Autor Wątek: Alarm wędkarski  (Przeczytany 1380 razy)

Offline Abdulsky

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
  • Lokalizacja: Coventry
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Alarm wędkarski
« dnia: 09.08.2017, 20:13 »
Witam kolegów.

Chciałem podziękować za Wasze komentarze i pomoc jaka udzieliliscie mi Waszymi opiniami w moich poprzednich zapytaniach. Jak juz mowilem jestem początkującym wędkarzem i potrzebuje kolejna radę kolegów po fachu. Otóż kupiłem ostatnio za 23 funty zestaw dwoch alarmów brania wraz ze stelarzem firmy NGT, za pośrednictwem Ebay.uk. Szczerze powiem , ze nie sądziłem ze to aż takie gów...o. Po pierwsze kiedy skręcam zestaw , to gwinty są takie , że kręcą sie kółko a cały stelaż jest mega nie stabilny. Po drugie , nie da sie zrobić tak, zeby szytówka była pochylona ku tafli wody , a kołowrotek podniesiony do góry. Przyznać musze że zakup był kierowany tylko i wyłącznie ceną która jest niska , wiec myslalem ze na początek wystarczy , ale nie. Gdybyście pogli podpowiedzieć jaki zestaw zakupić , ktory jest godny polecenia , i na którym sami wedkujecie. Cenowo zmieścić sie w 70 funtach jakieś 300-350zl.

http://www.ebay.co.uk/itm/Carp-Fishing-Pod-Alarms-With-Swingers-2-Bite-Alarms-3-Rod-Rests-Bag-NGT-/301647009962?hash=item463b9018aa:g:jDsAAOSwrx5UW4Rl

Zamieszczam link tego co zakupiłem.

Dziekuje koledzy :)

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Alarm wędkarski
« Odpowiedź #1 dnia: 09.08.2017, 20:21 »
Kto tanio kupuje to dwa razy kupuje ..... :P
Tak na poważnie ........ za porządny stojak musisz trochę wydać ----- moi koledzy karpiarze mają stojaki z nierdzewki .....ale cena powala
dodam , że stoją i sprawdzają się nieziemsko nie to co mój konger

Offline Abdulsky

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
  • Lokalizacja: Coventry
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Alarm wędkarski
« Odpowiedź #2 dnia: 09.08.2017, 20:33 »
Masz racje. Ale taka platforma to sie ceni. Szukam jakis fajnych alarmów i szkieletu ktory bedzie stabilny.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Alarm wędkarski
« Odpowiedź #3 dnia: 09.08.2017, 20:49 »
To niestety dobry sprzęt kosztuje. Prologic Tri Sky Pod cena około 400 zł, sygnałki np. Monstera czy Videotronic'a 50 zł sztuka. Podobne o ile nie takie same jak sygnalizatory Monstera masz na Ali czy Ebay'u są trochę tańsze ale nie wiem jak z gwarancją.
To jest wersja cena/jakość bo nie napisałeś ile chcesz wydać. Delkimy też są fajne ;)

Offline Abdulsky

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
  • Lokalizacja: Coventry
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Gimli

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Alarm wędkarski
« Odpowiedź #5 dnia: 09.08.2017, 21:05 »
Co do sygnałków to jak dla mnie nr1 z najtańszych jest Videotronic KV2. Mam od wielu lat i szczerze polecam. Co do poda to niestety, ale tu jeżeli to ma być tanie, lekkie alumium to wolał bym mieć porządne podpórki, natomiast jeśli to ma być stabilny pod to albo z kwasówki, albo pomyśl nad systemem kotwiczenia poda.