęt, haczyków, dopalacze i nic. Po jakimś czasie na haczyk 16 i wafters 5 mm na bagnecie uwiesił się karaś. Potem znowu na dalszej linii dość mocne branie. Hol z wieloma odjazdami, holuję ostrożnie, bo haczyk 16. Jak już go miałem przy brzegu to wściekły odjazd i się wypiął. Zmieniłem hak na 14 i złapał się jeszcze jeden karpik. Prawie pod koniec branie przy brzegu i karp 6 kg. Wziął na pellet 8 mm Screttinga.
W sumie na 4,5 godz. tylko 4 ryby. Ale ten ostatni osłodził gorycz porażki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline robertos65

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #242 dnia: 10.10.2021, 21:58 »
U mnie żadna z Twoich przynęt Piter się nie sprawdza.Większość karpi brała na smaki owocowe truskawka,ambrozja,morwa, i tylko pojedyńcze brania na krylla. Stosowałem też czekolada -pomarańcza ale bez powodzenia.Jeśli kojarzycie faceta który tam sprząta to opowiadał że jego dzieciaki wyciągały w tym roku karpie 8-10 kg tylko na ten smak.Nie wiem co o tym sądzić przechwałki ,czy prawda.