Autor Wątek: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja  (Przeczytany 34162 razy)

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #15 dnia: 12.07.2017, 00:59 »
Wiele cennych informacji dla wielu z nas.

Przez takie cenne informacje udzielane na forum niedługo stanę się bankrutem :P Ten temat jest dobrym tego przykładem. Ech kolejna rzecz do wpisania na listę. Zimo proszę przyjdź jak najszybciej.
Tak, tak pomarzyć można :P
Mam Arku dla Ciebie złą wiadomość, wątek "Kupiliśmy" rusza jesienią, a zimą jest apogeum, czy coś w tym stylu ;)  Nie ważne jak to nazwiemy, sprawdzone przez kilku userów, pchaj więc każdy "wolny" grosz pod poduszkę, w materac, w skarpetę czy gdzie tam wolisz, aby mieć na zimę, a zimy coraz dłuższe. Te zakupy to taki jakby zaminnik aktywnego wędkowania, czasem pomaga na chwilę.
Tomsza

Offline mariussz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zaścianki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #16 dnia: 12.07.2017, 01:15 »
Jakiej firmy są podpórki?

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #17 dnia: 12.07.2017, 08:07 »
Jakiej firmy są podpórki?
Podpórki te to Tandem Baits Power Stick (120-200cm, 22mm), które kupiłem chyba z 8 lat temu. Obecnie niedostępne, ale znalazłem ich drugą serię:

https://www.sklep-szybko.pl/wedkarstwo-pandion/TAN-TANDEM-BAITS-PODPORKI-02070-POWER-STICK-120-220-CM-22-MM-6511-d6375.htm

Jeśli będą przykręcone do brolly, w pozycji jak u mnie na fotkach (nie do szczytowych pałąków czaszy), to mogą być krótsze:

https://www.sklep-szybko.pl/wedkarstwo-pandion/TAN-TANDEM-BAITS-PODPORKI-02069-POWER-STICK-80-150-CM-22-MM-6510-d6374.htm

Są to naprawde solidne filary, stosowałem je do wędek na Odrze, oraz właśnie do podpierania brolly.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #18 dnia: 12.07.2017, 08:10 »
Fishunter1990 przez Ciebie będę musiał zbierać na nowy parasol :facepalm:
Oj tam, oj tam....zaraz przeze mnie  ;).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #19 dnia: 12.07.2017, 08:42 »
Dobra, namówiłeś mnie :P Ale najpierw muszę kupić pokrowiec. Aha, jeszcze wędkę... i buzzbary :facepalm:

Oczywiście :thumbup: za prezentację.
Marcin

Offline tokruczk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 2
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #20 dnia: 12.07.2017, 08:50 »
Super prezentacja, muszę pokazać ją tacie, to go powinno przekonać, że warto mieć coś takiego na rybach.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #21 dnia: 12.07.2017, 09:01 »
Super prezentacja, muszę pokazać ją tacie, to go powinno przekonać, że warto mieć coś takiego na rybach.

Przekonacie się na pewno, to uczucie gdy z nieba leje się  :sun: lub  :rain:, a Wy nadal siedzicie na  :fishonhook: - bezcenne  :D!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #22 dnia: 12.07.2017, 09:27 »
Ładnie zaprezentowałeś ten parasol, leci :thumbup: !

Ja zauważam jednak pewne braki funkcyjne tego produktu. Sam szukałem długo czegoś co da mi szybką ochronę na rybach, i takie rozwiązanie by mi bardzo pasowało ( z możliwościami montażu rurek do gwintów przy czaszy). Jednak do pełni szczęścia brakuje tego rozwiązania:



Wtedy można robić coś jakby  schron, pod które wchodzi krzesło i sprzęt. A tutaj nie ma jak wbić śledzi. Patent z ustawieniem tego parasola natomiast jako ochrony przed słońcem jest genialny.

