Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 92655 razy)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #930 dnia: 20.06.2022, 23:34 »
A co myślicie o sprawie Rybusa?

Rozumiem, że w reprezentacji może nie być na niego miejsca, ale publiczne komentarze mają prawie charakter linczu. Faktycznie stanął przed trudnymi wyborem. W jakiś sposób go rozumiem. Mieszka w Rosji od wielu lat, tam ma rodzinę...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #931 dnia: 21.06.2022, 07:37 »
Jak dla mnie to pies go trącał. Ponieważ jako kraj stosujemy sankcje odnośnie Rosji, to i Rybus dobrze, że został usunięty z kadry. Będzie przykład dla innych 'kolaborantów' aby nie szli w jego ślady.
Lucjan

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #932 dnia: 21.06.2022, 08:47 »
Ja nie popieram jego decyzji, aczkolwiek ją rozumiem i trochę mi go szkoda. Stanął między młotem a kowadłem z wyborem: albo zachować się patriotycznie ale porzucić rodzinę, albo w drugą mańkę czyli wybrać rodzinę.
Jakby nie było to wybór ciężki i nie chciałbym stanąć przed podobnym.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #933 dnia: 21.06.2022, 10:13 »
Jak dla mnie to pies go trącał. Ponieważ jako kraj stosujemy sankcje odnośnie Rosji, to i Rybus dobrze, że został usunięty z kadry. Będzie przykład dla innych 'kolaborantów' aby nie szli w jego ślady.

Tak sobie pomyślałem, że łatwo nam oceniać sprzed monitora. Stanął przed trudnym wyborem i moim zdaniem nie powinniśmy go oceniać. Może na tym poprzestaniemy bo kolejna gównoburza jest zbędna?

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #934 dnia: 21.06.2022, 10:33 »
Burza jest, nie na forum wędkarskim, tylko w przestrzeni publicznej. Hejt sieją publiczne osoby i to jest moim zdaniem zbędne. Powinniśmy ograniczyć się do tego, że w reprezentacji na razie grać nie może (co by nie mówić przyczynił się do awansu). Stanął przed trudnymi wyborem, domyślam się, że dla części Rosjan decyzja o wyjeździe wcale nie jest najłatwiejsza, tym bardziej, że spotykają się z propagandą, mówiącą o tym, że świat ich nienawidzi.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #935 dnia: 21.06.2022, 12:01 »
Ma dobrą pracę. Za 3-4 lata emerytura. Kto się wtedy o jego rodzinę zatroszczy ? Postawcie się w jego sytuacji. Z obiecanek i dobrych chęci się nie wyżyje. Nikogo nie skrzywdził swoją decyzją.

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #936 dnia: 21.06.2022, 13:12 »
Ja tam też nie rozumiem o co te pretensje jego życie jego sprawa . Ciekawe czy dla każdego będą te same kryteria bo aktualnie Krycha wrócił do krasnodaru i ciekawe czy gdzieś odejdzie czy wypełni kontrakt , zresztą Szymański grał do końca sezonu w Rosji i był powołany i żadnego hejtu nie było .
Eryk :-)

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #937 dnia: 21.06.2022, 14:31 »
Na Cześka 711 chyba pismaki dostały jakieś zlecenie, sądząc po wysypie wczorajszych artykułów na temat jego związków z Fryzjerem. Tyle lat wszyscy wiedzą że zarówno w Amice jak i w Lechu był umoczony w korupcję, tyle że ktoś mocno pilnował interesu i sprawie ukręcano łeb. Cyrk z połączeniem dwóch skorumpowanych klubów i udawanie że dwaj oszuści po wejściu w spółkę nagle stali się krystalicznie uczciwi a na dodatek nie odpowiadają za swoje wcześniejsze wyczyny to konstrukcja która nie obstała by się nawet w republice bananowej a u nas jak najbardziej.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #938 dnia: 21.06.2022, 14:44 »
Każdy kto nie ma prawomocnego wyroku jest niewinny. Ludzie mogą mieć swoje podejrzenia ale bez dowodów są nic nie warte.

Republiki bananowe mają to do siebie, że na każdego znajdą paragraf i jeszcze się przyzna.

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #939 dnia: 21.06.2022, 23:07 »
Ma dobrą pracę. Za 3-4 lata emerytura. Kto się wtedy o jego rodzinę zatroszczy ? Postawcie się w jego sytuacji. Z obiecanek i dobrych chęci się nie wyżyje. Nikogo nie skrzywdził swoją decyzją.

W sedno trafiłeś. Kolejna rzecz to ta o, której Patryk wspomniał.
Rodzina -Patriotyzm- Praca.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 036
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #940 dnia: 21.06.2022, 23:55 »
Jak dla mnie to pies go trącał. Ponieważ jako kraj stosujemy sankcje odnośnie Rosji, to i Rybus dobrze, że został usunięty z kadry. Będzie przykład dla innych 'kolaborantów' aby nie szli w jego ślady.

