Autor Wątek: Portfel na przypony Matrix HLR Rig Case - Large - prezentacja  (Przeczytany 1664 razy)

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Witajcie!

Od pewnego czasu planowałem zakup pojemnego portfela / pudełka, mieszczącego 200-300 sztuk przyponów. Dotychczas stosowałem portfele Stonfo AS-628 (oraz
krótszy AS-627), jednak nie jestem z nich do końca zadowolony - przy wyższych temperaturach powietrza tworzywo portfela zaczyna się deformować, co powoduje samoczynne spadanie przyponów z zaczepów. Jest to szczególnie widoczne i uciążliwe w dłuższym modelu AS-628.

Dziś chciałbym Wam zaprezentować nowy nabytek - portfel na przypony MATRIX HLR RIG CASE - LARGE.

Krótki opis produktu (ze strony Drapieżnika):

- Wymiary: 34cm x 12cm x 3,5cm,
- Etykiety identyfikujące przypony,
- 20 zaczepów, które mieszczą 10+ haczyków,
- Magnetyczne zamknięcie,
- Gumowa wstawka uszczelniająca,
- Mieści ponad 200 przyponów,
- Wytrzymałe zaczepy na pętelki umieszczone co 10,15,20,25 i 30cm,
- Zaczepy pomiarowe

Poniżej zamieszczam kilka fotografii portfela.
Portfel posiada 20 torów do przechowywania przyponów. Zaczepy do mocowania haczyków znajdują się z prawej strony i są wyraźnie oznaczone napisami HOOK na obu częściach portfela. Zaczepy te są zakończone krótkimi "noskami", zabezpieczającymi przed samoczynnym spadaniem (ześlizgiwaniem się) haczyków. Dolną część portfela wyposażono w dodatkowy komplet zaczepów. Według producenta są to zaczepy "pomiarowe" do przygotowywania przyponów, jednak moim zdaniem one także mogą służyć do doraźnego przechowywania przyponów. Należy jedynie pamiętać, że zaczep pomiarowy po stronie haka jest pozbawiony "noska".

Na jednym torze, według producenta, można przechowywać "10+" przyponów. W przypadku przyponów z mniejszymi haczykami wejdzie zdecydowanie powyżej 10
 sztuk. Na fotografii poniżej - 20 przyponów z haczykami Colmic Nuclear B957 nr 16 na jednym torze i jeszcze zostało miejsce na 2-3 haki!
Zaczepy do mocowania haków sprawiają wrażenie grubych, solidnych, jednak bez problemu mocuje się na nich także małe haczyki. Bez problemu zaczepiają się haczyki Drennan Polemaster Wide Gape nr 20 (widoczny na kolejnej fotografii) czy Colmic Nuclear B2000 nr 22.

W przypadku tego portfela należy jednak mieć na uwadze, że tory są w rzeczywistości nieco dłuższe, niż w opisach w katalogu Matrixa czy na stronach sklepów internetowych. Na wewnętrznych ściankach widnieją wartości: 102mm, 152mm, 204mm, 254mm oraz 305mm, w rzeczywistości jest jeszcze 1-2 mm więcej.
Nie ma to oczywiście znaczenia przy budowie nowych przyponów ale może utrudnić bądź uniemożliwić przeniesienie istniejących przyponów z innych, tańszych portfeli. Dla porównania zamieszczam zdjęcie portfeli Matrix HLR Large oraz Stonfo AS-628.

Podsumowując - za kwotę 70-80 zł, bo tyle przeciętnie kosztuje ten portfel, otrzymujemy bardzo pojemną konstrukcję zdolną pomieścić 200-400 przyponów. Myślę, że może być to ciekawa alternatywa dla drewnianych "Hook line box'ów", szczególnie w przypadku, gdy nie używamy przyponów o długości powyżej 30 cm.



Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Portfel na przypony Matrix HLR Rig Case - Large - prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: 31.12.2020, 15:13 »
Bardzo ciekawa opcja dla kogoś kto potrzebuje sporo miejsc na przypony 👍 Za prezentację leci 👍
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Portfel na przypony Matrix HLR Rig Case - Large - prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: 03.01.2021, 01:58 »
Dzięki za prezentację :thumbup:
Pozdrawiam
Mateusz

Online KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Portfel na przypony Matrix HLR Rig Case - Large - prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: 03.01.2021, 03:04 »
Kawał piórnik ;)
Dzięki za prezentację.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Portfel na przypony Matrix HLR Rig Case - Large - prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: 07.12.2021, 22:30 »
Dziś tytułowy piórnik do mnie dotarł.

Stało się tak za namową Fishuntera i kolegi S76, w związku z moimi poszukiwaniami w tym wątku:

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=21061.15

To co mogę powiedzieć, że jest to bardzo udany produkt. Materiał jest solidny, wygląda pięknie, rozwiązania techniczne (kartki do podpisu, ilość torów do przyponów, ząbki z zabezpieczeniem przed spadaniem haków) są idealne. Zamknięcie trzyma bardzo solidnie, przy czym otwiera się go bardzo łatwo. Biorę się nie długo do zapełniania go przyponami.

W porównaniu do MS Range którego wcześniej kupiłem przepaść. Matrix jest towarem de lux w stosunku do niemieckiej firmy.

Polecam z całego serca.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.