Autor Wątek: Komary - jak nie dać się pokąsać  (Przeczytany 29019 razy)

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #30 dnia: 16.06.2019, 19:59 »

Edit: tu się nie ma co zastanawiać. 5,50 za 10 spiral, a opinie bardzo dobre!
https://www.ceneo.pl/13500857#tab=reviews
Znajomy testował te spirale , tylko ze firmy Raid i bardzo sobie chwalił. Sam zamierzam kupić na środowa nockę i sprawdzić.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #31 dnia: 16.06.2019, 20:06 »
Dwie , trzy spirale robią robotę 👍😀
Komary nie lubią tego dymu że spirali .
W domu w grodzie odpalam dwie i komary spierdzielają .

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #32 dnia: 16.06.2019, 20:33 »
Dwie , trzy spirale robią robotę
Komary nie lubią tego dymu że spirali .
W domu w grodzie odpalam dwie i komary spierdzielają .
Potwierdzam. Obecnie tylko spirale działają w miarę dobrze. 2 lub 3 jednocześnie. Są takie, które się rozciągają (made in China) i te wieszam na wbitych wokół podpórkach.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #33 dnia: 16.06.2019, 21:35 »
UWAGA 18+
Jeśli nie wypada nie będę protestował przed usunięciem...
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #34 dnia: 16.06.2019, 21:37 »
Selektor przez ten RASHGUARD te skurczybyki się nie przegryzą ?

Te ciuchy przeznaczone są do sportów walki szczególnie pod kątem walki w parterze, więc to musi być bardzo mocny materiał. Patrząc po cenach to pewnie są produkowane z różnych materiałów. Nie znam się na materiałach i produkcji, ale na Filipinach miałem komarową apokalipsę z której wyszedłem cało właśnie m.in. dzięki rashguardowi. Aczkolwiek i tak w miejscach odsłoniętych - na rękach i stopach, czyli tam gdzie Deet przestał działać, skurczybyki mnie pogryzły. Potem przez tydzień się zastanawiałem czy nie złapałem jakiejś dengi, czy innego syfu. Raz też te ciuchy ochroniły mnie przed atakiem olbrzymiej chmary much piaskowych.

W Polsce na moich linowych miejscówkach, stojąc po kolana w wodzie, też go używam. Połączenie rush'a z kominem, okularami polaryzacyjnymi, i czapką naprawdę mocno ogranicza pogryzienia od pasa w górę. Zwykle gryzą jak coś sobie odsłonię, coś zdejmę :P Oczywiście można wziąć rozmiar  większy koszuli dla pewności.
Ten sposób widziałem w kilku azjatyckich krajach i uznałem, że skoro oni nic lepszego nie wymyślili na swoje często śmiertelne dziadowstwo, to nie będę kombinował i spróbuje to wypróbować na naszych komarach. Oczywiście wolałbym sobie stać z wędką w samej koszulce, ale komary potrafią skutecznie wyrzucić mnie z mojej miejscówki.

Natomiast w wielu krajach Azji choć OFF! można kupić dosłownie wszędzie, to mało osób to kupuje. Słyszałem, że bardzo popularny na Filipinach, w Wietnamie, w Chinach jest singapurski olejek "Kwan Loong" :) Okazuje się, że był nawet na allegro ;D Natomiast jest on dostępny na ebay'ach i ogólnie w necie.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kwan-loong-oil-profesionalny-olej-do-masazu-15ml-i1556356416.html
https://pl.aliexpress.com/item/3pcs-KWAN-LOONG-Medicated-Oil-for-Fast-Pain-Relief-57-ml-Family-Size/32657984782.html
https://www.amazon.com/KWAN-LOONG-Medicated-Relief-Family/dp/B00T6BWTXA
https://orientalherb.com/what-makes-kwan-loong-oil-effective/

Wiele osób mi mówiło w różnych krajach, że to jest najlepszy repelent na komary. Sam nie testowałem, bo zwykle miałem tony Muggi ze sobą :P


Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #35 dnia: 16.06.2019, 22:04 »
Są ultradźwiękowe odstraszacze komarów na baterie.Może takie coś bu zdało egzamin.Nikt tego nie testował ?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #36 dnia: 16.06.2019, 22:29 »
A są w ogóle takie podręczne, do przenoszenia ? Na pewno działają takie lampy owadobójcze z ultrafioletowymi świetlówkami. Chyba coś takiego https://aqua-light.pl/176-swietlowki-uv-a-do-lamp-owadobojczych

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Nie widziałem nigdy takich przenośnych. Zwykle są to duże konstrukcje. Nie pamiętam jak to się nazywało, ale swego czasu mieszkałem na Filipinach w domku postawionym na palach, obok małej wysepki wielkości może z 200 m2 i przed domkiem wisiała taka jakaś elektryczna lampa. Zero komarów w domku i obok. Wystarczyło, że zszedłem na ląd i już była ich cała chmara. 