Ogólnie wychodzi na to, że trudno o coś, co będzie uniwersalne. Dlatego mam i parasol i typowe brolly z Nasha. Jednak mogliby pokombinować nad czymś jeszcze lepszym, tu widzę świetne rozwiązania.
Lucjan

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #23 dnia: 12.07.2017, 09:33 »
Ładnie zaprezentowałeś ten parasol, leci :thumbup: !

Ja zauważam jednak pewne braki funkcyjne tego produktu. Sam szukałem długo czegoś co da mi szybką ochronę na rybach, i takie rozwiązanie by mi bardzo pasowało ( z możliwościami montażu rurek do gwintów przy czaszy). Jednak do pełni szczęścia brakuje tego rozwiązania:



Wtedy można robić coś jakby  schron, pod które wchodzi krzesło i sprzęt. A tutaj nie ma jak wbić śledzi. Patent z ustawieniem tego parasola natomiast jako ochrony przed słońcem jest genialny.

Ogólnie wychodzi na to, że trudno o coś, co będzie uniwersalne. Dlatego mam i parasol i typowe brolly z Nasha. Jednak mogliby pokombinować nad czymś jeszcze lepszym, tu widzę świetne rozwiązania.


Jak nie da jak da ;) Z dwóch stron ma oczka na śledzie czy linki i może nie leży na trzech jak Spacemaker ale na dwóch. W dodatku jest większy więc leży stabilnie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #24 dnia: 12.07.2017, 10:03 »
Jak nie ma 'flat backa', to nie wbijesz śledzi dobrze, bo dobrze umocowany parasol to taki, gdzie oczko jest przyszpilone do ziemi. Z takiego parasola nie da się zrobić schronu, bo podniesienie go do góry wyrwie śledzie, w takim ustawieniu wbić można tylko jednego śledzia. No chyba, że tego nie widzę tutaj :)
Lucjan

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #25 dnia: 12.07.2017, 10:10 »
Jak nie ma 'flat backa', to nie wbijesz śledzi dobrze, bo dobrze umocowany parasol to taki, gdzie oczko jest przyszpilone do ziemi. Z takiego parasola nie da się zrobić schronu, bo podniesienie go do góry wyrwie śledzie, w takim ustawieniu wbić można tylko jednego śledzia. No chyba, że tego nie widzę tutaj :)
Lucjan - ten parasol posiada 4 oczka (trójkąty), 2 na pałąkach uniesionych najwyżej nad ziemią i 2 po przeciwnej stronie (przy ziemi). Jeśli wbijesz 2 solidne śledzie (od bivvy, wkręcane) i dla przezorności podepniesz linki, które przyszpilujesz również takimi śledziami, to ja nie widzę opcji wyrwania parasola przez wiatr. No chyba, że będzie biały szkwał  ;)
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #26 dnia: 12.07.2017, 10:33 »
Hm, ja mam takie doświadczenia z wiatrem, że jak wejdzie pod parasol, to wyrwie go. Dlatego własnie lepiej jest go montować do ziemi, tak aby stykał się z podłożem na jakieś długości i musi to być bardzo mocne. Dodatkowo lepiej się jest zabezpieczonym przed wizytą nieoczekiwanych gości - u mnie szczurów i lisów jest dużo :D

Nie rozumiem jednego, bo nie widzę dobrze na zdjęciach - ale jeżeli parasol jest symetryczną czaszą, to mając cztery uchwyty do śledzi w równych odstępach, nie da się wbić dwóch na raz. Spowoduje to obniżenie czaszy, bardzo niewygodne. Zabawa ze sznurkami to też takie polubowne rozwiązanie.

Ogólnie - mojego flatbacka mogę stosować do kosza jak i do krzesła na zasiadkach. Ale jest niedoskonały, zwłaszcza jako schron przy krześle jest zbyt mały, i chroni przed deszczem zacinającym tylko (jestem wysoki, to tez problem). Gdyby był większy o 5 cali (chodzi o średnicę), byłoby dużo lepiej. Dodatkowo do kosza nie jest łatwo go użyć, bo ma kiepskie rozwiązania, i nie pozwala na przykład na dobrą ochronę przed słońcem czy mechanizm odchylenia czaszy zostawia wiele do życzenia, krępując zarzuty. Tutaj są fajne rozwiązania, i byłyby idealne przy 'płaskim dole'.

