Autor Wątek: Ciekawe newsy wędkarskie  (Przeczytany 49398 razy)

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #75 dnia: 25.09.2021, 08:31 »
To chyba trochę jakbym w swoim oczku wyhodował rekord i zgłosił.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #76 dnia: 25.09.2021, 08:43 »
To ja już teraz nic nie rozumiem. Większość na tym forum jest za łowiskiem no-kill. Rozumieją sens łowisk komercyjnych, ale jak rekord Polski jest zrobiony na takim łowisku to to jest już nie "rycersko" ponieważ powinno być na PZW. A może właśnie dlatego że ta woda otwarta że tak powiem jest tak zdegenerowana i nie jest w stanie wydać z siebie rekordowych ryb to patrzymy z zazdrością na komercje. Nie wiem czy taki duży okaz byłby w stanie wyrosnąć w zdrowym naturalnym środowisku bez nadmiernej prasjj miesiarzy (którego w Polsce już nie mamy) ale nie krytykujcie komercji bo tylko ona daje szanse dorastać tym rybom do rekordów. Czy te rekordy są sztuczne, czy te ryby potrafią dorosnąć do takich rozmiarów to trzeba porównać z rekordami u sąsiadów.

Mnie samego wkurza, gdy ludzie się wywyższają, jeśli łowią na zdegradowanych wodach i do tego jeszcze ich stan uważają za naturalny.

Nie znam tego łowiska. Zerknąłem teraz na stronę, Kawał wody, ale nie wiem, czy to jest woda naturalna czy sztucznie wykopany staw. Jeśli rybę łowimy w wodzie naturalnej, ale jest to łowisko komercyjne, licencja czy inny jeszcze system... to w sumie wszystko gra.

Natomiast jeśli za rekord kraju uznajemy rybę wyjętą z wykopanego prostokąta... to trochę to nie ma sensu, bo wcześniejsze rekordy były z wód naturalnych. Tym bardziej te rekordy sprzed kilkudziesięciu czasem lat.

Tak to widzę.
Mi osobiście nie chodzi o to, czy ktoś łowi we wodzie, gdzie jest pełno ryb czy nie.
Chodzi mi o ten klimat, o to coś.
Woda "dzika" jest "dzika" tzn. drzewa, krzaki, natura, cisza, spokój, rzeka...
U mnie na rzekach syfu nie ma, jest elegancko
Cieszę się z chodzenia nad rzeką, ryba to tylko "wisienka" (tak, wiem jak to brzmi).
Trudzę się w jej złowieniu, a jak mi się uda to jestem szczęśliwy.
Kocham to jak zza podwodnych roślin wyskakuje kleń lub okoń i wali w przynętę

W moich okolicach komercje są po prostu bardzo bardzo sztuczne.

FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #77 dnia: 25.09.2021, 13:30 »
Piękny.
Hm... zastanawia mnie jedno 95% wędkarzy na forum łowi na komercjach , wodach specjalnych ,  sekcjach , wodach licencyjnych..... i są szczęśliwi. A kilku osobom uważających się za lepszych przy byle okazji piętnują wyniki z tych wód i pokazują wyższość... ale czego zapytam.

Ryba to ryba cieszmy się że są piękne ryby i je łówmy.
Co? ???
Ryba karmiona najlepszym towarem szybciej urośnie niż z dzikiej wody, gdzie ma naturalny pokarm.
To tak jak byś brał sterydy i się tym chwalił, że jesteś wielki.

