Autor Wątek: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska  (Przeczytany 75741 razy)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #15 dnia: 17.02.2020, 17:21 »
Mieszkałem między Liverpool a Manchester,w połowie drogi między tymi miastami można powiedzieć,kibice Manchesteru nie byli by uradowani jak by Brendan Rogers został managerem united bo był u ich największego wroga a oni się nie nawidzą porównywalnie do kibiców w Polsce,Liverpool jak przegywa to kibice united piją i śpiewają jak by zdobyli mistrzostwo :Dmyślę że Chelsea Londyn dziś wygra i będzie święto w Liverpool
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #16 dnia: 17.02.2020, 17:25 »
Liverpool zdaje się idzie na maxa w lidze, wyśrubują nowy rekord ligi ,aczkolwiek co do obrony tytułu w LM nie wierzę za bardzo ,ten sezon ma przynieść upragnione mistrzostwo i to jest cel numer jeden ,co do Włoch to mam nadzieję,że nie zdobędzie tytuły Juve tylko Lazio ,które gra świetną piłkę i fajnie się ich ogląda ,Hiszpania no cóż Real albo Barca to raczej pewne ,za to Bundesliga jest już ciekawsza rozgrywka, całym sercem za Rb Lipsk,Borussią Dortmund czy Borussia Gladbach nie cierpię Bayernu ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #17 dnia: 17.02.2020, 17:28 »
Azymut Timo Werner jest zbędny Liverpoolowi,to nie ta liga, Sancho jak najbardziej tak ;)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #18 dnia: 17.02.2020, 17:28 »
Luk ma zdecydowaną rację co do poziomu bundesligi,też oglądam i moim zdaniem jest lepsza poziomem od serie A czy hiszpańskiej,choć od ponad 30 lat jestem kibicem Realu to mieszkając przez tyle lat w UK polubiłem Liverpool,będąc na meczu byłem pod wrażeniem gdy zaśpiewali YNWA
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #19 dnia: 17.02.2020, 17:33 »
Bundesliga według mnie jest lepsza od włoskiej i hiszpańskiej ,tam tylko szlagiery oglądam ,zaś u Niemców Padeborn potrafi grać piękną piłkę przeciwko Fortunie dla przykładu ,dużo walki,akcje widać zaangażowanie, a o to chodzi :beer:

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #20 dnia: 17.02.2020, 17:51 »
Azymut Timo Werner jest zbędny Liverpoolowi,to nie ta liga, Sancho jak najbardziej tak ;)

Informacje wypływające z klubu sugerują, że Jurgen jest zainteresowany tym napastnikiem. Jest to absolutnie materiał na top class, dodatkowo pozwoli rotować taktyka i składem.

Zbyt długie granie 433 stanie się czytelne, a Werner otwiera drzwi pod 4231, taktykę z Dortmundu, gdzie Werner grałby ala Lewandowski.

Trzeba mieć czym zaskoczyć rywala. Salah, Mane, Firo, Werner, wspierani ze skrzydeł przez Robinsona i Arnolda będzie robić ładny dym.

Poki co tak sugeruje Pearce, zobaczymy jak będzie.

Co do ligi i LM to Jurgen dał jasno że rekordy nie są dla niego ważne, a w obliczu 25 pkt przewagi w lidze, cała siła skupi się na obronie LM.

Williams, Jones, Elliot, Ki Jana Hoewer, to młodziki którzy w tym roku pokonali w Pucharach Arsenal i Everton więc na pewno dostaną minuty i mecze w lidze. Dodatkowo po kontizji wrócą Milner, Matip, Xerdan, jest nowy Minamino...

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #21 dnia: 17.02.2020, 17:55 »
Werner w Anglii się nie sprawdzi, a to co newsy piszą to nawet nie biorę do serca ,Sancho to będzie nowy nabytek Kloppa tego jestem więcej jak pewien :beer:,a tak między nami Timo do dobry zawodnik ale nie klasy światowej

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #22 dnia: 17.02.2020, 18:02 »
Werner w Anglii się nie sprawdzi, a to co newsy piszą to nawet nie biorę do serca ,Sancho to będzie nowy nabytek Kloppa tego jestem więcej jak pewien :beer:,a tak między nami Timo do dobry zawodnik ale nie klasy światowej

A dlaczego ma się nie sprawdzić?

Pearce to dziennikarz klubowy, a nie jakiś The Sun. Jak info płynie z klubu to nie są żadne mrzonki, tylko realne zainteresowanie.

Po transferze Keity z Lipska i Minamino z Salzburga, Michael Edwards ma dobre kontakty z Red Bullem, i wydaje się to sprawa łatwa do zrealizowania...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #23 dnia: 17.02.2020, 18:05 »
Która liga najlepsza to pojecie względne. Jedni wolą angielską inni ... inną.
Ja osobiście hiszpańską, choć ostatnie 2 lata są słabsze.
;)

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #24 dnia: 17.02.2020, 18:06 »
W Anglii - pozamiatane.
Ja czekam na LM. ;)
Obyś się nie zdziwił, że w Angli już pozamiatane ;)

 Póki piłka w grze...