I jeszcze jedno mnie wkurza z moim brolly z Nasha. Wcale nie jest taki łatwy do złożenia! O wiele szybciej ustawiam swój namiot jednoczęściowy :facepalm: Tutaj zapewne tez trzeba się napocić aby to wszystko zmontować. Szkoda, ze ie robią wersji XL - wtedy nie trzeba by tak się męczyć z ustawianiem (bo teraz trzeba bardzo uważnie pozycjonować całość aby uzyskać optymalne warunki).

Ogólnie podoba mi się ten produkt, i jeżeli miałbym mieć dwie rzeczy - brolly -schron i parasol, to wybrałbym, tego, nie Prestona, bo jest bardziej użyteczny.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 165
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #27 dnia: 12.07.2017, 10:40 »
Prezentacja :thumbup:
Co do parasoli - wszelkiej maści i za każde pieniądze - nie ma takich które wytrzymają silny wiatr , burze - nie pisze o szkwale... te co wam przeżyły takie imprezy to albo była słaba burza - albo nie za porwisty wiatr....

Ja osobiście poniosłem duże stary w moim parasolo-namiocie ( na przed ostatniej zasiadce..) choć jest zamykany w koło (pełny ) i miał podparte od strony wiatru podpórki 180cm pod druty... a i był przywiązany tak że by go byk nie porwał - wiatr zrobił swoje w 80% końcówek drutu plastikowe oczka pourywało sznurki ... musiałem je na nowo przyszyć mocarną dratwą... , pourywało mi uchwyty na śledzie ....
Na szczęście mam zaprzyjaźnionego szewca - wykonał mi modernizacje - i myślę że teraz mnie porwie z parasolem a śledzi z uchwytami nie ruszy 8).
Parasol sprawdzony prze mego przyjaciela Mirosława na wielu zasiadkach ( kilka burz zaliczył ) i takich strat nie miał... u niego również poleciały uchwyty do śledzi...
Niech skalą porównawczą mocy wiatru (jaki nas nękał) będzie fakt że u Mirka złamała się baza do wkręcania do ziemi....

Pod sumowywując - jeśli wiatr , burza , lub inny zywioł to namiot i to dobry... lub straty i zawijka do domku....
Maciek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #28 dnia: 12.07.2017, 10:45 »

Nie rozumiem jednego, bo nie widzę dobrze na zdjęciach - ale jeżeli parasol jest symetryczną czaszą, to mając cztery uchwyty do śledzi w równych odstępach, nie da się wbić dwóch na raz. Spowoduje to obniżenie czaszy, bardzo niewygodne. Zabawa ze sznurkami to też takie polubowne rozwiązanie.
Dlatego napisałem, że 2 trójkąty są w najwyższym punkcie parasola, a 2 w najniższym (po przeciwnej stronie koła - 180 stopni od siebie). Te 4 uchwyty nie są na 4 pałąkach z rzędu, choć jak najbardziej - można podpiąć storm capy i wtedy zamiast sznurków, podpinasz krótkie podpórki, mocno wkręcone w ziemię. Czasza jest symetryczna, a do ziemi przylegają tylko 2 pałąki, zakończone właśnie 2 trójkątami.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Quantum Radical Mega Brolly - miniprezentacja
« Odpowiedź #29 dnia: 12.07.2017, 10:49 »
Mjmaciek zgodzę się z Tobą w 100%, ale ja nie zamierzam wybierać się na silny wiatr z parasolem. Jak już to bivvy, a chodzi mi po głowie jego zmiana na lepszy model, już od kilku lat  O:). Może w tym roku...Życie pokaże  ;).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