Autor Wątek: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja  (Przeczytany 3375 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Witam wszystkich i zapraszam na małą prezentację odległościówki Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60m.

Kijek ten dostałem po uszkodzeniu Power Matcha (niestety nie mieli go na stanie) od Dragona w formie naprawy gwarancyjnej. Wędka tą można kupić w cenie 250 - 300zł, więc Dragon wymienił kijek na coś z aktualnej oferty z podobnej półki cenowej.

Wędkę dostajemy w przyjemnym, grubym i ładnie wykończonym pokrowcu w kolorze zielonym. Podobnie cała wędka jest wykończona w tym kolorze, ze złotymi lamelami na omotkach. Całość prezentuje się bardzo dobrze, a złote akcenty nadają wędce ciekawego kolorytu i poprawiają design. Wszystkie elementy są dobrze spasowane, a na blanku nie ma żadnych nadlewek. Uchwyt na kołowrotek SeaGuide jest solidny i mocny. Dolnik wykończony korkiem, zwężający się pośrodku. Natomiast foregrip wykończony jest korkogumą. Zresztą cały kijek sprawia dobre wrażenie i nie ma specjalnie do czego się przyczepić. Jeżeli już musiałbym czegoś takiego szukać to na tą chwilę jedyna rzecz do której można mieć jakieś „ale” to waga – 217 g. Nie jest jakaś przesadnie wysoka i nie powinna przeszkadzać większości użytkowników – trzeba wziąść pod uwagę że to mocna odległościówka, przystosowana według producenta do połowu ryb większych. I biorąc ją do ręki czuć że to nie jest delikatna witka, a kij mocny i solidny – daje poczucie sporych możliwości. Oczywiście jest to subiektywne odczucie, ale biorąc pod uwagę że planuję przystosować tą wędkę do Pellet Wagglera, to na sucho wydaje mi się że spokojnie poradzi sobie ze sporymi przyłowami.

Wędka została wykonana z grafitu o podwyższonej sztywności 36 mln PSI jako materiału podstawowego i 2 dodatkowych grafitów wytrzymałościowych 24 i 30 mln PSI w rdzeniu i środkowej części blanku. Uzbrojono ją w 10 przelotek SeaGuide klasy SiC i grafitowy uchwyt kołowrotka również SeaGuide. Dolnik zbudowany jest z połączenia portugalskiego korka klasy AAA, mieszanki korka i gumy oraz pianki EVA(dane producenta). Przelotki są dosyć spore – średnica wewnętrzna przelotki startowej to około 11 mm, a szczytowej około 3 mm. Pierwsza przelotka zamontowana jest na potrójnej stopce, pozostałe przelotki osadzono na podwójnych stopkach. Średnica blanku za foregripem to około 14,5 mm, a długość od podstopnicy kołowrotka do przelotki startowej to 50 cm. Długość transportowa to 126 cm, a waga jak już wyżej wspominałem to 217 g.

Podsumowując, jest to mocny kij do metody spławikowej, który został wykonany bardzo porządnie, a jego wykończenie i wygląd też mogą się podobać. Coś więcej postaram się dopisać w środku sezonu, po pierwszych wypadach nad wodę.

Poniżej parę poglądowych zdjęć, a wyważenie wędki z młynkiem Daiwa Fuego LT 4000.
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: 11.01.2021, 17:45 »
Tak patrzę i chyba nie straciłeś na tej wymianie. Kij prezentuje się fajnie, komponenty też nie najgorsze. Na witkę nie wygląd powinien ładnie się uginać pod karpikami. Wyważenie też całkiem okej.
Dzięki za prezentację ! :thumbup:

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: 11.01.2021, 17:55 »
Dzięki za prezentację, Patryk! :thumbup:
Fajny, oldschoolowy wygląd. Podoba mi się  :)

PS. Tyle sprzętu nakupiłeś, że do naczepy się nie zmieści :P
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: 11.01.2021, 17:57 »
Bardzo ładny kijek. Aż zapragnąłem mieć :P
 :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: 11.01.2021, 18:14 »
Dzięki za prezentację, Patryk! :thumbup:
Fajny, oldschoolowy wygląd. Podoba mi się  :)

PS. Tyle sprzętu nakupiłeś, że do naczepy się nie zmieści :P

Aj tam,  aj tam Maciek 😜 Zbieractwo to jednak bardzo ciężka i chyba nieuleczalna choroba 😜🤦‍♂️
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: 11.01.2021, 18:24 »
Fajny kij, i prezentacja. Kolor pasowałby mi do samochodu, ale tydzień temu kupiłem nową odległościówkę, jak żyć ...