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #25 dnia: 17.02.2020, 18:07 »
Dla mnie tylko Premier League, nie przeszkadza mi ani trochę, że kwestia tytułu jest rozstrzygnięta, każdy mecz jest świetny choć czasu brak więc oglądam głównie czołówkę. Z hiszpańskiej parę meczy Barcy, czy Realu, włoskiej ligi prawie nie oglądam czasem kawałki Napoli lub Milanu gdy grał Piątek, ewentualnie Romę. Natomiast z bundesligi Bayern, żeby sprawdzić co u Lewego ale trafiałem na słabe mecze. Po waszych wypowiedziach może dam jej jeszcze szansę i przyjrzę się jej bliżej choć bardziej mnie interesuje walka w Premier League o 4 i 5 miejsce (o ile utrzyma się ban dla MC na LM) niż to kto zdobędzie tytuł w niemczech.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #26 dnia: 17.02.2020, 18:10 »
Werner dla mnie to taki Ciro Immobile w bundesligi, bramki strzela tak jak teraz Ciro w Lazio, ale pamiętasz jak było po odejściu Ciro do Borussi , przepadł jak kamień w wodę ,pewni zawodnicy nie przeskoczą pewnego pułapu to samo nasz Milik czy Zieliński,czy Rihad Mahrez który grając u Lisów był mega zawodnikiem strzelał ,asystował ba był współtwórca największego sukcesu mistrzostwa Anglii, a w Man.City gdzie on jest w ogóle ,to całkiem inny zawodnik,Werner miał być już w Bayernie a nie jest ,bo nigdy nie zastąpi Lewego 

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #27 dnia: 17.02.2020, 18:15 »
Bundesliga według mnie jest lepsza od włoskiej i hiszpańskiej ,tam tylko szlagiery oglądam ,zaś u Niemców Padeborn potrafi grać piękną piłkę przeciwko Fortunie dla przykładu ,dużo walki,akcje widać zaangażowanie, a o to chodzi :beer:

Zgadzam się z tym :thumbup: Hiszpańska piłka już dawno przestała być atrakcyjna widowiskowo i oprócz znanych całemu światu szlagierów słabo się to ogląda. Oni mają duży problem z reformą piłki nożnej na niższych szczeblach. Zdarza mi się bywać na meczach hiszpańskiej II i III ligi w Elche i rejonie Alicante, a kiedyś w Madrycie i jego okolicach i też te mecze tyłka nie urywały, przypominając co raz bardziej senną ligę francuską.  III liga jest tam rozbudowana do granic absurdu i ciężko jest się przebić piłkarzom z dołów na najwyższy szczebel rozgrywek. A to ma duży wpływ na podejście trenerów i piłkarzy do gry.

Obecnie dla szarego kibica najfajniejsza do oglądania jest liga angielska. Wystarczy popatrzeć w statystyki ile tam bramek pada w ostatnim kwadransie gry. W Ekstraklapie w ostatnich minutach jest już murowanie wyniku, a tam dopiero co rozkręca się mecz. Potężna kasa, nieznana reszcie piłkarskich krajów, zrobiła swoje jeżeli chodzi o reformę rozgrywek w Anglii.

Włosi i tak się rozwinęli i obecnie da się to oglądać, bo w czasach popularności catenaccio, tylko jej prawdziwi fani mogli to oglądać. Dobrze się też ogląda piłkę....kobiecą. Od bramki do bramki bez taktycznego ładu i składu :P Podobnie fajnie ogląda się ligę chilijską i boliwijską.  Brak czasu skutecznie ogranicza mnie w oglądaniu futbolu południowoamerykańskiego i ostatnio ogranicza się jedynie do oglądania  skrótów, ale kiedyś to sporo nocek nie przespałem oglądając meczyki stamtąd.   

Może nie poziomem, ale emocjami wyróżniają się ligi australijskie i islandzkie. Np. do 80 minuty 0:0, a potem to cuda Panie. Nie wiem czy wszyscy tam grają u buka na livie, czy co się tam dzieje :P

Świetne do oglądania są też szlagiery w Portugalii.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #28 dnia: 17.02.2020, 18:21 »
Zgadzam się Arku z tobą portugalskie szlagiery między Fc Porto,Benficą,Sportingiem też są ciekawe i warte obejrzenia, podobnie jak klasyk e Ajax -Psv ,czy Celtic- Rangers ,albo Galata-Fenerbace :beer:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #29 dnia: 17.02.2020, 18:32 »
W ostatnich kilku derbach Lizbony sędzia przedłużał mecz o 5-10 minut, więc można sobie wyobrazić jakie emocje tam były. Byłem na 2 derbach w Glasgow w czasach Żurawskiego i też się to fajnie oglądało, choć poziom nie był najwyższy i szły ciągłe lagi do przodu :P Mieszkając w Szkocji często chodziłem też na Hibs'ów, jak i śledziłem na żywo szkockie doły, no ale tam to już była totalna kopanina wraz ze złamaniami, podbitymi oczyma z taktyką wziętą od polskiego geniusza myśli taktycznej Piotrka Świerczewskiego