Autor Wątek: Fotel ergonomiczny do komputera  (Przeczytany 4033 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #15 dnia: 30.11.2020, 16:36 »
Ósemka w takiej cenie ??? ?
Może mi się wydaje bo sugeruje się tylko zdjęciami ale w 7,5 i wersji 8 te skrzydła na wysokości barków są prawie proste nie załamane do środka jak w 6.0

Odpisali
Cytuj
w zasadzie wszystkie modele mają podobną szerokość oparcia (ok. 50 cm), wysokość oparcia również jest zbliżona przy tych trzech modelach. Wszystko zależy jaki design będzie najbardziej pasował.

Wychodzi na to ze nie ma co za bardzo kombinować ponieważ na jedno kopyto robione... :-\
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #16 dnia: 30.11.2020, 18:01 »
Ja kupowałem jakoś za 550. Nie pamiętam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #17 dnia: 01.12.2020, 20:36 »
Ósemka w takiej cenie ??? ?
Może mi się wydaje bo sugeruje się tylko zdjęciami ale w 7,5 i wersji 8 te skrzydła na wysokości barków są prawie proste nie załamane do środka jak w 6.0

Odpisali
Cytuj
w zasadzie wszystkie modele mają podobną szerokość oparcia (ok. 50 cm), wysokość oparcia również jest zbliżona przy tych trzech modelach. Wszystko zależy jaki design będzie najbardziej pasował.

Wychodzi na to ze nie ma co za bardzo kombinować ponieważ na jedno kopyto robione... :-\

Oglądałem kilka recenzji na Youtube i wersja 7,5 i 8.0 maja na bank prostsze te skrzydełka.
Ja dzisiaj odebrałem swój. Wykonanie co najmniej przyzwoite. Poduszka pod odcinek lędźwiowy taka jakaś "sztywna" - i tak bym z niej nie korzystał. Z kolei na odcinek szyjny takiej w tym modelu nie ma - jakoś to przeoczyłem :) Ciężko mi jest porównywać bo ostatnie 10-12 lat korzystałem z jednego fotela ( Takiego jak Ziemiak miał z tej serii recenzji foteli). Jak już dłużej na nim posiedzę to skrobnę jakieś swoje przemyślenia.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #18 dnia: 01.12.2020, 20:45 »
W moim modelu ta poduszka jest z takiej pianki dość miękkiej. Właśnie widziałem, że w tych nowszych dali jakiś twardy wałek ze skóry. Ktoś nie pomyślał. Z kolei tej na szyję nie używam. Przeszkadzała mi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #19 dnia: 01.12.2020, 21:21 »
Musiałem dziś podjechać do leroy merlin po kilka szpargałów obok był electro word, oczywiście nie omieszkałem zajrzeć. Sklep nie za wielki ale były tam trzy fotele jeden jakiś genesis, drugi diablo i ostatni nie pamiętam firmy ale za bardzo się nie wyróżniał krótsze oparcie lekko wyprofilowany ze stałymi podłokietnikami taki przeciętniak. Powiem wam że pierwsze dwa to masakra jakaś, zastanawia mnie czy ludzie się kierują przy zakupie w/w foteli po za wyglądem oczywiście. W poduszkę lędźwiową chyba szmat napchali, górna była w porządku. W jednym i drugim skrzydełka w barki wchodzą, fajnie wygląda i na tym zakończę. Natomiast rodzynek który praktycznie niczym  nie rzucał się w oczy, był mega wygodny, brakowało mu tylko wyższego oparcia z zagłówkiem i regulowanych podłokietników. Chodź staram się dać szansę fotelom kubełkowym to chyba na dziś na tym zakończę mój wywód, po prostu po dzisiejszym dniu co raz bardziej się przychylam do krzesła ergonomicznego ehhhh..       
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Online Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #20 dnia: 01.12.2020, 21:57 »
Powiem tak siedze na uzywce Areon B i gdyby sie dalo to zabralbym go nawet na ryby. Szkoda ze nie mialem go wczesniej 20 lat temu. Trzeba zatoczyc kolo i wrocic do slusznego wyboru :)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #21 dnia: 03.12.2020, 15:56 »
Filmik ma chwilkę, wiadomo powstały nowe modele i kombinacje, ale mi mo wszystko warto zobaczyć

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Kowerdak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok / Ryboły
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #22 dnia: 05.12.2020, 21:39 »
Tak się teraz zastanawiam.
Kawał ze mnie chłopa, prawie 2m i +/- 120 na wadze.
Czy te Huzaro wytrzyma pode mną? Bo chętnie bym sobie taki kupił.
Czy może macie jakieś propozycje wygodnego fotela, który uniesie taką kruszynkę jak ja? ;D
Kamil