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: 27.04.2021, 08:30 »
Pierwsze wędkowanie z tym kijkiem już było, więc pora na pierwsze wnioski. Na razie największe rybki miały około 20 cm i kij pod taką płotką nie ugina się za mocno, ale każdy ruch ryby czuć bardzo wyraźnie - łowi się nim bardzo przyjemnie. Zasięg jest przyzwoity i spławikiem typu stick 4+1g te 25m powtarzalnie osiągałem.

Następne testy już będą raczej pod pellet wagglerem i wydaje mi się że spokojnie poradzi sobie ze sporymi przyłowami - potestuję to skrobnę pare słówek

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: 10.05.2021, 19:59 »
Mały update do powyższych informacji.
Kijek zaliczył poważniejszy test pod pellet wagglerem i bardzo dobrze się nim łowiło. Używałem spławika Haldorado Dart PW 20g i fajnie się pod nim ładował, a leciał jak wściekły - teraz nie mam problemu z zasięgiem, za to dostrzelić peletem już jest ciężko (przynajmniej tym 8mm)
Pracy nie miał za dużo, bo tylko jeden karp około 8kg wpadł, za to nie oszczędzałem go na nim i mnie nie zawiódł. Czuć przy takiej rybie jeszcze rezerwę także poradzi sobie i z większym bonusem, co akurat mam nadzieję niedługo się przekonać

Krótko podumowując, jeżeli ktoś szuka mocnego matcha lub kija do PW ale w trzyskładzie (dedykowane są tylko w dwuskładach co nie każdemu odpowiada) do około 300 zł  to będzie z takiego wyboru zadowolony.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: 21.06.2021, 03:14 »
Kolejny update i subiektywne odczucia z użytkowania.

Kijek zaliczył już parę wypadów pod PW i parę ładnych rybek zaliczył (trochę amurów 3-10kg, karpi 6-13kg, leszczy, F1, karasi itp.).

Do opisanych w powyższych postach zalet, mogę dołożyć dobrą jakość przelotek (w trakcie forsownych holów nie strzępią żyłki, co już kiedyś mi się trafiało w kijach do 300 zł).

Kijek też ma drobne wady, jednak nie przeszkadzają one w codziennym użytkowaniu.

Jedną z nich może być waga - 217g to nie jest dużo jak na tak mocny kij, ale po całym dniu biczowania wody idzie ją odczuć. Dla mnie nie jest to duża niedogodność - świadomie wybierałem mocniejszą/cięższą wersję kija z nastawieniem na możliwość przyłowu rybek 15+, a moc rzadko kiedy idzie w parze z niską wagą (szczególnie w tym budżecie).

Drugą wadą jest nie najlepsze rozmieszczenie przelotek w drugiej sekcji wędziska. Nie jest źle, ale to akurat producent mógłby ulepszyć. Zauważyłem podczas holów ryb że w środkowej sekcji wędki przelotki można by lepiej rozłożyć niwelując w ten sposób załamanie żyłki na przelotkach i dzięki temu zmniejszyć podatność na skręcanie żyłki. Przy pellet wagglerze skręcanie żyłki jest normalne (częste przerzucanie + odjazdy ryb na hamulcu) i tej drobnej wady inni użytkownicy mogą nie odczuć.

Ostatnia wada, a być może po prostu moje niedopatrzenie, to rozłączanie się sekcji wędziska. Raz odłączyła mi się sekcja 3, a raz 2 na około 10 wypadów. Oba przypadki po kilkunastu godzinach biczowania wody ciężkimi spławikami, co na pewno miało na to wpływ (częste rzuty, drgania przy nich występujące). Po prostu po jakimś czasie profilaktycznie lepiej sprawdzić czy kij na łączeniach nie łapie luzów.



Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dragon MegaBaits Tactix HD.Match 35 3,60 m - prezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: 08.01.2022, 20:40 »
Witam,
Zakupiłem lżejszą wersję tego kija, mianowicie MegaBaits Tactix SL Match 15 360. Nad wodą jeszcze nie był, ale jakość dobrego wykonania mogę potwierdzić. W tej cenie naprawdę fajny kij.