Szkoda gadać.
To jak to jest gdy zawodnik siedzi w kaczej dupie pzw. Wali kikadziesiąt kg kulek w dwa tygodnie .... lowi karpia on zasrawa mu mate kulami co sypał...
W końcu karp z pzw z dzikiej dupy.
To taki karp jaki jest .....na dopingu.
Maciek

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #78 dnia: 25.09.2021, 13:59 »
A ja zadam głupie pytanie, bo miałem w rekach liny 56 cm. Dobrze podana jest długość tej ryby? Zamiast 56 cm nie powinno być 65 cm? Bo nie wygląda na bardzo mocno napasioną żeby przy tej długości miała mieć taką masę ;D

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #79 dnia: 25.09.2021, 14:16 »
Piękny.
Hm... zastanawia mnie jedno 95% wędkarzy na forum łowi na komercjach , wodach specjalnych ,  sekcjach , wodach licencyjnych..... i są szczęśliwi. A kilku osobom uważających się za lepszych przy byle okazji piętnują wyniki z tych wód i pokazują wyższość... ale czego zapytam.

Ryba to ryba cieszmy się że są piękne ryby i je łówmy.
Co? ???
Ryba karmiona najlepszym towarem szybciej urośnie niż z dzikiej wody, gdzie ma naturalny pokarm.
To tak jak byś brał sterydy i się tym chwalił, że jesteś wielki.

Szkoda gadać.
To jak to jest gdy zawodnik siedzi w kaczej dupie pzw. Wali kikadziesiąt kg kulek w dwa tygodnie .... lowi karpia on zasrawa mu mate kulami co sypał...
W końcu karp z pzw z dzikiej dupy.
To taki karp jaki jest .....na dopingu.

Maciek :thumbup:

Analogicznie, czy karpie z wód pzw no kill zgłaszać do rekordów Polski? Dam sobie język pociąć i posypać solą, że na Dzierżnie Dużym pływa przyszły nowy rekord Polski karpia, lina czy leszcza. Może już ktoś złapał ale niezgłosił. Albo dopiero to się stanie, i co wtedy?

To, że ryba jest w wodzie oznacza tylko tyle, że jest SZANSA by ją złapać. Nic poza tym. Nawet na "ordynarnych" komercjach ludzie blankują, czego każdy z nas był świadkiem, lub sam doświadczył. Więc?

Czy łatwo jest ustrzelić takiego lina 60 cm w gąszczu innych ryb, gdzie każda z nich wykształciła w sobie techniki obronne, i ma rezerwę do przynęt/zestawów? Czegoś ja życie nauczyło, i dowodem na to, są tak rzadkie rekordowe okazy z komercji, pomimo powszechnej wiedzy o ich bytności w danym zbiorniku.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #80 dnia: 25.09.2021, 14:20 »
W takim razie zapraszam panowie na PZW po rekordy ;)
Wrzucicie kulki i ryba sama się złowi tak jak na komercji.
To takie proste, przecież wiadomo jakie i ile ryb pływa na PZW.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #81 dnia: 25.09.2021, 17:03 »
Piękny.
Hm... zastanawia mnie jedno 95% wędkarzy na forum łowi na komercjach , wodach specjalnych ,  sekcjach , wodach licencyjnych..... i są szczęśliwi. A kilku osobom uważających się za lepszych przy byle okazji piętnują wyniki z tych wód i pokazują wyższość... ale czego zapytam.

Ryba to ryba cieszmy się że są piękne ryby i je łówmy.
Co? ???
Ryba karmiona najlepszym towarem szybciej urośnie niż z dzikiej wody, gdzie ma naturalny pokarm.
To tak jak byś brał sterydy i się tym chwalił, że jesteś wielki.

Szkoda gadać.
To jak to jest gdy zawodnik siedzi w kaczej dupie pzw. Wali kikadziesiąt kg kulek w dwa tygodnie .... lowi karpia on zasrawa mu mate kulami co sypał...
W końcu karp z pzw z dzikiej dupy.
To taki karp jaki jest .....na dopingu.

Maciek

Analogicznie, czy karpie z wód pzw no kill zgłaszać do rekordów Polski? Dam sobie język pociąć i posypać solą, że na Dzierżnie Dużym pływa przyszły nowy rekord Polski karpia, lina czy leszcza. Może już ktoś złapał ale niezgłosił. Albo dopiero to się stanie, i co wtedy?

