Autor Wątek: Wiosna 2015 - pierwsze podsumowania (wyniki, ocena przynęt i technik)  (Przeczytany 17072 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Ja mam też 3 zanęty:
1. pellet Lorpio 50 / BaitTech 40 i konopie 10
2. pellet Lorpio 50 / Carp Zoom 40 i konopie 10
3. pellet Lorpio  50 / Sonubaits 40 i konopie 10
Zaczynałem na wiosnę od pelletów 1,5 mm  teraz 2mm
Czasem daję różne dipy (ale na razie nie widzę specjalnej różnicy) lub olej rybny
pellet moczę małą ilością wody, nic nie odlewam - potem za kilka minut zanęta + dodatek i znowu mała ilość wody,
niezły pomysł jest z tym zamrażaniem - taka zanęta lepiej pracuje
;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Moje podsumowanie wiosny jest krótkie. Wszystko jest cacy - tylko mam za mało czasu na wędkowanie i bardzo mnie to wkurza. Czy ktoś wie w którym sklepie wędkarskim sprzedają CEGIEŁKI CZASU ? Kupujesz - uruchamiasz i czas staje w miejscu tak jak w bajce o śpiącej królewnie - a wtedy ja spokojnie idę na ryby :)
Pozdrawiam - Gienek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Moje podsumowanie wiosny jest krótkie. Wszystko jest cacy - tylko mam za mało czasu na wędkowanie i bardzo mnie to wkurza. Czy ktoś wie w którym sklepie wędkarskim sprzedają CEGIEŁKI CZASU ? Kupujesz - uruchamiasz i czas staje w miejscu tak jak w bajce o śpiącej królewnie - a wtedy ja spokojnie idę na ryby :)
ZUS! ;D ;D
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Cegiełki czasu też bym kupił ,ładne określenie :)                             
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Moje podsumowanie wiosny jest krótkie. Wszystko jest cacy - tylko mam za mało czasu na wędkowanie i bardzo mnie to wkurza. Czy ktoś wie w którym sklepie wędkarskim sprzedają CEGIEŁKI CZASU ? Kupujesz - uruchamiasz i czas staje w miejscu tak jak w bajce o śpiącej królewnie - a wtedy ja spokojnie idę na ryby :)
ZUS! ;D ;D
Licząc na ZUS ( nawiasem mówiąc jeszcze taki stary nie jestem) to chyba by mnie nie było stać nawet na internet i pisanie tutaj
Pozdrawiam - Gienek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Moje podsumowanie wiosny jest krótkie. Wszystko jest cacy - tylko mam za mało czasu na wędkowanie i bardzo mnie to wkurza. Czy ktoś wie w którym sklepie wędkarskim sprzedają CEGIEŁKI CZASU ? Kupujesz - uruchamiasz i czas staje w miejscu tak jak w bajce o śpiącej królewnie - a wtedy ja spokojnie idę na ryby :)
ZUS! ;D ;D
Licząc na ZUS ( nawiasem mówiąc jeszcze taki stary nie jestem) to chyba by mnie nie było stać nawet na internet i pisanie tutaj
To był żart! :(
Arek

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Zapomniałem o ważnym składniku który dodaję do wszystkich zanęt a mianowicie o soli, dodaję około 2 łyżek soli grubej na 1 porcję zanęty. I tu mała uwaga sól dodaję do gotowej do użycia zanęty, nie wcześniej w trakcie jej robienia, nie zmienia to właściwości klejących mojej zanęty, natomiast przyspiesza rozpad w koszyczku co jest bardzo pożądane.
Poniżej świeża fotka z zanętą nr.3 po lewej stronie - pellet Meus / miód, kukurydza / 70 %, prażone mielone konopie 30% i zanętą nr.2 po prawej stronie - pellet Lorpio 50%, zanęta Bait Tech crab & Krill 30%, mączka rybna 10 %, prażone mielone konopie 10%, w tym wydaniu konopie grubo mielone.


Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Grzesiek ! Wiesz jakoś nadnaturalnie wyczuwasz te składy i proporcje!  Co można dodać? Szacuneczek za wyczucie i doświadczenie!
Arek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Thanks Fish. ;D
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Thanks Fish. ;D

z najwyższej półki  !
Maciek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Przeglądając dzisiaj forum przeczytałem opis pelletu Lorpio jaki dokonał kolega Fish  w dniu 11.06. Do dłuższego czasu szukałem przepisu z tym pelletem i znalazłem. Dzięki kolego. Zapisałem sobie i myślę że pod koniec sierpnia na wodach PZW wypróbuje ten mix zanętowy
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników