Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Sprzęt / Odp: Zakup poszycia do fotela
« Ostatnia wiadomość wysłana przez grzegorz88 dnia Dzisiaj o 02:40 »
Drapieżniki podają 6.8. Gdy kupisz wózek to waga klamotów nie jest taka straszna;)
2
Zanęty / Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zwykly_michal dnia Dzisiaj o 00:34 »
Beczka dodatkowo zabezpieczy w przypadku podtopienia jeśli jest takie ryzyko.
3
Grunt / Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zwykly_michal dnia Dzisiaj o 00:28 »
Jak to dobrze, że rynek nadąża za postępem :D
4
Zanęty / Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mario8 dnia Dzisiaj o 00:25 »
Można kupić nowe beczki stalowe z wiekiem , ale nowa to kosz 150-200 PLN .

Używki chodzą po ok 50 PLN

Pojemności od 30 do 240 l
5
Trochę nie rozumiem tej logiki? Może dlatego, że jest już późno. Z jednej strony piszesz, że WP przejmą zbiorniki PZW i o tym właśnie od dawna pisałeś, a z drugiej strony mam nie pisać o tym, że PZW to jest petent względem państwa, bo Twoim zdaniem PZW jest partnerem biznesowym dla Wód Polskich. To powiedz mi, bo niezbyt rozumiem, co to jest za biznes, gdy jeden partner chce, mówiąc bardzo brzydko, "wydymać" swojego biznesowego partnera i zabrać mu wszystko co ma, a z drugiej strony traktuje go jako swojego stałego biznesowego partnera? Skoro WP według Ciebie chcą zabrać PZW wody, to gdzie tu istnieje partnerstwo biznesowe i: "Jak by na to nie patrząc i długo się to nie zmieni"?

6
Grunt / Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GSK dnia Dzisiaj o 00:10 »
Możecie podrzucić zdjęcia jak wyglądają wasze wiązane przypony?
7
Arku proce rozpisany na lata to wpierw ... po drugie WP wzieły mocny margines zobaczą jak i czym to jeść.

Co do urzędników czy ja gdzieś pisałem że to ludzie bez czucia...
Ty szłeś w zaparte że WP nie zrobintego co zrobiło a oczym ja wcześniej pisałem.

W kwestii rozmów z praktyki wiem że jeżeli chodzi o konkrety to spotykają się strony a wtym wypadku jak by WP będzie zależało aby PZW zmiękło w kwestii porozumień.
I nie pisz PZW petent bo są partnerem biznesowym.
Jak by na to nie patrząc i długo się to nie zmieni.

Widząc wyrachowanie ludzi z ZG PZW gra toczy się i zobaczymy co będzie.
8
Aby skończyć z mojej strony te dywagacje chciałbym raz jeszcze zwrócić uwagę na pewną publikację. Wrzucaliśmy już tu na forum prace Arlinghausa na temat zarybiania

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=16703.0

Natomiast w zeszłym roku pojawił się przełom. Światełko w tunelu. Porównuje to dzieło do dzieła Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" :P Dla mnie w Polsce jest to przełom na który czekałem. Chodzi o wrzucaną tu w 2021 r. na forum publikację  "Zarządzanie i ochrona zasobów ryb w świetle ustawy o rybactwie śródlądowym – opinie, uwagi, wyjaśnienia i rekomendacje". Jest to opinia kilku naukowców rybackich t.j. dr Czarkowskiego, dr Kapusty i dr hab. Kuprena. Opinia ta została wydana na wniosek Przewodniczącego Zespołu ds. gospodarki i rozwoju regionalnego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uważam tę krótką opinię za przełom w podejściu do zmian w polskim systemie zarządzania wodami. Uważam, że każdy kto chce dziś zmian w polskim prawie rybackim powinien współpracować właśnie z tymi ludźmi. Trzeba zrobić wszystko, aby zmienić to komunistyczne podejście do polskich wód, to debilne prawo rybackie. I to powinien być priorytet.
9
Sposób na... / Odp: Co i jak łowić w lutym?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez basp28 dnia 24.01.2022, 23:52 »
Rzeka ma zimowiska - może być 10 km pustej rzeki z miętusem, kleniem i pojedyńczymi sztukami, a trafisz na zimowisko i żadnej zanęty nie potrzebujesz a brania są i na kukurydze. Ja znam takie zimowisko - jest oblegane nie lubię tam łowić, brania na wszystko i co minutę. wpisz w YT leszcze Strumień i zobaczysz jak to jest na zimowisku :)
PS moim zdaniem łowienie na zimowisku powinno być zabronione jak i na tarlisku.
10

Jednak to "czekanie" PZW, o którym piszesz, to może mu się odbić czkawką. Problem w tym, że to nie PZW decyduje o tym, kto ma usiąść z nim do rozmów, gdyż to PZW jest dziś petentem względem państwa, jeżeli chodzi o polskie wody, które są naszym wspólnym dobrem - zarówno tych wędkujących, jak i nie wędkujących. To nie czasy PRL, że generał SB z PZW prosi o pomoc kolegę generała z MSW, aby zainterweniował w partii. Te czasy się skończyły. PZW to dziś jest zwykły przedsiębiorca, działający tak jak inni przedsiębiorcy na jednym wspólnym rynku.

Dokładnie - PZw siedzi na ciepłym stołku i h... że jest coraz cieplejszy, jak będzie parzył może być za późno..., coraz więcej wędkarzy ma pzw w poważaniu...
Straszenie, że WP zabeirze wody.... a kto zabierze, jeśli umowa jest dotrzymywana ??? ceny też są ustalone, więc albo nie płaci, albo łamie umowę, jaka inna podstawa do rozwiązania umowy ?
Strony: [1] 2 3 ... 10