Autor Wątek: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja  (Przeczytany 34155 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« dnia: 11.07.2017, 19:51 »
Ostatnimi czasy, pojawiło się na forum dużo wpisów nt. parasolów i podobnego typu schronienia nad wodą. Tytułowy parasol/brolly posiada już kilku forumowiczów, a niedawno jego posiadaczem stałem się i ja. Z tego co wiem, pojawił się on już na rynku kilka lat temu, ale ostatnio ciężko było z jego dostępnością. Gdy ponad tydzień temu, pojawiła się pewna ilość na allegro, nawet nie zastanawiałem się nad jego zakupem. Jest to prawdopodobnie największy parasol wędkarski na rynku, z możliwością ustawień w różnych pozycjach.



Wymiar po czaszy to 3m, a więc wystarczająco miejsca dla dwóch wędkujących + graty. Na zdjęciu parasol podparty jest solidnymi sztycami, których nie ma w komplecie. Zamocowałem je w szerszym rozstawieniu niż jest to w oryginale (na dwóch szczytowych pałąkach), gdyż stwarza mi to więcej miejsca z przodu. Oryginalną sztycę w tym przypadku odkręciłem.





Parasol wyposażony jest w 4 mocowania do śledzi/linek, które znajdują się po przeciwnych "biegunach" czaszy.



Sztyce boczne mocujemy za pomocą łączników (Storm Caps Swivels) - w komplecie są 2szt, przykręcane są do pałąków parasola za pomocą wkręcanych docisków, fi 5mm, na klucz imbusowy.



Dokupiłem osobno 2 dodatkowe łączniki Anacondy i co ciekawe (lub raczej żenujące :facepalm:), w komplecie nie ma w/w docisków imbusowych, które kosztują ok.10gr/szt >:O. Musiałem dodatkowo wydać 20gr :P. Nie rozumiem polityki firmy....





Dzięki tym dodatkowym łącznikom, mogę z tyłu czaszy dokręcić dwie krótkie podpórki, dzięki czemu w upalne dni zwiększymy przewiew pod parasolem, lub po prostu zwiększymy powierzchnię dachu nad głową, bez użycia podstawowej sztycy. Oczywiście przy większych powiewach, należy użyć linek i śledzi, dla większej stabilizacji parasola.



Kolejną użyteczną opcją, jest ustawienie parasola niemal w pionie, tworząc ścianę. Sztycę można wkręcić w otwór w osi parasola, który jest wykonany pod pewnym kątem, dlatego uzyskujemy pionowe ustawienie czaszy bez ruchomego łączenia sztycy. Czy to zaleta, czy wada, każdy musi sobie odpowiedzieć z osobna.



Jest to dobra opcja na bezwietrzne dni, gdy za plecami mamy palące słońce. W przypadku wiatru, należy użyć linek i śledzi, do zakotwiczenia konstrukcji m.in. po podpięciu linki na szczycie czaszy.



Kolejna sprawa, to zaślepka nakręcana w miejscu sztycy po jej odkręceniu. W oryginale jest tej samej średnicy co oś parasola, a więc przy przypadkowym naciśnięciu zapadki, czasza się złoży. Zapobiegłem temu, poprzez nałożenie podkładki poszerzanej M12, zablokowanej przed spadnięciem gumowym o-ringiem.





W komplecie jest woreczek z drutami, które mają służyć za śledzie, oraz linki.



Oba produkty są słabej jakości i najlepiej wymienić je na coś bardziej jakościowego, np.:



Pokrowiec również nie jest najwyższej klasy, a tak wygląda całość, po rozpakowaniu:



W trudnym terenie (glina, żwir, kamienie), na pewno niezbędnym uzupełnieniem jest taka baza do parasola, ze świdrem.



W przypadku, gdy nie używamy głównej sztycy parasola, (która wykonana jest z nierdzewki), możemy wykorzystać ją jako ramię do ważenia większych ryb, coś na ten kształt:







A jak? Musimy dokupić nakrętkę pierścieniową (oczko nakręcane) M12 oraz karabińczyk, co pozwoli na jej szczycie zawiesić wagę zegarową bądź cyfrową, a do niej dowiesić worek karpiowy czy torbę do ważenia. Tym sposobem ważymy precyzyjnie rybę, bez drżących rąk i niepewnych wyników.





Na koniec małe porównania. Na zdjęciach jest tytułowe brolly oraz moje wysłużone Chub Snooper Bivvy (z odpiętym frontem).





Obie konstrukcje mają swoje wady i zalety. Brolly szybciej się rozkłada i ma więcej konfiguracji ustawień. Bivvy natomiast jest bardziej stabilne i wraz z dopinanym frontem, stanowi pełnowartościowe schronienie nawet na kilka dni. Brolly zakupiłem z myślą o mobilnym wędkarstwie z użyciem roweru....ale, to mordęga, gdyż waży niemal tyle co bivvy. Brolly w oryginale, z pokrowcem, sztycą, szpilkami i linkami waży ok.4,6kg. Bez oryginalnej sztycy, ale z dwoma sztycami wkręcanymi (ze zdjęć powyżej) waży ok 5kg. Bivvy w komplecie z kilkunastoma śledziami i  dwoma rozpórkami waży ok.5kg, bez frontu i kilku śledzi - 4,7kg.
Jest więc to opcja do transportu samochodem. Przy jeździe rowerem (z brolly w pokrowcu na wędki) całość mocno wrzyna się w ramię, no chyba, że zamocujemy parasol do ramy, ale należy zaznaczyć, że długość transportowa to prawie 1,7m! Za brolly zapłaciłem ok. 260zł, co nie jest wygórowaną ceną.
Jestem na razie w fazie testów nad wodą, z czasem okaże się czy brolly to spisze się w różnych sytuacjach. No to tyle moich wypocin. Pozdrówki!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: 11.07.2017, 19:59 »
Ten parasol to cudo, moim zdaniem wart każdej złotówki. Ostatnio ustawiłem się na ostatnim wolnym miejscu gdzie od samego rana do popołudnia leje się żar z nieba. Opcja ustawienia jak ścianę skutecznie dała mi chłód a przy tym możliwość swobodnego zarzutu. Mieści się do pokrowca na wędki, zawsze mam go ze sobą.