Offline Jakub89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #23 dnia: 14.09.2021, 19:15 »
Wiem, że odkopuję trochę temat, ale akurat w tym temacie mogę się wypowiedzieć :) Sprawdź na pewno coś z serii foteli gamingowych. Wiem, że to się tak nazywa i może odciągać nazwą, ale nie oszukujmy się, gracze spędzają przy komputerze najwięcej czasu z nas wszystkich (więcej niż na nocnym polowaniu na potwora z wody :P) Ergonomia jest ważna przy fotelu do komputera i to, aby było zmuszanie Cię do trzymania odpowiednio pleców. Sprawdź artykuł tutaj i wybierz coś dla siebie: XXX myślę, że ten artykuł o krzesłach do komputera odpowiednio Ci całość wyjaśni

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #24 dnia: 14.09.2021, 19:20 »
Jakubie. Jako że to Twój pierwszy post tutaj, uznaję go za reklamę i usuwam link.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #25 dnia: 14.09.2021, 19:45 »
Miałem jakiś czas temu problem z bólem szyi. W pracy mam jakiś porządny ergonomiczny, w domu gamingowy. Bolało mnie ze 2 miesiące zanim poszedłem do fizjoterapeuty. Ból był na tyle denerwujący, że nie mogłem spać, kupiłem poduszkę z gorczycą też nie pomogło. Okazało się, że kluczem jest sposób siedzenia. Niestety siedziałem zbyt nisko i niezbyt prosto. Po zmianie pozycji na wyprostowaną (co na początku nie było zbyt komfortowe) okazało się,.że problem zniknął. Polecam każdemu najpierw sprawdzić swoją pozycję siedzenia, wyprostować oparcie do 90 stopni i starać się siedzieć z wyprostowanymi plecami, tak mało a mienia tak wiele.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #26 dnia: 05.08.2022, 23:30 »
Ciepło mamy ostatnio co jak co roku przypomina mi o chęci zmiany fotela z którego piszę ten post.
Od kilku lat mam masywny, skórzany fotel na którym się rozsiadam czytając forum.
Problem w tym, że owy fotel choć wygodny jest nie przewiewny i w ciepłe dni można się nieźle na nim ugrzać.
Postanowiłem kupić coś przewiewnego i pomyślałem, że podpytam Was na czym Wy przesiadujecie przy biurkach :-)

Może na czym mi zależy:
Przewiewność
regulacja góra dół
możliwość "bujania/odchylania do tyłu" jakkolwiek to się fachowo nazywa lubię móc się w fotelu ciut "powylegiwać" czytając lub oglądając coś
stabilne podłokietniki
Podparcie dla głowy mile widziane ( niski nie jestem )
Ogólna solidność wykonania.

Gamingowe fotele do mnie nie przemawiają użytkowo. Wizualnie fajne, jednak pod względem wentylacji to nie dla mnie. Siedziałem już na kilkunastu i czułem się identycznie jak na moim aktualnym w ciepłe dni...
 
Cenowo szaleć nie zamierzam, chciałbym się zmieścić max 500-700zł, ale jeśli warto mogę dołożyć.

Pochwalcie się więc na czym Wam wygodnie i przewiewnie , linki mile widziane.

Pozdrawiam

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #27 dnia: 06.08.2022, 11:57 »
Jak masz możliwość oczywiście to warto sprawdzić przed zakupem dany fotel, sam trafiłem na kilka sklepów gdzie było w czym wybierać a trafiła mi się okazja, nabyłem takie coś w bardzo dobrej cenie prawie połowę taniej niż w sklepie

https://kaldekor.pl/pl/p/Fotel-z-wysuwem-siedziska-HN-5038-szary-Stema/7616?gclid=Cj0KCQjworiXBhDJARIsAMuzAuws144UbjH1xnbCXt74ucqskKhGj2R5tx9ped-A09Xi6yWVHJmQsVIaAp69EALw_wcB 

Zdecydowanie dla wyższej osoby, mam 172 cm wzrostu i na wsuniętym i obniżonym na maksa siedzeniu brakuje mi centymetra abym pietą dotykał do ziemi

bardzo fajne są wau2 ale drogie bo już ponad 2k i wymuszają prawidłową postawę
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #28 dnia: 06.08.2022, 12:05 »
W tym z linku wszystko trzyma się sztywno kupy czy elementy są luźne jak zagłówek czy podłokietniki?

Offline szulmar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fotel ergonomiczny do komputera
« Odpowiedź #29 dnia: 06.08.2022, 12:07 »
Polecam fotel Markus z Ikea.