To, że ryba jest w wodzie oznacza tylko tyle, że jest SZANSA by ją złapać. Nic poza tym. Nawet na "ordynarnych" komercjach ludzie blankują, czego każdy z nas był świadkiem, lub sam doświadczył. Więc?

Czy łatwo jest ustrzelić takiego lina 60 cm w gąszczu innych ryb, gdzie każda z nich wykształciła w sobie techniki obronne, i ma rezerwę do przynęt/zestawów? Czegoś ja życie nauczyło, i dowodem na to, są tak rzadkie rekordowe okazy z komercji, pomimo powszechnej wiedzy o ich bytności w danym zbiorniku.
Na łowisku prywatnym ludzie na kulki warmuza i na inne holenderskie badziewie łowią karpie po 15 kg bez problemu.
Fakt, łowisko to jest bardzo małe.
Na te same kulki na PZW 0 efektów.
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #82 dnia: 25.09.2021, 17:42 »
Komercja na której łowie non stop obdziela kogoś blankiem,nawet dzisiaj przyjechali zawodowi karpiarze ;D łódki zanętowe,wiadra kulek i siedzieli i patrzyli jak wyciągam ryby,nawet ich wypasione alarmy nie wydały dźwięku.Fakt że też nie poszalałem bo tylko 6 ryb w 6 godzin ale i tak dla nich to był kosmos
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #83 dnia: 25.09.2021, 17:45 »
Nie każda komercja to wanna i nie na każdej byle gdzie rzucisz i jest rybą.Ja połapałem bo znam już tą wode i wiem na co i gdzie łowić,ale w tamtym roku nie raz schodziłem na pusto
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #84 dnia: 25.09.2021, 17:50 »
Panowie, forumowicz Kozi to znany hejter komercji i ekstremista PZW, przy każdej możliwości wystawia pogardliwe komentarze na temat łowisk komercyjnych. Zastanawiam się kiedy dowiedzi jakąś Batorówkę z pasem Szahida :P

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #85 dnia: 25.09.2021, 18:04 »
Serio komuś chce się jeszcze prowadzić wojny o komercje?
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #86 dnia: 25.09.2021, 18:43 »
Podobnie jak kolega Ledi uważam,że wojny o to gdzie kto łowi są bezsensu :beer: ,co do rekordów, to z takich łowisk osobiście uważam ,że nie powinny być uznawane

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #87 dnia: 25.09.2021, 18:51 »
O co te halo?ryba to ryba,gdzie by nie była złapana i to czy ktoś lubi komercję czy nie to nic nie zmieni bo to dalej będzie ryba złapana na wędkę,równie dobrze nagle się może zrobić grupa ludzi która nie będzie uznawała rekordów z PZW i będzie was tak samo hejtowała jak wy robicie to teraz
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #88 dnia: 25.09.2021, 19:00 »
Każdy łowi gdzie chce lub jaka ma możliwość,ja np żeby połowić na jakimś normalnym jeziorze  PZW musiał bym przejechać około 100km,nie widzę sensu bo mam około 8 godzin na wędkowanie raz na dwa tygodnie,stracić 2 godziny na jazdę mija się z celem moim zdaniem,mogę tylko pojechać na komercję która mam blisko,ale nie ważne gdzie wędkuje,ważne że to robię a nie siedzę w domu :thumbup:
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe newsy wędkarskie
« Odpowiedź #89 dnia: 25.09.2021, 19:54 »
Podobnie jak kolega Ledi uważam,że wojny o to gdzie kto łowi są bezsensu :beer: ,co do rekordów, to z takich łowisk osobiście uważam ,że nie powinny być uznawane

Troszkę hipokryzją pachnie twój post.
Łowić można, ale wielkość złowionych rybów się nie liczy?
Paweł.