Autor Wątek: Mój pellet waggler  (Przeczytany 69972 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #420 dnia: 12.07.2022, 16:41 »
A powiedzcie,jaki zasięg łowienia macie tą techniką ? Jaka wygoda zarzucania podczas silniejszego wiatru ?
Obserwuję już jakiś czas tą technikę i zastanawia mnie,czy podczas flauty ,mogłoby to rezulaty przynieść na moich jeziorach,no i tak nieśmiało zaczynam myśleć o tej metodzie,ale z łodzi.

Barton z łodzi tak leszcze łowi z toni właśnie. Tzn. nie na pellet waggler, ale stawia spławik w toni i sypie tam co jakiś czas łyżką.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #421 dnia: 12.07.2022, 18:31 »
Michał, ograniczeniem jest zasięg procy. Co z tego że spławik na upartego zarzucisz na 40m, jak peletem dostrzelisz do 30-35m max.
Realnie i wygodnie wędkuje się na 20-30m i takie odległości uważam za optymalne.
Co do wygody zarzucania na wietrze, to spławik 12 lub 14g i lata aż miło
Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

W kwestii ciężkiego spławika,mam doświadczenie ze slidera,ale właśnie zastanawiał mnie zasięg nęcenia. Czyli optymalny zasięg to 15-25m. Z łodzi byłoby w sam raz,z brzegu u mnie mało niestety. Dzięki za informacje i połowów życze,bo technika bajeczna na upały.


Michał,bartonowskie łowienie znam doskonale,ale to jednak zupełnie inna filozofia,pomimo podobnego wyglądu metody.
Barton świadomie szuka termokliny i tam utrzymuje zestaw,a PW,to metoda aktywnego szukania ryb z powierzchni lub okołopowierzchniowych. Technika idealna na upały. Kusi nie ukrywam.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #422 dnia: 12.07.2022, 19:13 »
Słuszna uwaga :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #423 dnia: 12.07.2022, 20:09 »
10g spławikiem Matrixa w sobotę przy wietrze w miarę celnie rzucałem na ok 30-35m, pellet 8mm z ledwościa już tam dolatuje, przy 40m trzeba by było strzelać 11mm, kuku z puszki to max 15 w miarę celnie, za to koński ząb leci za horyzont ;D
Dzierżno uzależnia

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #424 dnia: 12.07.2022, 22:07 »
Ładnie połowione Mardead, na Jaguarze PW daje fajne efekty parę razy łowiłem tak. Fajna odskocznia od metody czy klasyka.

Na Mokate to się zanosi, że w linii usiądzie z 10 chłopa z PW i ryba oszaleje jak się zacznie ostrzał :D Pellet z nieba będzie padał jak deszcz ;)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #425 dnia: 12.07.2022, 22:15 »
Może zawody koleżeńskie zrobimy na PW, Shreku wysunął ostatnio taki pomysł :D symbolicznie do kapelusza i robimy naloty dywanowe rybom ;D
Dzierżno uzależnia

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #426 dnia: 12.07.2022, 22:50 »
Ładnie połowione Mardead, na Jaguarze PW daje fajne efekty parę razy łowiłem tak. Fajna odskocznia od metody czy klasyka.

Na Mokate to się zanosi, że w linii usiądzie z 10 chłopa z PW i ryba oszaleje jak się zacznie ostrzał :D Pellet z nieba będzie padał jak deszcz ;)

Na Jaguarze bardzo mocno karpie się wkręcają w PW. Jak siada się na brzegu tuż przy wejściu na łowisko to mam wrażenie, że chętniej biorą i szybciej się wkręcają. Ogólnie karpi aż nadto. Szkoda tylko, że głównie te mniejsze. Największy jaki mi wpadł może z 4 kg miał. U Zbyszka jest lepiej, bo większe ryby chętniej podchodzą do PW. No ale koniecznie trzeba pelletem ładować.
Plum

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #427 dnia: 14.07.2022, 21:17 »
No to mamy polski kanał YT firmy Korum :). W tym odcinku pellet waggler i m.in. kijek Glide Power Float 12-14ft w akcji 8)...

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #428 dnia: 14.07.2022, 22:25 »
Z jakiej głębokości ryby podniosą się do PW ?
Mam gliniankę gdzie jest po 8_10 m uskok na 3 m.
Metoda i klasyk ostatnio zawodzą i chyba się wkręcę do klanu PW :)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #429 dnia: 14.07.2022, 22:30 »
Tam gdzie dzisiaj z Patrykiem łowiliśmy jest ok 5 może 6m, jak ryba chodzi pod powierzchnią to głębokość jest nieistotna.
Dzierżno uzależnia

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #430 dnia: 14.07.2022, 23:31 »
Pytanie brzmi z jakiej głębokości podniosą się do przynęty. Wydaje się oczywiste, że kiedy żerują pod powierzchnią to będą brania.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #431 dnia: 15.07.2022, 05:41 »
Tam gdzie najczęściej łowie jest około 5m głębokości, czasem wiecej. Ryba na tym łowisku najczęściej przesiaduje w toni, więc powiedzmy że dźwigam ją do góry o jakieś 2-3m.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #432 dnia: 15.07.2022, 08:55 »
Pytanie brzmi z jakiej głębokości podniosą się do przynęty. Wydaje się oczywiste, że kiedy żerują pod powierzchnią to będą brania.

Karp teraz siedzi w toni, zazwyczaj przy powierzchni jak jest ciepło. Jednak aby wszedł w miejscówkę trzeba nęcić i wabić go pluskiem. CO do brań, to nie jest tak kolorowo. Ryba często jest ostrożna, i bez nęcenia może być ciężko. Do tego może zacząć się uczyć o co chodzi. w UK na wielu łowiskach trzeba nawet z pellet wagglerem kombinować, bo te głupie ryby z komercji okazują się nie takie głupie. Często karp siedzi w toni i wyżera to co pod powierzchnią, ale na dnie siedzi leszcz i korzysta ze stołówki. Możesz więc łowić z gruntu i pellet wagglerem jednocześnie :)
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #433 dnia: 15.07.2022, 11:07 »
Pytanie brzmi z jakiej głębokości podniosą się do przynęty. Wydaje się oczywiste, że kiedy żerują pod powierzchnią to będą brania.

Karp teraz siedzi w toni, zazwyczaj przy powierzchni jak jest ciepło. Jednak aby wszedł w miejscówkę trzeba nęcić i wabić go pluskiem. CO do brań, to nie jest tak kolorowo. Ryba często jest ostrożna, i bez nęcenia może być ciężko. Do tego może zacząć się uczyć o co chodzi. w UK na wielu łowiskach trzeba nawet z pellet wagglerem kombinować, bo te głupie ryby z komercji okazują się nie takie głupie. Często karp siedzi w toni i wyżera to co pod powierzchnią, ale na dnie siedzi leszcz i korzysta ze stołówki. Możesz więc łowić z gruntu i pellet wagglerem jednocześnie :)

Komercyjne ryby były złowione tyle razy, że aż zapamiętały :) Mam czasami ochotę na coś innego i tak sobie myślę gdzie to zastosować bo na komercję nie jeżdżę.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #434 dnia: 15.07.2022, 14:45 »
Przebiczowałem swoje miejscówki Deeperem w godzinach popołudniowych .
Ryby 2-3 m nad dnem na wodzie 5-6 m.  Ale co dziwne stoją nad "górkami podwodnymi"  na gliniance tzn wzniesienia 0,3 -0,5 m  , a nie blatami .
Ciekawe dlaczego ... ?