Autor Wątek: Feeder Fans - Zanęta Tiger Fish  (Przeczytany 4178 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Feeder Fans - Zanęta Tiger Fish
« dnia: 16.04.2021, 19:59 »
Artykuł mojego drużynowego kolegi Krzyśka Ścigaczewskiego. Krzysiek ostatnio sporo wędkował przy użyciu Sonubaits Tiger Fish i napisał o niej kilka słów. Mamy nadzieję, że komuś się to przyda.

Zanęta Sonubaits Supercrush – Tiger Fish jest mieszanką opartą na zmielonych orzechach tygrysich.
Orzech Tygrysi z definicji nazywany jest również migdałem ziemnym lub chufa, to jadalna roślina popularna na południu Europy, zwłaszcza w Hiszpanii, a także w Afryce i w obu Amerykach. Nie jest w dosłownym znaczeniu orzechem lecz jadalną bulwą rośliny o łacińskiej nazwie Cyperus esculentus. Orzechy tygrysie są niezwykle smaczne i mają wysoką wartość odżywczą. Zawierają błonnik, witaminę E, makroelementy.
Jak wiadomo od dawna jest to jeden z bardziej popularnych składników w kuchni karpiowej używany jako mielony dodatek lub w całości jako przynęta. W opisywanej mieszance występuje w formie drobno zmielonej. W pierwszym etapie po otworzeniu paczki czujemy wyrazistą  mieszankę paszową, natomiast po głębszej chwil wyczuwalna jest delikatna woń migdałowo-kokosowa.

Cały mix jest drobno zmielony i ma kolor jasno piaskowy z widocznymi frakcjami zmielonego orzecha. Po namoczeniu robi się bardzo delikatny i puszysty, co może sugerować że zawiera mielone expandery, a co za tym idzie może być idealnym tematem na łowiska bardzo zamulone gdzie będzie ładnie się ścielić na dnie.
Trzeba zwrócić również uwagę na bardzo istotną rzecz samego namoczenia zanęty. Ze względu na fakt, że zawiera ona sporo mielonych orzechów, które według szkoły karpiowej pochłaniają duże ilości wody, naszą mieszankę powinniśmy powoli kilkukrotnie namoczyć i wymieszać. Dobrym rozwiązaniem jest również aby po wstępnym namoczeniu do naszej mieszanki dolać jakiegoś płynnego boostera lub zalewki, co w efekcie dodatkowo dociąży i dopali naszą mieszankę a zarazem dłużej utrzyma aromat.

Używam tej zanęty od dłuższego czasu i uważam, ze jest to dobry produkt do tworzenia różnego rodzaju mixów np. z zanętą F1 Green, czy Pro Green lub do samodzielnego stosowania. Sądzę, że będzie to bardzo dobry produkt na trudne i wymagające łowiska i ryby karpiowate.












Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Zanęta Tiger Fish
« Odpowiedź #1 dnia: 16.04.2021, 20:10 »
W pełni sezonu trzeba wypróbować tego mixu :P. A propo pro green kiedy będą w drapieżniku chyba, że poratujecie paczuszką chętnie odkupię. :fish: :D.
- Arek -

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Zanęta Tiger Fish
« Odpowiedź #2 dnia: 17.04.2021, 08:58 »
Pro powinno być w połowie maja wg moich informacji.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Zanęta Tiger Fish
« Odpowiedź #3 dnia: 17.04.2021, 09:01 »
Mój ulubiony smak, uwielbiam orzechowy, ryby chyba też :D Bardzo dobrze spisywała mi się w gorące miesiące kiedy mało co działało. Nie wiem czemu ten smak nie jest zbyt popularny bo mi już kilka razy ratowała dzień.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Fans - Zanęta Tiger Fish
« Odpowiedź #4 dnia: 17.04.2021, 09:49 »
:) :thumbup:
;)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Zanęta Tiger Fish
« Odpowiedź #5 dnia: 19.04.2021, 09:20 »
Mój ulubiony smak, uwielbiam orzechowy, ryby chyba też :D Bardzo dobrze spisywała mi się w gorące miesiące kiedy mało co działało. Nie wiem czemu ten smak nie jest zbyt popularny bo mi już kilka razy ratowała dzień.

Haha!
Ja mam problem bo uwielbiam pistacje i miętę ale w Sonu nie chcą zrobić takich smaków zanęt. Nie chcą też się zgodzić na Boostery.... zupełnie nie wiem czemu ;D ;D ;D