Autor Wątek: Przechowywanie zanęt i przynęt  (Przeczytany 8335 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Odpowiedź #45 dnia: 24.01.2022, 13:32 »
Mam inne preferencje i nie wiem jak smakuje ma denaturat :P

Z tego co wiem dodaje się Bitrex a to jest najbardziej gorzka substancja znana człowiekowi. Zwykle wystarczy około 10 mg/l czyli 0.001% Masz pewność że szczury wyczuwają smak Bitrexu?

Jeżeli ktoś ma ochotę skosztować to używa się też do lakieru do paznokci żeby powstrzymać przed ogryzaniem.

Może coś takiego? https://allegro.pl/oferta/mocny-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-220v-5024091005

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Odpowiedź #46 dnia: 24.01.2022, 14:44 »
U mnie myszy próbowały kiedyś dostać się do pudełeczka plastikowego z pelletami - nie dały rady. Zanęty, pellety, itd. dobrze trzymać w oryginalnych opakowaniach, woreczkach strunowych lub butelkach i włożyć następnie do dużego plastikowego pudła z pokrywą (np. takiego na dziecięce zabawki) - myszy i inne "zwierzątka" nie powinny się tam dostać (chyba, że mają zęby jak bobry :P).
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Odpowiedź #47 dnia: 24.01.2022, 18:05 »
Kupiłem bekę plastikową 120l po mydle , ma szczelne wieko z uszczelką i metalową klamrę zamykającą . Plastik gruby .

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Odpowiedź #48 dnia: 24.01.2022, 23:01 »
Mam inne preferencje i nie wiem jak smakuje ma denaturat :P
No się człowiekowi zdarzyło płukać coś w "dentce", a potem przeglądając instrukcję, palec oblizać żeby stronę obrócić... od razu 0,5L :P
Z tego co wiem dodaje się Bitrex a to jest najbardziej gorzka substancja znana człowiekowi. Zwykle wystarczy około 10 mg/l czyli 0.001% Masz pewność że szczury wyczuwają smak Bitrexu?
Holender, nie, ale może to by było rozwiązanie... tylko zdaje się nie ma tego w wolnym obrocie, nie widzę wyników z google dla tego zapytania z jakimś sklepem dla "zwykłych żuczków".
Może coś takiego? https://allegro.pl/oferta/mocny-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-220v-5024091005
Hmm... to może pomóc nie tylko mnie ale i sąsiadom, o ile faktycznie odstrasza szczurki. Niestety podejrzewam że zwierzęta domowe mogą także to słyszeć i przez to cierpieć, a mieszkam w bloku. Każdy kij ma dwa końce w tym wypadku.
Ale dzięki Ci Michale za "guide light" z tym bitrexem, będę szukał czegoś podobnego. Łapka leci :thumbup:
Nosferatu z koncentratu

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Odpowiedź #49 dnia: 24.01.2022, 23:23 »
Ważne że Ci smakuje :P

W wolnym obrocie można kupić lakier do paznokci. Wyschnie i zostanie aż zdrapiesz albo zmyjesz. Jest bezbarwny, bez zapachu i smakuje podobno wyśmienicie :) Mam dla córki i znam z opowieści. Trochę drogo na zastosowanie jak Twoje.

https://www.aptekaolmed.pl/produkt/urgo-stop-lakier-przeciw-obgryzaniu-paznokci-regeneracja-9-ml-40334,40334.html

Jeżeli lubisz się bawić możesz odparować z denaturatu. Etanol i reszta syfu wyparuje a zostanie bitrex. Potrzebujesz co najmniej 50 butelek żeby otrzymać jeden gram ;) Później wystarczy rozpuścić w czymś innym co będzie nadawało się do nałożenia pędzlem.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Odpowiedź #50 dnia: 25.01.2022, 00:25 »
Można kupić nowe beczki stalowe z wiekiem , ale nowa to kosz 150-200 PLN .

Używki chodzą po ok 50 PLN

Pojemności od 30 do 240 l

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przechowywanie zanęt i przynęt
« Odpowiedź #51 dnia: 25.01.2022, 00:34 »
Beczka dodatkowo zabezpieczy w przypadku podtopienia jeśli jest takie ryzyko.