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #37 dnia: 16.06.2019, 23:01 »
Ogólnie im więcej DEET, tym lepiej.

Nie jest to prawda. Fakt, DEET odstrasza komary, jednak bardzo szybko paruje. I trzeba znaleźć złoty środek między jego zawartością, a pozostałą częścią receptury. Dlatego taki Ultrathon stosowany przez U.S. Army ma go "tylko" coś około 20%. Za to trzyma wiele godzin.
Ultrthon szczególnie żel jest spoko jednak nie ma podjazdu do starego repela. Nawet w długości działania. Ja przez moje drugie hobby sprawdziłem trochę tego ustrojstwa. I obecnie dzięki Unii nie ma już tak skutecznych środków legalnie dostępnych. Zostaje tylko import za wielkiej wody. Aktualnie moim ulubieńcem jest Coleman 100%, daje względny spokój. Mnie komary lubią wyjątkowo. I z dwojga złego wole umrzeć zatruwając się DEET niż z nadmiernej utraty krwi.

A są w ogóle takie podręczne, do przenoszenia ? Na pewno działają takie lampy owadobójcze z ultrafioletowymi świetlówkami. Chyba coś takiego https://aqua-light.pl/176-swietlowki-uv-a-do-lamp-owadobojczych

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Nie widziałem nigdy takich przenośnych. Zwykle są to duże konstrukcje. Nie pamiętam jak to się nazywało, ale swego czasu mieszkałem na Filipinach w domku postawionym na palach, obok małej wysepki wielkości może z 200 m2 i przed domkiem wisiała taka jakaś elektryczna lampa. Zero komarów w domku i obok. Wystarczyło, że zszedłem na ląd i już była ich cała chmara. 

Lampy są skuteczne jednak te ultradźwiękowe wynalazki to pic na wodę. Są dostępne te lampy w wersji turystycznej. Stacjonarnie są ok. Jednak przedzierając się w krzakach najlepszym przyjacielem jest deet+ permetryna.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #38 dnia: 16.06.2019, 23:16 »
Lampy są słabe na dworze . Kupiłem i nie polecam.
W lampie chodźmy o to że owad ma lecieć do światła i biedaczek trafia na siatkę z prądem które go eliminuje.
Są też takie rakiety ,  jak do badmintona które rażą prądem insekta

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #39 dnia: 16.06.2019, 23:55 »
Są ultradźwiękowe odstraszacze komarów na baterie.Może takie coś bu zdało egzamin.Nikt tego nie testował ?

Znalazłem w telefonie aplikacje Anti Fly Sound (będąc ostatnio na rybkach) i powiem tak: aplikacja nawet daje rade, ale bateria w telefonie już nie :P, faktycznie "bestie" skutecznie krążą w koło ale nie zbliżają się do ciała, tylko kontakt ze światem można szybko stracić, sądzę ze power bank też by tu szybko skończył zasoby.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #40 dnia: 17.06.2019, 11:50 »
Podobno bardzo skuteczny jest olejek lawendy wtarty w skórę i roztwór octu jabłkowego z wodą w stosunku 1:1. Jeszcze nie sprawdzałem ale na pewno spróbuję bo mnie żywcem zeżreć chcą

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 927
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #41 dnia: 17.06.2019, 11:53 »
Ostatnio sromotnie uciekałem z łowiska okładając się po odkrytych częściach ciała workiem ze śmieciami ;D
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #42 dnia: 17.06.2019, 11:53 »
Koledzy, pamiętacie jeszcze kto zatruł Wartę? Nic nikomu nie narzucam, ale ja już nie kupuję produktów tej firmy, już wolę być pogryziony przez komary >:(
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 405
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Komary - jak nie dać się pokąsać
« Odpowiedź #44 dnia: 17.06.2019, 18:49 »
Byłem w sobotę na nocce nad Nawią.
Spiralka Bros'a  do tego Muga i Panowie zero problemu z komarami.
Adam