Autor Wątek: Feeder Fans - Preston Innovations Distance Master 4m.  (Przeczytany 4415 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Artykuł mojego drużynowe kolegi Krzysztofa Ścigaczewskiego.

Preston Innovations Distance Master 4m.

Preston Innovations Distance Master należy do grupy wędek dystansowych, która powstała na potrzeby osiągania bardzo dużych odległości podczas wędkowania, zarówno na łowiskach komercyjnych jak i naturalnych. Aktualnie w ofercie występują trzy modele z tej serii - 3.8m(80g), 4m(100g) i 4.2m(120g), aby każdy mógł dopasować kij odpowiednio do swoich potrzeb wędkarskich.

Chciałbym Wam przedstawić model 4m, który użytkuję od dłuższego czasu i jest zawsze w moim pokrowcu na wypady na duże zbiorniki.

Wędka ma ciężar wyrzutowy do 100g i składa się trzech elementów oraz trzech wymiennych węglowych szczytówek.
👉 2 Oz. (P0070023)
👉 3 Oz. (P0070024)
👉 4 Oz. (P0070025)
Każda z nich ma długość 715mm i posiada 6 jednostopowych przelotek w rozmiarze wewnętrznym od 3 mm do 4.1 mm.

Główny blank dzieli się na trzy elementy:
Pierwszy dolny ma długość 1403 mm i posiada jedną przelotkę na 3 stopkach o średnicy wewnętrznej 25,1mm. Wyposażony jest w dolnik o długości 660mm wraz z uchwytem na kołowrotek. Dolnik wykonany jest z połączenia wysokiej jakości pianki i korka oraz posiada ergonomiczny kształt ułatwiający oddawanie dalekich rzutów oraz podparcie wędki podczas holu ryby.  Natomiast uchwyt na kołowrotek od góry ma również zabezpieczone pokrętło pianką co poprawia trzymanie wędki w ręku. Nad dolnikem zamontowany jest również uchwyt do zaczepiania zestawów.

Drugi środkowy element wędki ma długość 1400mm i posiada jedną trzystopową przelotkę  o rozmiarze wewnętrznym 19.3mm oraz dwie przelotki dwustopowe w rozmiarach 15mm i 11.7mm. Natomiast w dolnej części elementu jest złącze typu Spigot.

Trzeci górny element, jest najkrótszy i ma 650mm i posiada jedną dwustopową przelotkę o rozmiarze wewnętrznym 9.2mm oraz dwie przelotki jednostopowe o rozmiarach 7.4mm i 5.9mm. W dolnej i górnej części elementu występują złącza typu Spigot.

Każdy z elementów wędki wykończony jest wysokiej jakości czarną farbą z połyskiem oraz na dolniku występują drobne srebrno-niebieskie  wykończenia, które nadają jej niesamowitego wyglądu. Wędka idealnie sprawdzi się na komercyjnych wypadach z użyciem żyłek oraz na wodach naturalnych gdzie potrzebne jest użycie plecionek.

Tak jak wspomniałem na wstępie, wędkę użytkuję już od dłuższego czasu i w moim zestawie wędkarskim przygotowana jest do łowienia z klasycznym zestawem. Najczęściej mój zestaw oparty jest o szczytówkę 2 Oz. i koszyki typy Absolute Window Feeder w gramaturze 30g, ze względu na łowisko, które jest bardzo zamulone. Tak zbudowanym zestawem łowię na dystansie 80, 90m co pozwala mi precyzyjnie lokować swój zestaw w określonym miejscu oraz dobrze obserwować brania ryb.

Jeśli interesuje Was więcej informacji odnośnie tej serii wędek to polecam obejrzeć film z udziałem angielskiej gwiazdy Lee Kerry, który jest współtwórcą tej serii wędzisk :)