Na pewno doskonale znasz pojęcie kolaboracji i stąd nie rozumiem,dla czego oczerniasz człowieka. Nie jego wina,że rządzący tyran kraju,w którym Rybus pracuje,ma takie,a nie inne zapędy.
Honor nakazywałby porzucić Rosję,ale z czegoś trzeba żyć,mieć jakieś perspektywy,a Rybus to zawodnik u schyłku,nie początku kariery.
Nie zabija Ukraińców,nie wstąpił w szeregi wojsk rosyjskich,nie jest szpiegiem i nie zasłużył sobie na miano kolaboranta. Mieszkam w stronach,gdzie jest dużo Ukraińców. Nie tylko kobiet w różnym wieku,ale bardzo dużo mężczyzn w wieku 30-45 lat. Dla czego nie walczą ? Dla czego nie wracają ? O tym się nie przeczyta w mediach,bo nie jest to poprawne politycznie,a oni mówią wprost " nie mamy po co wracać".

Nie oceniajmy postawy Rybusa,bo nie ma w niej nic krzywdzącego dla innych.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #941 dnia: 22.06.2022, 08:00 »
A skąd wiesz, że oceniam go jako człowieka? Nie przesadzasz? Ja oceniam jego decyzję, dlatego jest określenie 'kolaborant'. I chodzi mi o to, że nie powinien grać w polskiej reprezentacji, nie napisałem nic aby go jakoś karać, obrażać i tak dalej. SKoro to zmierzch jego kariery to niech nastąpi koniec w kadrze narodowej, proste. Dzisiaj piłkarze powinni postępować tak jak nakazuje szeroko pojęty honor. Bo na pewno dostałby pozycję gdzieś w polskim klubie, ale co, zarabiałby mniej. Więc wychodzi, że robi to dla pieniędzy, tak? Więc niech nie gra w kadrze i oszczędzi Michniewiczowi i reszcie pytań i obraźliwych transparentów, które by zachwiały jego postawą na boisku. Nie powinien zostawać w Rosji, już wcześniej powinien szukać innego klubu, FIFA dała zielone światło zawodnikom grającym u kacapów i mogą oni zmienić klub bez problemów związanych z umową z tego co wiem.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #942 dnia: 22.06.2022, 08:10 »
Ma dobrą pracę. Za 3-4 lata emerytura. Kto się wtedy o jego rodzinę zatroszczy ? Postawcie się w jego sytuacji. Z obiecanek i dobrych chęci się nie wyżyje. Nikogo nie skrzywdził swoją decyzją.

Mnie lekko uraził jako Polaka swoją decyzją, bo sankcje to nie jest coś, co ma wprowadzić ktoś inny,  gdzie ktoś straci a nam to nie zaszkodzi, to my wszyscy mamy to robić. Wiele biznesów związanych z handlem z Rosją musi ponieść straty bo takie są czasy i kacapy to nasz wróg. Który prowadzi z nami wojnę hybrydową od lat. Rybus wybrał grę w Rosji a nie w innym klubie, w którym musiałby zarobić raczej mniej, więc to decyzja związana z pieniędzmi. Chodzi o kasiorę. Więc niech nie gra w kadrze i po sprawie.

I wg mnie to nie jest decyzja wcale związana tylko z 'kolaboracją'. Po prostu kadrze potrzeba przestrzeni i bardzo zaszkodziłyby pytania związane z Rybusem, a tych byłoby pełno, tym bardziej kibice, którzy często mają 'narodowe' spojrzenie, nie będą go obrażać, co zachwiałoby jego postawą na boisku, co również wpłynąć mogłoby na drużynę. Na MŚ niech jadą tacy, którzy nie wzbudzają kontrowersji i emocji.

Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #943 dnia: 22.06.2022, 08:18 »
Jeśli rodzina go tam trzyma, a chłop jest pod butem małżonki, to trudno. Choć podejrzewam, że gdyby dostał ofertę z Hiszpanii, to w tydzień by się zawinęli i tyle byłoby przywiązania do kacapii.
Sportowo nie ma o czym mówić, bo w ogóle nie powinien być rozważany w kontekście reprezentacji: dotąd w niej grał przeciętnie, nie ma perspektyw, że będzie lepszy, łapie dużo urazów, od półtora roku wypadał ze wszystkich zgrupowań, nawet w lepszych dla niego czasach trenerzy woleli przekwalifikować Bereszyńskiego niż stawiać na Rybusa.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #944 dnia: 23.09.2022, 07:02 »
I pięknym hukiem zakonczyło sie przebijanie balonika przed mundialem :) Krychowiak stabilnie dalej nic nie gra, Glik już wieku nie oszuka a frankowski to sie do trzepania czeresni nadaje...