Dzięki za tipa z końcówkami anacondy, nawet o nich nie wiedziałem :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: 11.07.2017, 20:09 »
Bardzo ciekawa prezentacja. Wiele cennych informacji dla wielu z nas.
Dzięki wielkie! :thumbup: :bravo:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: 11.07.2017, 20:15 »
Świetna prezentacja :thumbup:
Robert

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: 11.07.2017, 20:16 »
Wiele cennych informacji dla wielu z nas.

Przez takie cenne informacje udzielane na forum niedługo stanę się bankrutem :P Ten temat jest dobrym tego przykładem. Ech kolejna rzecz do wpisania na listę. Zimo proszę przyjdź jak najszybciej.

Offline Marko

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: 11.07.2017, 20:18 »
Też się zastanawiałem na zakupem jego, ale po takim opisie to już jestem zdecydowany :) :thumbup:

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: 11.07.2017, 20:30 »
Szacun za prezentację, ale pozostanę przy swoim zdaniu i raczej nie zamieniłbym go za swojego Prestona Space Brolly.  Przeżyłem z nim już dwie burze w tym sezonie, w tym jedną potężną. Na nocce spokojnie się pod nim mieszczę z Cuzo i obiema torbami. A czarny kolor powoduje, że chroni mnie dodatkowo przed promieniami UV. Oczywiście to nie oznacza, że opisany parasol jest gorszy 8)
Pozdrawiam Seba

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: 11.07.2017, 20:44 »
Sebula miałem Quantuma ostatnio na zasiadce, na której z tyłu paliło żywe słońce. Żaden promień nie prześwietlił materiału (oczywiście nie na 100%), siedziałem po prostu w cieniu gwarantującym, że skóra z pleców zejdzie jak z węża  :P. Pod tym względem wielki +. Teraz czekam na test burzowy  :rain: :o ???.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: 11.07.2017, 20:49 »
Pierwsza klasa prezentacja. Piękny przenośny dach nad głową i ile przemyślanych funkcji :o
Aż żałuję, że kupiłem parasol z Decathlonu.
 :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: 11.07.2017, 20:59 »
Sebula miałem Quantuma ostatnio na zasiadce, na której z tyłu paliło żywe słońce. Żaden promień nie prześwietlił materiału (oczywiście nie na 100%), siedziałem po prostu w cieniu gwarantującym, że skóra z pleców zejdzie jak z węża  :P. Pod tym względem wielki +. Teraz czekam na test burzowy  :rain: :o ???.

Broń Boże nie traktuj mojego postu jako aluzji itp. Nie mówię, że ten parasol jest zły, w końcu nie miałem go w rękach. Wyglądem przypomina mi Anaconde, gabarytowo także. A tego akurat widziałem na rybach i prezentował się świetnie. Bądź co bądź, za prezentację leci :thumbup:
Pozdrawiam Seba

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #10 dnia: 11.07.2017, 21:48 »
Teraz czekam na test burzowy  :rain: :o ???.

Ostatni mój test burzowy :rain: Pakowałem się pod Radicalem, Jedne co miałem mokre to parasol.... i podbierak :P


Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #11 dnia: 11.07.2017, 21:51 »
Pierwsza klasa prezentacja. Piękny przenośny dach nad głową i ile przemyślanych funkcji :o
Aż żałuję, że kupiłem parasol z Decathlonu.
 :thumbup:
Przynajmniej bierzesz go na rower i jedziesz jak po bułki do sklepu ;). Ja na swoją gliniankę (mam do niej "tylko" 2,5km) muszę dybać pod górę, jak na maratonie mtb. Ostatnio nawet zawiozłem cały sprzęt autem, kolega już czekał na miejscówce,  a po odwiezieniu samochodu, wsiadłem na mojego trekkinga i pod górkę na pusto, było o niebo lepiej, Po zasiadce, downhill z brolly na ramieniu, nie było juz tak źle :beer: ;).
Także parasol z Decathlonu, może nie być taki zły :P.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #12 dnia: 11.07.2017, 21:52 »
30 lat jeździłem wszędzie i ze wszystkim na rowerze. Za młodu nawet kolarstwo amatorsko trenowałem. Teraz nawet kilometr na ryby jechałbym autem :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #13 dnia: 11.07.2017, 21:53 »
Fishunter1990 przez Ciebie będę musiał zbierać na nowy parasol :facepalm:
Z poważaniem Marcin

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #14 dnia: 11.07.2017, 23:15 »
Dzięki za tipa z końcówkami anacondy, nawet o nich nie wiedziałem :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Marcin, łączniki te oczywiście możesz zamontować nie tylko dodatkowo na "dolnej" części parasola, wraz z podpórkami, ale też np. możesz mieć 2szt jak w oryginale, a pozostałe 2szt w pozycji szerszej,  tak jak na moim zdjęciu. Pozwoli to szybko dopasować się do danej sytuacji np. duże nierówności terenu itp. Ostatnio miałem tak rozłożony parasol, że kije stały przy prawej krawędzi czaszy, co pozwoliło mi zarzucać i zacinać bez uderzania wędkami o parasol, a jednocześnie miałem dach nad głową :thumbup:. Po lewej stronie miałem stolik z akcesoriami, torbę, zanętę...i kolegę :P. Wszystko grało!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