Autor Wątek: Akcesoria  (Przeczytany 5463 razy)

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Akcesoria
« dnia: 19.02.2015, 13:41 »
Witam
Panowie i Panie, mam pytanko, czy ktoś z was ma jakieś własne rękodzieła, które mu służą z powodzeniem i działają tak samo jak firmowe? Ja mam coś takiego, proca do robaków, drobnych ziaren, strzykawki do wałków (myślę że wszyscy wiedzą co mam na myśli). Mam też gumeczki rowerowe, które używam na hak z powodzeniem, nie robi jak dla mnie różnicy kolor czerwony. Na zdjęciu są też nożyczki do nici, plecionek,żyłki i to właśnie nimi nakładam palet na gumkę, idzie to bardzo sprawnie i szybko. Kiedyś bawiłem się w robienie much i woblerów, much mi zostało bardzo mało po sprzedawałem i po zrywałem, woblery moja podobną historie, ale ostało się trochę ich jeszcze, w torbie mam uzbrojone, ale to też ostało sie może za 20-30 szt. już mi sie nie chce ich robić. Teraz Jakub narobił mi ochoty na robienie spławików, nigdy nie robiłem, ale jak już będę miał cały materiał to zdjęcie mojego pierwszego na pewno znajdzie się w tym temacie. Pochwalcie się jakie wy macie zamienniki oryginalnych firm. :)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #1 dnia: 19.02.2015, 14:09 »
Z tymi strzykawkami zajefajny patent :bravo: :thumbup: nigdy bym na to nie wpadl az sam sobie sprawie takie. Do "orginalnych" maszynek sie przymierzalem pare razy ale nie bylo mi to az tak potrzebne i szkoda mi bylo kasy:D no ale strzykawki tansze ;p Jak to ci sie spisuje? Masz moze porownanie "na zywo" twojego wynalazku z "orginalem"? Tak czy siak lece po strzykawki ;D Co do wentylkow ja je rowniez stosuje z powodzeniem juz dlugi czas tyle ze mam takie zolto-pomaranczowe... Takze do wlosa jako gumka do peletow czy jako stoper do kulek itd...  czasem maja tez inne zastosowanie :D kiedys cos tam kombinowale a przynajmniej probowalem cos tworzyc:D ale teraz czasu jak na lekarstwo :( ostatnio naprzykald podbierak przerobilem bo byl za krotki a nie chcialek kupowac drugiego poza tym minusem ten byl wystarczajacy :D no i tak z 1,5metra zrobilem ponad 3 :) prawie jak orginal;)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

elvis77

  • Gość
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #2 dnia: 19.02.2015, 14:26 »
Co do strzykawek to oprócz wspomnianych zastosowań dodam,że dużych 100ml używam jako pompki próżniowej do pelletu expandera i najmniejszych jak pisał chyba Paweł jako wykrojniki do mielonki i chleba.

elvis77

  • Gość
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #3 dnia: 19.02.2015, 14:28 »
Któryś z kolegów pisał o pojemnikach na próbki moczu i kału. Super pomysł na małe pojemniki na np.przyjęty (kulki,pellet)lub inne drobiazgi.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #4 dnia: 19.02.2015, 14:44 »
Co do strzykawek to oprócz wspomnianych zastosowań dodam,że dużych 100ml używam jako pompki próżniowej do pelletu expandera i najmniejszych jak pisał chyba Paweł jako wykrojniki do mielonki i chleba.
Jeżeli mają służyć jako wykrojniki proponuję końcówkę zaostrzyć(łatwiej się wycina).
Robert

elvis77

  • Gość
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #5 dnia: 19.02.2015, 14:52 »
Tylko nie za bardzo,bo jak się za mocno dociska to się zawija.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #6 dnia: 19.02.2015, 16:15 »
Tylko nie za bardzo,bo jak się za mocno dociska to się zawija.
Szczera prawda zapomniałem napisać, mimo że za pierwszym razem popełniłem sam ten błąd. :-[
Robert

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #7 dnia: 19.02.2015, 16:26 »
Jak to ci sie spisuje? Masz moze porownanie "na zywo" twojego wynalazku z "orginalem"?

Co prawda nie mam porównania z oryginalnymi wałeczkami,ale myślę, że różnicy by nie myło,zasada działania taka sama. Używałem tych ze strzykawek i genialnie działały, i to za darmo.

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #8 dnia: 19.02.2015, 17:01 »
No to trzeba apteke odwiedzic :) :D
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #9 dnia: 19.02.2015, 17:12 »
Skleroza nie boli dodam tylko, że tłoczek od strzykawki ponawiercałem, aby nie wytwarzało się próżnia.
Robert

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #10 dnia: 19.02.2015, 17:26 »
dobra wskazowka :) dzieki ;)  A jak uzywacie strzykawki jako wykrojnika to poprostu tez odcinacie koncowke, ostrzycie i jak juz wytniecie to wypychacie tym tloczkiem od strzykawki? dobrze kombinuje :D ?  Chdzi mi o chleb bo mielonki nie uzywam :D jak by to byla roznica...
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #11 dnia: 19.02.2015, 17:29 »
Tak właśnie robię :)
Robert

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #12 dnia: 19.02.2015, 17:39 »
Ja pojemniki na mocz stosuje do kulek peletu i innych wynalazkow. Mozna kazdy podpisac i kosztuje grosze.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Odp: Akcesoria
« Odpowiedź #13 dnia: 19.02.2015, 17:39 »
Też tak robię, ale własnie mi się klei taki na wzór oryginału, lecz nie mam super glu i muszę się ratowaę elastycznymi klejami,jak się sklei wrzucę zdjęcie.