Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Grunt / Odp: Ekspedycja karpiowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mosteque dnia 23.04.2024, 21:56 »
Bardzo proszę o informację.

Otóż, zrobiono kiedyś eksperyment, na stawie hodowlanym nagrano odgłosy karpi żerujących na kukurydzy (suchej, takie proso z worka- tak, wiem, toż to szok, przecie trza namaczać i gotować bo karpiom kiszki popękają), umieszczono głośnik w jeziorze i odtworzono zapętlone nagranie- bardzo szybko ściągnęło to karpie do głośnika i buchtowały jak wściekłe mimo że nie podano tam żadnego pokarmu

Normalnie niebywałe.
Jak będziesz regularnie ryby karmił pierdząc jednocześnie przez rurkę do wody, to potem będą przypływać na odgłos pierdzenia. Być może tylko przez rurkę.
13
Przynęty / Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Bogdanowicz dnia 23.04.2024, 21:47 »
Sól rybom nie przeszkadza, wręcz przeciwnie ...
14
Filmy w sieci / Odp: Ciekawe filmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomnick dnia 23.04.2024, 21:26 »
15
Grunt / Odp: Ekspedycja karpiowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zwykly_michal dnia 23.04.2024, 21:25 »
A zwróć np uwagę na to jakie tłuszcze są w orzechach (ogólnie) i co się z tymi tłuszczami dzieje po obróbce termicznej

Przeczytałem kilka artykułów na stronach uniwersytetów i British Heart Foundation. W żadnym nie znalazłem potwierdzenia tego co piszesz. Nauki ścisłe to nie filozofia i nie można stawiać tezy do dyskusji. Liczą się suche fakty i nic więcej. Powiem Ci, że jeśli czegoś nie wiem/nie rozumiem to nie zabieram głosu.
Zabrałem głos bo włosy mi rosną szybciej kiedy czytam takie rewelacje takie jak Twoje. Wystarczy :beer:
16
Spławik / Odp: Bat 6m
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Modus dnia 23.04.2024, 21:20 »
Pojawił się bat Flagmana z gatunku uniwersalnych, który pod materiałowym względem wygląda sensownie:

https://sklepdrapieznik.pl/95705-wedka-flagman-armadale-basic-medium-strong-pole-6m.html
17
Sposób na... / Odp: Leszcz - jak i kiedy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Modus dnia 23.04.2024, 21:00 »
18
Zanęty / Odp: Ziarna na karpia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zwykly_michal dnia 23.04.2024, 20:59 »
Chciałem kupić jeszcze coś, myślałem o grochu, i łubinie ewentualnie Sorgo, korzystaliście z takich ziaren ? jak je przygotowaliście ? Np widzę że łubin jest w kilku odmianach.

Był kiedyś temat o sorgo i tutaj można poczytać.
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=23912.0

Łubin może być słodki albo gorzki. Tylko pierwszy nadaje sie na paszę, drugi jako zielony nawóz.
19
Grunt / Odp: Ekspedycja karpiowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mjmaciek dnia 23.04.2024, 20:41 »
Ale się zrobiła gówno burza w tym temacie, ja tam nie jestem fanem takich teorii moim zdaniem geniusz tkwi w prostocie, wiadro 10 litrów kukurydzy orzechów konopi pelletów i kulek co 2 dni i tyle bez zbędnego myślenia, można potem rzucać na te kulki 20mm ewentualnie 2x24mm i mała szansa na małą rybę czasami wyciągniesz leszcza ale to już takie jest życie :)
Polecam panowie mniej teorii więcej wędkowania i zabawy :)

No właśnie.
Dodam rodzaj wody,porę roku ,rybostan.
I przedewszystki miejsce.

Lepiej powiedz kiedy jakaś bardziej ambitna produkcja z waszej strony powstanie.
Zapał macie ,zasoby - nic tylko próć w jakiś poważny projekt...
20
Grunt / Odp: Ekspedycja karpiowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez beret_89 dnia 23.04.2024, 20:18 »
Orzecha tygrysiego jak dotąd nie używałem w karpiowaniu i na jego temat wiem tyle co wyciągnąłem z filmów na youtube. Można to streścić w jednym zdaniu tzn, że orzech jest skuteczny, lubiany przez karpie i, że należy go odpowiednio przygotować przed wrzuceniem do wody (fermentacja, kiszenie, gotowanie) bo od surowych ryby będzie brzuch bolał.

Jak orzech to tylko świeżo ugotowany- fermentacja powinna zachodzić po podaniu w łowisko. Jest tylko jeden youtubiś co rozumie o co chodzi z orzechem- Zakarpiowany. Jako jedyny mówi to co pokrywa się z naukowym podejściem do żywienia ryb (np wiecie co sprawia że karpie jedzą drewno?). Niemniej, nie ma jednoznacznych informacji że orzech tygrysi po przygotowaniu nie jest szkodliwy dla ryb tak samo jak ludziom szkodzą inne orzechy po obróbce termicznej (powodują problemy z tarczycą i nerkami, są nawet kancerogenne)

Dawno nie czytałem równie ciekawych wywodów :P Coś słyszałeś, resztę sobie dopowiesz i wychodzi to co widać ;D

Nie można udowodnić, że coś nie istnieje albo nie jest szkodliwe. Każda metoda badawcza jest niedoskonała i musi być margines błędu. Można udowodnić, że coś jest i aż tyle.

Orzechy są podatne na rozwój pleśni i powstają aflatoksyny które są min silnymi kancerogenami. Obróbka termiczna nie ma z tym nic wspólnego.

Co do reszty to napiszę tylko, że w związku radzieckim mieli agrobiologa Trofyma Łysenkę który głosił teorie porównywalne z Twoimi. Jeśli ktoś nie słyszał to gorąco polecam tą niezwykle ciekawą postać.

A zwróć np uwagę na to jakie tłuszcze są w orzechach (ogólnie) i co się z tymi tłuszczami dzieje po obróbce termicznej
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10